Dodane: Agnieszka Data: 2012-11-19 13:27:33 (czytane: 16500) 
W piątek w nocy na Placu Zwycięstwa w Busku, dokładnie przy wyjeździe z ulicy Wojska Polskiego przy światłach, została uszkodzona lampa. Prawdopodobnie zahaczył o nią wjeżdżający do centrum tir, o czym świadczą m.in. ślady kół na chodniku.
Miejsce zdarzenia jest w zasięgu kamer monitoringu, co może pomóc w odnalezieniu sprawcy i obciążenia go kosztami naprawy.
Lampa została naprawiona w poniedziałek rano w ramach usług konserwacyjnych, jakie na rzecz Urzędu Miasta i Gminy świadczy Zakład Instalacji Elektrycznych.
Koszt naprawy to około 200 złotych.
/KR/
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (31) |
-W całym Busku drogi są żle uprofilowane (2012-11-20 11:15:00)
Tak w całym Busku wszystkie wjazdy, zakrety zbudowane sa w ten sposób że ciężko jest jeżdzić nawet osobówką.
Przykładem jest zajebisty parking przy dworcu PKS w mieście. Ciekawy jestem czy projektant tego parkingu był niewidomy.
Ale cóż tu pisać skoro wszystkie negatywne opinie o władzy miejskiej znikają z tego forum
-kierowca buski (2012-11-20 09:00:29)
Jechałem wtedy przez rynek i ten TIR był prowadzony przez radiowóz policyjny (radiowóz jechał przed nim i nawet czekał jak zahaczył o latarnie). Jeżeli Policja go tam wprowadziła (pilotowała) to niech panowie policjanci zapłacą za zniszczenia. Ale że w Busku ręka rękę myje to zapłacimy za to my mieszkańcy. Można sprawdzić na nagraniu z monitoringu czy przed tym Tirem jechał radiowóz ale przecież policja nie będzie karać swoich kolegów.
-jn (2012-11-20 07:44:20)
Po pierwsze. Bardzo dobrze że piszą takie drobiazgi niech ludzie wiedzą że każda nawet najmniejsza drobnostka urośnie do rozmiarów monstrualnych.
Po drugie. Nic nie zostanie wykryte gdyż jak pamiętacie wtedy była mgła która skutecznie zasłoniła tablicę rejestracyjną.
Po trzecie. Gdzie w tym czasie był policjant który na dyżurce ma podgląd monitoringu. Przecież ten samochód to nie auto formuły 1 który przemknie przez rynek niezauważony. Od razu powinien wysłać patrol który nawet jeżeli nie wypisze mandatu za złamanie zakazu wjazdu powyżej 3,5 tony to zrobi notatkę co to za auto. Tak więc moim zdaniem policjant który miał służbę w dyżurce będzie współwinny niewykrycia sprawcy rozbicia lampy.
-aaa (2012-11-20 07:41:14)
oj zaraz jeszcze tego białego busa sie doczepia bo na zołtym jedzie
- (2012-11-19 23:23:54)
ekipa z Reala , piszcie konkretne wiadomości a nie pierdoły byle by pisać , zobaczcie jakie macie wiadomości , same pierdoły nic nie znaczące , albo przylizy do buskiej władzy . zastanówcie się nad tym bo w końcu powstanie portal konkurencyjny , niezależny od władzy , tak jak wy .
-DRIVER (2012-11-19 23:06:54)
Nie dziwie sie kierowca zawodowym, ze wpakowywyja sie w centrum miast. Kiepkie oznakowanie, brak wiedzy topograficznej, lub źle poprwadzony GPS, kierowca juz takim pojazdem nie zawruci i jest muszony przejechac przez rynek.
Kazdemu moze sie to zdazyc jestesmy tylko ludźmi tym bardziej zawód kierowcy jest bardzo stresujacy i wyczerpujacy, kto nie zaznał 24h w kabinie ten nie bedzie miał pojecia jak to jest.
II sprawa zamiast zajmowac takimi informacjami serwer buskiej stronie to nie lepiej byłoby dac info. o np. innych problemach naszego miasta itp. ?
Pozdro były driver
-O_o (2012-11-19 22:34:54)
czy takie pierdoły muszą być zamieszczane na stronie głównej ?
- (2012-11-19 22:23:52)
Ale nius ;) Może by trzeba się zastanowić czy postawienie latarni w tym miejscu było przemyślane, przecież nie trudno było przewidzieć że może sprawiać kłopot i to nie tylko kierowcy TIRa który się zagapił lub pobłądził ale również duży wóz strażacki (np z drabiną) zniszczy tą latarnie w razie W
-do "do Gala" (2012-11-19 21:26:51)
No jak to gdzie jest monitoring? Chyba skręcając w prawo z Wojska Polskiego musi pojechać albo prosto Bohaterów Warszawy w stronę kościoła, a tam wisi bomba na rogu ze staszica. Bo watpie, zeby tirem lamal się do rynku.... zreszta tam też wjedzie na bombe przy lotosie... Zreszta nie ma juz lisci na drzewach wiec kamera spod lotosu moze lapac ta jakze nieszczesliwa latarnie.
-Obserwator Rzeczy ulotnych (2012-11-19 20:32:06)
No SZOK!
-gabi (2012-11-19 19:12:46)
aaa...dlaczego na tej stronie wśród wiadomości są reklamy???Po boczku ..tak ...może być ale nie jako wiadomość.
-do Gala (2012-11-19 18:42:28)
Dłuższymi samochodami się tam nie jeździ, to jest centrum miasta a nie obwodnica jak tirowcy nie patrzą na znaki to powinni płacić. Swoją drogą ciekawe gdzie jest monitoring.
-tłumaczę... (2012-11-19 17:10:53)
jako koloryt i ciekawostka z "miasta" winna się znaleźć na tej stronie.
Jeżeli znasz inne interesujące (ciekawsze) sprawy to nic nie przeszkadza, by również się tu znalazły...
-gal (2012-11-19 16:09:29)
Na tym skrzyżowaniu jest więcej takich "zniszczeń", kilka razy widziałem już uszkodzony znak, pozrywane łańcuchy itd. Moim zdaniem nie kierowcy powinni za to płacić tylko PROJEKTANT. Co kierowca jest winny, że nie może się wyrobić ze skrętem dłuższym samochodem bo droga jest źle wyprofilowana. NIe raz widziałem jak np. autobus skręcający w stronę basenu miał kłopoty. Wiem wiem, zaraz się odezwą urzędowe głosy, że w centrum miasta jest zakaz wjazdu dla samochodów pow 3,5t, ale jednak żyjemy w czasach których takie samochody są i droga powinna być dostosowana. W centrum jest wiele sklepów do których dostawy odbywają się tylko dużymi autami.
-obserwator (2012-11-19 15:44:43)
Niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego ta sprawa jest tak ważna i jest na tej stronie. Są dużo ciekawsze sprawy, ale najwidoczniej zniszczona lampa warta 200zł to coś tak niezwykłego, że różne inne wydarzenia to przy tym jest nic!!!!!
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.