swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Zniszczona lampa przy Placu Zwycięstwa

Dodane: Agnieszka Data: 2012-11-19 13:27:33 (czytane: 16499)  Wersja do druku

W piątek w nocy na Placu Zwycięstwa w Busku, dokładnie przy wyjeździe z ulicy Wojska Polskiego przy światłach, została uszkodzona lampa. Prawdopodobnie zahaczył o nią wjeżdżający do centrum tir, o czym świadczą m.in. ślady kół na chodniku.

Miejsce zdarzenia jest w zasięgu kamer monitoringu, co może pomóc w odnalezieniu sprawcy i obciążenia go kosztami naprawy.

latarnia001.jpg 

latarnia002.jpg 

Lampa została naprawiona w poniedziałek rano w ramach usług konserwacyjnych, jakie na rzecz Urzędu Miasta i Gminy świadczy Zakład Instalacji Elektrycznych.
Koszt naprawy to około 200 złotych.  

/KR/



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (31)
     

- (2012-11-22 23:16:16)

ten portal to już gówno się zrobiło , na sranie tu jest sesja rady

-Ty też... (2012-11-22 09:15:49)

... Ty też nie masz o czym pisać a piszesz...

-elek (2012-11-21 19:20:36)

@mulanto to dzieje się dlatego, że dzisiejsi monterzy elektrycy wywalają dławiki kablowe bo nie chce się im przeciągać kabla przez dławik, lub też nie dokręcają szczelnie dławika i dla tego po pół roku w nowych oprawach nie tylko tych na zdjęciach ale także w malagach i elgo jest pełno syfu i wody co obniża natężenie światła padającego na ulice.

-mutanto (2012-11-21 18:57:31)

Te lampy to taniocha i tandeta.Po roku była w nich woda i inny syf, ten co zahaczył przyczynił sie do tego że wreszcie zawiśnie czysty klosz .Ludzie te lampy to do piwnicy nie na ulicę.

-Xavi (2012-11-21 05:58:54)

Jeszcze troche i beda opisywac kto dostal mandat w Busku za przejscie na czerwonym swietle lub nie po psasch.
To juz jest śmieszne.

-elek (2012-11-20 19:51:37)

klosz nie przeżył, a sodówka ocalała i pewnie nadal świeci

-kochaś (2012-11-20 19:48:44)

kocham cię agniesiu

-DG (2012-11-20 18:34:36)

a to KAPSULYN

-TEN PORTAL TO KPINA (2012-11-20 18:12:29)

Już nie wiedzą co pisać, a to o piesku, a to o kotku. Pomieszane z reklamą.
Ten portal nie jest społecznościowy tylko pro burmistrz.

- (2012-11-20 16:47:07)

oni nigdy nie mieli o czym pisac bo w naszym zadupiu nic sie nie dzieje....

-czytelnik (2012-11-20 16:09:40)

chyba już nie macie o czym pisać !

-gal do syn m (2012-11-20 14:51:14)

stoi i to dużo. Nie masz pojęcia o logistyce.
Załóżmy że firma rossman ma główny magazyn w warszawie, wiezie towar do buska i po drodze do innych miast które są po trasie. Zabiera na samochód 12 palet i obsługuje np 12 miejscowości. Czy wyobrażasz sobie, że ten sam towar będzie wiozło 12 busów po jednej palecie ? Wiesz jakie to będą koszty? Nie mówiąc już o zanieczyszczeniu powietrza :)

-syn m (2012-11-20 14:24:31)

Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby towar do sklepów w rynku był dowożony samochodami do 3,5 tony. Na zachodzie tak jest i jest ok. Ale tu jest POLSKA i tu można wjechać tirem o masie 40 ton na drogę o dopuszczalnym ciężarze 3,5 tony.

-gal do -- (2012-11-20 13:40:54)

Człowieku znaki znakami a życie życiem... To co uważasz że dostawcy do sklepów typu rossman, stokrotka, zenit, hebe i wiele innych w centrum miasta mają postawić samochód na rondzie i paleciakiem zawieź towar do sklepów ? Takie ograniczenie mają tylko nasi włodarze...
Tak wysepka jest po to aby zapewnić bezpieczeństwo pieszym, ale wystarczyło ją przesunąć o 2 metry w kierunku stokrotki i nie było by problemu. Ja nie mówię że samochody pow 3,t mają jeździć po rynku, ale trzeba mieć świadomość że takie wyjątkowe sytuacje się zdarzają i drogi powinny być do tego przystosowane.

-- (2012-11-20 11:46:29)

do Kierowcy Buskiego: jak widziałeś to trzeba było zgłosić ten fakt, odnośnie wysepki to służy ona bezpieczeństwu pieszych, a znaki informujące o tonażu od strony ronda przy ulicy WP są prawidłowo ustawione

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry