swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Zniszczona lampa przy Placu Zwycięstwa

Dodane: Agnieszka Data: 2012-11-19 13:27:33 (czytane: 16500)  Wersja do druku

W piątek w nocy na Placu Zwycięstwa w Busku, dokładnie przy wyjeździe z ulicy Wojska Polskiego przy światłach, została uszkodzona lampa. Prawdopodobnie zahaczył o nią wjeżdżający do centrum tir, o czym świadczą m.in. ślady kół na chodniku.

Miejsce zdarzenia jest w zasięgu kamer monitoringu, co może pomóc w odnalezieniu sprawcy i obciążenia go kosztami naprawy.

latarnia001.jpg 

latarnia002.jpg 

Lampa została naprawiona w poniedziałek rano w ramach usług konserwacyjnych, jakie na rzecz Urzędu Miasta i Gminy świadczy Zakład Instalacji Elektrycznych.
Koszt naprawy to około 200 złotych.  

/KR/



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (31)
     

-W całym Busku drogi są żle uprofilowane (2012-11-20 11:15:00)

Tak w całym Busku wszystkie wjazdy, zakrety zbudowane sa w ten sposób że ciężko jest jeżdzić nawet osobówką.
Przykładem jest zajebisty parking przy dworcu PKS w mieście. Ciekawy jestem czy projektant tego parkingu był niewidomy.
Ale cóż tu pisać skoro wszystkie negatywne opinie o władzy miejskiej znikają z tego forum

-kierowca buski (2012-11-20 09:00:29)

Jechałem wtedy przez rynek i ten TIR był prowadzony przez radiowóz policyjny (radiowóz jechał przed nim i nawet czekał jak zahaczył o latarnie). Jeżeli Policja go tam wprowadziła (pilotowała) to niech panowie policjanci zapłacą za zniszczenia. Ale że w Busku ręka rękę myje to zapłacimy za to my mieszkańcy. Można sprawdzić na nagraniu z monitoringu czy przed tym Tirem jechał radiowóz ale przecież policja nie będzie karać swoich kolegów.

-jn (2012-11-20 07:44:20)

Po pierwsze. Bardzo dobrze że piszą takie drobiazgi niech ludzie wiedzą że każda nawet najmniejsza drobnostka urośnie do rozmiarów monstrualnych.
Po drugie. Nic nie zostanie wykryte gdyż jak pamiętacie wtedy była mgła która skutecznie zasłoniła tablicę rejestracyjną.
Po trzecie. Gdzie w tym czasie był policjant który na dyżurce ma podgląd monitoringu. Przecież ten samochód to nie auto formuły 1 który przemknie przez rynek niezauważony. Od razu powinien wysłać patrol który nawet jeżeli nie wypisze mandatu za złamanie zakazu wjazdu powyżej 3,5 tony to zrobi notatkę co to za auto. Tak więc moim zdaniem policjant który miał służbę w dyżurce będzie współwinny niewykrycia sprawcy rozbicia lampy.

-aaa (2012-11-20 07:41:14)

oj zaraz jeszcze tego białego busa sie doczepia bo na zołtym jedzie

- (2012-11-19 23:23:54)

ekipa z Reala , piszcie konkretne wiadomości a nie pierdoły byle by pisać , zobaczcie jakie macie wiadomości , same pierdoły nic nie znaczące , albo przylizy do buskiej władzy . zastanówcie się nad tym bo w końcu powstanie portal konkurencyjny , niezależny od władzy , tak jak wy .

-DRIVER (2012-11-19 23:06:54)

Nie dziwie sie kierowca zawodowym, ze wpakowywyja sie w centrum miast. Kiepkie oznakowanie, brak wiedzy topograficznej, lub źle poprwadzony GPS, kierowca juz takim pojazdem nie zawruci i jest muszony przejechac przez rynek.
Kazdemu moze sie to zdazyc jestesmy tylko ludźmi tym bardziej zawód kierowcy jest bardzo stresujacy i wyczerpujacy, kto nie zaznał 24h w kabinie ten nie bedzie miał pojecia jak to jest.
II sprawa zamiast zajmowac takimi informacjami serwer buskiej stronie to nie lepiej byłoby dac info. o np. innych problemach naszego miasta itp. ?
Pozdro były driver

-O_o (2012-11-19 22:34:54)

czy takie pierdoły muszą być zamieszczane na stronie głównej ?

- (2012-11-19 22:23:52)

Ale nius ;) Może by trzeba się zastanowić czy postawienie latarni w tym miejscu było przemyślane, przecież nie trudno było przewidzieć że może sprawiać kłopot i to nie tylko kierowcy TIRa który się zagapił lub pobłądził ale również duży wóz strażacki (np z drabiną) zniszczy tą latarnie w razie W

-do "do Gala" (2012-11-19 21:26:51)

No jak to gdzie jest monitoring? Chyba skręcając w prawo z Wojska Polskiego musi pojechać albo prosto Bohaterów Warszawy w stronę kościoła, a tam wisi bomba na rogu ze staszica. Bo watpie, zeby tirem lamal się do rynku.... zreszta tam też wjedzie na bombe przy lotosie... Zreszta nie ma juz lisci na drzewach wiec kamera spod lotosu moze lapac ta jakze nieszczesliwa latarnie.

-Obserwator Rzeczy ulotnych (2012-11-19 20:32:06)

No SZOK!

-gabi (2012-11-19 19:12:46)

aaa...dlaczego na tej stronie wśród wiadomości są reklamy???Po boczku ..tak ...może być ale nie jako wiadomość.

-do Gala (2012-11-19 18:42:28)

Dłuższymi samochodami się tam nie jeździ, to jest centrum miasta a nie obwodnica jak tirowcy nie patrzą na znaki to powinni płacić. Swoją drogą ciekawe gdzie jest monitoring.

-tłumaczę... (2012-11-19 17:10:53)

jako koloryt i ciekawostka z "miasta" winna się znaleźć na tej stronie.
Jeżeli znasz inne interesujące (ciekawsze) sprawy to nic nie przeszkadza, by również się tu znalazły...

-gal (2012-11-19 16:09:29)

Na tym skrzyżowaniu jest więcej takich "zniszczeń", kilka razy widziałem już uszkodzony znak, pozrywane łańcuchy itd. Moim zdaniem nie kierowcy powinni za to płacić tylko PROJEKTANT. Co kierowca jest winny, że nie może się wyrobić ze skrętem dłuższym samochodem bo droga jest źle wyprofilowana. NIe raz widziałem jak np. autobus skręcający w stronę basenu miał kłopoty. Wiem wiem, zaraz się odezwą urzędowe głosy, że w centrum miasta jest zakaz wjazdu dla samochodów pow 3,5t, ale jednak żyjemy w czasach których takie samochody są i droga powinna być dostosowana. W centrum jest wiele sklepów do których dostawy odbywają się tylko dużymi autami.

-obserwator (2012-11-19 15:44:43)

Niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego ta sprawa jest tak ważna i jest na tej stronie. Są dużo ciekawsze sprawy, ale najwidoczniej zniszczona lampa warta 200zł to coś tak niezwykłego, że różne inne wydarzenia to przy tym jest nic!!!!!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry