swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

XXII Sesja Rady Miejskiej na żywo w telewizji Ponidzie

Dodane: admin Data: 2012-11-22 07:31:24 (czytane: 23304)  Wersja do druku

Zapraszamy do oglądania sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, którą 22 listopada od godziny 10 będziemy na żywo transmitować w telewizji Ponidzie. A zapowiada się bardzo ciekawie.

Radni będą dyskutować m.in. nad wysokością stawek podatku od nieruchomości
czy środków transportu, a także nad określeniem metody ustalania opłaty za gospodarowanie
odpadami komunalnymi.

Podczas obrad zostaną zatwierdzone taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków dla MPGK, poznamy również wysokość stawek opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania. Serdecznie zapraszamy.

XXII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju odbędzie się w auli Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, ul. Mickiewicza 22.

Proponowany porządek XXII sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

Sesja XXII - projekty uchwał Rady Miejskiej.

Transmisja audio Sesji Rady Miejskiej.

 

Posiedzenie Rady Miejskiej transmitowane będzie w naszej Telewizji Internetowej:

ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

 
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 



 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (50)
     

-aga (2012-11-22 15:45:14)

podnosicie podatki,a kiedy zostanie podniesione wynagrodzenie przecietnego polaka czytaj buszczanina.ok rosnie ale nie tu...jest coraz gorzej...zmniejszyc diety to jest to !!!

-rolnik (2012-11-22 14:02:38)

jaja ostatnio podrożały, zima się zbliża i kury mniej niosą

- (2012-11-22 13:29:27)

Wszyscy są prawnikami ze koniec swiata

-xyz (2012-11-22 13:00:57)

jeśli burmistrzowi przeszkadzają reklamy, to dobrze. Busko wygląda jak stragancepeliowski z tymi reklamami. Uniemożliwiają odczytywanie znaków drogowych, zaśmiecają perspektywy ulić i zaswiadczają o wyjatkowo ich niestarannym wykonaniu. Ten problem powinien być uporządkowany stosownymi przepisami. To że ktoś na własnej chałupie powiesi sobie plansze nie oznacza,że jest to zgodne np z przepisami budowlanymi. Ponadto widok ulicy czy placu nie jest własnościa prywatną aby sobie go dowolnie kształtować.

-olo (2012-11-22 12:47:25)

Ja też lubię majonez Kielecki.

-do urzędnicki (2012-11-22 11:59:54)

Najlepiej Majonez Kielecki według, mnie najlepszy. Zobaczy w Biedronce.

- (2012-11-22 11:31:01)

Tak Burmistrzowi nawet Reklamy przeszkadzają w centrum Parku .
Dał polecenie Straży Miejskiej by nakładali kary za nie uprzątnięcie , Już w głowie Burmistrzowi się przewraca,,,,, obok Gromady i p Urego też przeszkadzają

-urzędnicka (2012-11-22 11:13:41)

Wie ktoś gdzie można kupić najtańszy majonez?

-olo (2012-11-22 11:05:28)

Radnym życzę dziś owocnych obrad. 14 a naprawdę 35 punktów do debatowania gwarantuje ,,rzetelne,, i ,,wnikliwe,, ich rozpatrywanie w interesie mieszkańców Buska. Nie przepracujcie się kochani. Okien nie otwierajcie bo zawieje albo ktoś odleci. Tak trzymać drodzy rajcowie

-olo fan (2012-11-22 10:28:57)

Olo pomożesz na zasadzie wolontariatu sprzątać radnym psie kupki?
Nie słowa a czyny. ;P

-akcja "psia kupa" (2012-11-22 10:26:09)

A kto tych dziadków i babcie wybierał?
Chcieliście emerytowanych nauczycieli w radzie miasta to macie.
Następnym razem głosujcie na ludzi z technicznym wykształceniem.

Co do psich kup, uśmiałem się to czytając, ale faktycznie problem jest i tym powinni się zająć. Na przykład zorganizować dla przykładu zbieranie tychże kup.
Emerytami są wiec czas mają, chyba kupkami się nie brzydzą a na czystości miasta im zależny.
Niech dadzą przykład do naśladowania! Przy okazji zrobią sobie parę fotek i będą szpanować w gazetkach.

- (2012-11-22 09:41:00)

tak emeryci to powinni wnuki wychowywać a nie bawić się w politykę.
kto z radnych ma mniej niż czterdzieści lat.
chyba tylko Pani Przewodnicząca.

-bus (2012-11-22 09:32:08)

Podatki i podatki ,kiedy Gmina zacznie wprowadzać oszczędności,tam gdzie zwykly mieszkaniec widzi a wladza nie,Trzeba zmienić sklad Rady Miejskiej i to w calości bo to są obecnie rutyniarze którzy mają dodatkowe wynagrodzenie do swoich poborów-emerytur ,Jeżeli Burmistrz jest zly to rownież wziąć po uwagę przy wyborach .Nowi Ludzie wybrani to jest szansa na poprawę sytuacji.Narzekać nie ma co bo i tak nas mieszkańcow nikt nie slucha.Tylko wybory ratują sytuację

- (2012-11-22 08:23:05)

tak niech burmistrz i rada wprowadzą dodatkowe podatki np. od dzieci, od żony/mężą, od wjazdu do miasta, od wyjazdu z miasta.
dziadek zawsze mi powtarzał "jak sie nie ma miedzi (kasy) to się w domu siedzi".
Jak nie mają pieniędzy to niech nie wydają. najlepiej wydawać cudze pieniądze. No niech tam gminie pochwalą się swoimi zarobkami może im to nie robi różnicy ale zwykli ludzie oszczędzają jak mogą.
zostało jeszcze trochę do końca kadencji zobaczymy co dalej wymyślą.

-metoda BURMISTRZA (2012-11-22 07:13:19)

Burmistrz ma ciekawy sposób na zdobycie pieniędzy, szuka ich w kieszeniach mieszkańców, podnosi podatki, ceny wody i ścieków. Może by pan się postarał pozyskać jakieś pieniądze unijne a nie tylko potrafi pan łupić ludzi po kieszeniach. Niedługo ci człowieku podziękujemy za takie rządy.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry