swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

XXII Sesja Rady Miejskiej na żywo w telewizji Ponidzie

Dodane: admin Data: 2012-11-22 07:31:24 (czytane: 23307)  Wersja do druku

Zapraszamy do oglądania sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, którą 22 listopada od godziny 10 będziemy na żywo transmitować w telewizji Ponidzie. A zapowiada się bardzo ciekawie.

Radni będą dyskutować m.in. nad wysokością stawek podatku od nieruchomości
czy środków transportu, a także nad określeniem metody ustalania opłaty za gospodarowanie
odpadami komunalnymi.

Podczas obrad zostaną zatwierdzone taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków dla MPGK, poznamy również wysokość stawek opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania. Serdecznie zapraszamy.

XXII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju odbędzie się w auli Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, ul. Mickiewicza 22.

Proponowany porządek XXII sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

Sesja XXII - projekty uchwał Rady Miejskiej.

Transmisja audio Sesji Rady Miejskiej.

 

Posiedzenie Rady Miejskiej transmitowane będzie w naszej Telewizji Internetowej:

ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

 
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 



 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (50)
     

-xyz (2012-11-21 14:02:37)

Brawo ekobusko. Proponuję rozszerzyć te sankcję dla bałaganiarzy i tak
- dziecko , które pomaże ściane klatki schodowej powinno być doprowadzone do policji i zwrócone rodzicom po uiszczeniu przez nich stosownej kary,

- parkujący na trawniku traci auto do czasu odtworzenia tego trawnika na jego koszt

- zakłócający ciszę nocna po 22 będzie
będzie zobowiązany dostarczyć 10 pisemnych oświadczeń sąsiadów ,że im to nie przeszkadzało

- rzucający pety na ulicę będą zmuszeni do dostarczenia 0,5 kg petów zebranych własnoręcznie

i tak dalej. Będzie wówczas Busko piękne i czyściutkie niczym te miasteczka szwajcarskie

-Rodowity (2012-11-21 13:48:12)

Do poniżej. Piszesz głupoty,aż się czytać nie chce.W ostatnim zdaniu wróciłeś do pkt.wyjścia.To że ktoś przygarnął pieska i odciążył gminę ma za to płacić?Zobaczycie teraz w Gminie ilość przybłędów.A dbaniu o higienę nauczyli mnie rodzice-podobnie jak kultury.Co do sprzątania to jest chyba oczywiste żę każdy po swoim pupilu.Pozdrawiamy obaj z pieskiem.

-Ekobusko (2012-11-21 13:05:41)

Podatek za posiadanie psa jest pożądany, ulgi będą obowiązywać osoby korzystające z psów przewodników. Reszta nie powinna być zwalniania z tego podatku.
Powinno być też razem z podatkiem odgórne uregulowanie nakazujące sterylizację psów i kotów oraz innych zwierząt domowych na koszt właściciela osobników nie przeznaczonych odgórnie do rozrodu w celu hodowlanym. Równocześnie należy koniecznie wprowadzić obowiązek sprzątania nieczystości po psach na ternie miejskim, tak jak to jest uregulowane w cywilizowanych skupiskach ludzkich, a nie żadne psie olowe toalety. Wystarczy, ze za nie usuniecie przez właściciela psa nieczystości, konsekwentnie będzie się go karać odczuwalnymi mandatami. Raz miasto, gmina dzięki temu powiększy swój majątek do wykorzystania dla dobra i potrzeby mieszkańców. Dwa bardzo szybko nauczy czystości, higieny i kultury co poniektórych właścicieli psów. Kary z mandatów mogą iść na poczet zakupu jednorazowych, ekologicznych, papierowych toreb na psie odchody, które będą za darmo dostępne dla posiadaczy psów.

-olo c.d. (2012-11-21 12:22:04)

zerwało się połączenie więc uzupełniam poniższy post

Wprowadzenie opłaty za posiadanie psa o treści jaka przygotowali urzędnicy magistratu niestety jest w mojej ocenie mało mądrym posunięciem. Swiadczy , niestety o braku wyobrażni tych urzędników i ich pewna arogancję. Zapominają po co tam pracują i dla kogo
Dlaczego? Oto krótkie uzasadnienie

- dlaczego nie przewidziano żadnych ulg czy zwolnień od tego podatku? Np osób , które wzięły psa ze schroniska? Osób starszych, inwalidów? A posiadacze gospodarstw rolnych dlaczego nie są zwolnieni np od opłat za jednego psa?

- dlaczego nie zwolnić z opłat osoby które poddały psa sterylizacji bądz czipowaniu?

- dlaczego uchwała nie okresla na jaki cel będa skierowane środki pochodzące z tych opłat? Np na dofinansowanie schroniska, na czipowanie czy na psie toalety?

Jedna uchwała a z taką niestarannościa przygotowana że, mam nadzieję, zostanie uwalona. Ale żeby to się stało proponuję wyrazić tu na portalu odpowiedzi sprzeciw. może się radni zreflektuja a autor pomysłu podrapie po tej części ciała gdzie zwykle czapeczkę się nosi

Tu dopowiem że jest problem ,,psi,,. Ale trzeba z głowa i wyobraznia ten problem rozwiązywać. Chętnie bym poznał autora tej ustawy. To laureat do knota , nowej nagrody którą proponuję wręczać corocznie przed nagradzaniem Buskowianina roku

-olo (2012-11-21 12:03:08)

z pobieżnego, to przyznaję, przeglądu treści projektów uchwał wynika jasno: czekaja busczan podwyzki. Moga być nawet znaczne dla niektórych.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry