swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

XXII Sesja Rady Miejskiej na żywo w telewizji Ponidzie

Dodane: admin Data: 2012-11-22 07:31:24 (czytane: 23305)  Wersja do druku

Zapraszamy do oglądania sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, którą 22 listopada od godziny 10 będziemy na żywo transmitować w telewizji Ponidzie. A zapowiada się bardzo ciekawie.

Radni będą dyskutować m.in. nad wysokością stawek podatku od nieruchomości
czy środków transportu, a także nad określeniem metody ustalania opłaty za gospodarowanie
odpadami komunalnymi.

Podczas obrad zostaną zatwierdzone taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków dla MPGK, poznamy również wysokość stawek opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania. Serdecznie zapraszamy.

XXII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju odbędzie się w auli Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, ul. Mickiewicza 22.

Proponowany porządek XXII sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

Sesja XXII - projekty uchwał Rady Miejskiej.

Transmisja audio Sesji Rady Miejskiej.

 

Posiedzenie Rady Miejskiej transmitowane będzie w naszej Telewizji Internetowej:

ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

 
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 



 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (50)
     

-Meadow (2013-02-28 10:38:32)

I'm impressed by your writing. Are you a prfoesosinal or just very knowledgeable?

- (2012-11-26 17:56:43)

Protokół z posiedzenia szanownych radnych posiada błędy ortograficzne np u góry strony 41. Wstyd, żeby urzędnik nie potrafił bezbłędnie sporządzić dokumentu z zebrania. Ponadto gdy się przeczyta jak współdziałają radni to ...gać się chce na tematy jakie poruszają i w jki sposób to robią. W dodatku nareszcie jasnym jest kto zaproponował Legawca na stanowisko w MGZK - uczynił to nasz wspaniały burmistrz. Brawo za decyzję panie burmistrzu, dajcie Legawcowi jeszcze ze dwie fuchy niech se chłop dorobi

- (2012-11-26 17:10:08)

Śmieci od metrażu budynku mieszkalnego? Świetnie czyli jak sam mieszkam w domu 300m2 to zapłacę więcej niż 12 osób gnieżdżących się w kawalerce? Czemu w Polsce zawsze wszystko jest na opak?

-do jerzy (2012-11-23 15:09:10)

Pytasz dlaczego skończyły się dopłaty do wody. A dlatego, że skończyła się kasa. Są inne wydatki np zabetonowanie Zimnych Wód, zamówienie kosztownej strategii rozwoju turystyki i parę podobnych. Złośliwości w stosunku do radnych nie sa powodowane ich nadzwyczajna aktywnością. lecz odwrotnie. Znasz jakąś społecznie ważna inicjatywę radnego w tej kadencji? Rada stała się maszynka do produkowania uzasadnien dla działań administracji. Sójrz ile punktów wnosi się na przeciętną radę? Rada nie wypracowała wieloletniej strategii rozwoku Buska lecz urzędnicy to robia co jakiś czas poprawiając własne pomysły. Rada nie zajmuje się np administracją samorządową. Czyli jak jest ta administracja zorganizowana: do administrowania czy zarządzania? Gdyby od jutra przestała funkcjonować rada , zapewniam Cię ,że nikt by tego nie zauważył

-jerzy (2012-11-23 14:41:21)

Nie wiem , czy warto strzępić język, ale napiszę. Tylu tu mądrali i złośliwców. Fakt, że czekają nas podwyżki i to wcale nie małe. W poprzedniej kadencji gmina dopłacała do wody, dlaczego teraz tego nie robi? Nie bądźcie złośliwi co do radnych. Nie uważam, że wszyscy tam powinni być, ale nie zgadzam się, że powinni nimi być tylko ci "techniczni". Sam mam takie wykształcenie, ale mam pełny szacunek do nauczycieli i ich wiedzy. Nie wszyscy ich lubią, bo im po prostu chyba zazdroszczą. Dalej - złośliwi co do emerytów. Niejeden emeryt, stosunkowo młody, może jeszcze bardzo dużo zrobić dobrego dla innych. Np.emerytowany nauczyciel to w tym samym wieku pracujący lekarz, inżynier, urzędnik. Po co kpić? Lepiej przyjrzyjcie się układzie sił w radzie i zastanówcie jak to działa. Przecież to jasne jak słońce. Kto podnosi ręce za każdą uchwałą i dlaczego. Kto w wielu sprawach ma rację - emeryci czy młodsi, ale poddani? Uruchomić myślenie i wiedzę, a nie złośliwości. I faktem jest, że obecnie nie zdobywa się już środków unijnych.

-do poniżej (2012-11-23 12:10:40)

opowiadacie bzdury.Niebawem ma zniknąc obowiązek meldunkowy. Ponadto znając skłonność naszą do przekrętów ,kto sprawdzi na ile dane te sa aktualnie. Z uwagi na migracje ludności potrzeba by tez dwu etatów do odnotowywania zmian w meldunkach. W tej sytuacji rozsądnym rozwiązaniem wydaje się być przyjęcie stawek od budynku mieszkalnego / powierzchni mieszkalnej/, budynku gospodarczego itp. Te co prawda śmieci nie produkuja, ale nie ulegaja zmianie i są najbliżej rzeczywistej produkcji śmieci

-miejscowy (2012-11-23 09:40:34)

- popieram w tym zakresie Radnych. Za wywóz śmieci powinni płacić zameldowani w lokalu i przebywający w nim, na przykładzie niektórych mieszkań zameldowana jest 1 osoba, a przebywa 4. To nie jest sięganie do cudzej kieszeni, to jest sprawiedliwe.

- (2012-11-23 08:21:34)

Radni i mecenas pokazali jaką wiedzą dysponują debatując nad uchwałą śmieciową nie mogąc dogadać się kto będzie składał deklarację odnośnie ilości zamieszkałych osób.
Pół godziny niemogli się zdecydować kto ma składać deklarację a w ustawie już w paragrafie 2 jak byk jest w słowniczku jest pełny opis.
a po za tym tak jak ktoś poniżej napisał najłatwiej sięgać do cudzej kieszeni.

-- (2012-11-23 00:30:51)

Panie Burmistrzu: niech Pan kupi fotoradar i będzie w budżecie Miasta około 2 milionów dochodu ekstra rocznie, ludzi ma Pan w Straży wielu, a i Panowie Radni będą mieli co dzielić.

-- (2012-11-23 00:28:00)

Panie Burmistrzu: niech Pan kupi fotoradar i będzie w budżecie Miasta około 2 milionów dochodu ekstra rocznie, ludzi ma Pan w Straży wielu, a i Panowie Radni będą mieli co dzielić.

-oo7 do przechodnia (2012-11-22 18:27:34)

Buska straz miejska jest zbyt leniwa na takie działania. Musieliby wdać się w dyskusje z włascicielem sklapu, a to zbyt duży wysiłek intelektualny dla nich. Wolą po cichu wsadzić wezwanie za wycieraczke i pośpiesznie oddalic się z "miejsca zdarzenia" :)

- (2012-11-22 18:00:11)

Darmozjady debatują. 4 posiadówki w miesiącu i ponad tysiaka każdy inkasuje a oprócz tego załatwia swoje sprawy korzystając ze znajomości

-przechodzień (2012-11-22 17:17:41)

- do buskiej Straży Miejskiej: po południowej stronie Placu Zwycięstwa funkcjonują trzy sklepy, których właściciele wystawiają wszystko co mają w sklepach na ulicę, blokując prawie cały chodnik, może Panowie raczyliby zlikwidować ten proceder

- (2012-11-22 16:45:39)

szkoda tylko że płacenie za śmieci dotyczy ludzi ale już nie wszystkich radnych

- (2012-11-22 16:42:10)

Gdy poprzednio był obowiązek płacenia podatku od psa zajmowali się tym strażnicy tyle że była to dodatkowa praca[w czasie często godzin] i od wpłaconych pieniędzy pobierali kilkanaście procent.Czy wiecie już gdzie jest część naszych podatków?

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry