swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Skarga na Ryszarda Skrzypka - nowe pismo

Dodane: Agnieszka Data: 2012-11-12 15:31:08 (czytane: 41917)  Wersja do druku

Do naszej redakcji przyszedł list od Rady Sołeckiej i mieszkańców wsi Młyny z prośbą o jego publikację na naszym portalu. Sprawa dotyczy bulwersującego, zdaniem mieszkańców, zachowania Ryszarda Skrzypka przeprowadzającego sekcję zwłok 14-letniej Klaudii, która pod koniec października zginęła w wypadku na skuterze.

Poniżej publikujemy kopię listu skierowanego do Prokuratury. Pod listem podpisała się Rada Sołecka, sołtys i ponad 40. mieszkańców wsi Młyny.



skarga_skrzypek001.jpg
Kliknij na zdjęcie aby przeczytać całość listu

 

Chcąc dochować rzetelności dziennikarskiej, wstrzymaliśmy publikację listu i zwróciliśmy się z prośbą do dr Ryszarda Skrzypka o ustosunkowanie się do przedstawianych mu zarzutów. Otrzymaliśmy pismo wyjaśniające okoliczności zdarzenia, które publikujemy poniżej.

Pismo od Ryszarda. Skrzypka (format pdf)


Z kolei Ryszard Skrzypek w swoim piśmie poczynił zarzuty wobec Grzegorza Gałuszki, co spowodowało konieczność wstrzymania publikacji do czasu odpowiedzi dyrektora buskiego ZOZ.

 Pismo od Grzegorza Gałuszki (format pdf)

 

Uwaga - przed chwilą dotarło do nas kolejne pismo w tej sprawie.

Do całego zdarzenia ustosunkował się również Antoni Motyl - dzierżawca prosektorium.

Pismo od dzierżawcy prosektorium - Antoniego Motyla (format pdf)

 

Całe zdarzenie jest naprawdę przykre, szczególnie dla rodziny tragicznie zmarłej dziewczynki. Sprawę rozpatrzy zapewne Prokuratura - nie nam osądzać, kto tu zawinił. Mamy nadzieję, że nie było w tym niczyjej złej woli, a po tym zdarzeniu strony wypracują właściwy schemat działania w tak delikatnych sprawach.

/MC/

 

Podyskutuj na czacie:   www.czat.tbu.pl

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (103)
     

- (2012-11-12 20:58:44)

oj Panie Sołtys....za to zwierze ja bym Ci nie odpuscił.....

- (2012-11-12 20:54:34)

oj ludzie,ludzie...od skargi soltysa afera się rozpętała,a dr Skrzypek to sołtysa do sądu pozwać powinien za takie wyrażenia...a niedługo to szpital winny bedzie za wszystkie wypadki na terenie kraju i za pogode równiez...

-do Dragona (2012-11-12 20:50:51)

w zasadzie masz rację. Zwrócę jedynie Twoja uwagę na to że tak jest, bo Ty i podobni Tobie na to sobie pozwalaja. I jest na ten temat powszechna opinia. Jak nie było gdzie przywieżć w teczce agenta Tomka by posłem został, przywieziono do Buska. Scena jak z Kaliguli. Więc obejrzyj się wokół siebie i nie szukaj winny w Putinie ani z Zydach ani w cyklistach.Zobacz jaką władzę sobie wybrałeś i jakie masz porządki w mieście.

-- (2012-11-12 20:47:47)

do - lenkaaaa: mam zasadnicze pytanie czy to prawda, że ten Pan piekł i sprzedawał kurczaki z rożna: jeżeli tak to jest kompletna kompromitacja całego powiatu.

-Diabel (2012-11-12 20:47:39)

Za ten płatny szlaban do Izby Przyjęć też pan dyrektor powinien zapłacić.

Dla tego pana liczą się tylko pieniądze. 1700 na stół, a ile pod stołem???

PSL na KOSMOS!!!!!!!!!!!

- (2012-11-12 20:39:22)

sołtys za robote sie weżta!!!!

-az (2012-11-12 20:36:38)

to za dyr. Skrzypka szpital w Busku był najlepszym szpitalem w Świętokrzyskiem. Konkurenci z Pińczowa,Chmielnika, Staszowa drżeli o jutro. Szpital w Busku był perłą w koronie , a tak na marginesie, wpisywanie danych osobowych do protokółu sekcji przez jakąś" Niusię"- to co na to Pan prokurator?

-Ygor (2012-11-12 20:29:06)

Dodam jeszcze, że trudno nie zgodzić się z większością wypowiedzi. Przystępując do sekcji, Skrzypek powinien mieć wszystkie dane personalne osoby, której sekcję robi. To wydaje mi się oczywiste. Kto na czas wykonywania sekcji tych danych nie dostarczył? Czy te dane nie powinny znajdować się razem z nieboszczykiem? Oczywiście powinny, ale wydzierżawiono prosektorium firmie, która widzi w dzierżawie tylko kasiory. Dużo kasiory, a nie obowiązki z tej kasiory wynikające. Dlaczego dyrektor w tym przypadku natychmiast z firmą dzierżawiącą nie zerwie kontraktu? Podstawa jest. Niewywiązywanie się z obowiązków. No chyba, że dyrektor też z tego coś... Takie przypomniało mi się powiedzenie: "ręka, rękę myje". A swoją drogą, panie dyrektorze, zarządzanie szpitalem, to nie handel kurczakami na wzgórzu Apacza w Kielcach, czy handel dresami firmy "Abibas" (nie mylić z "Adidas")

-Ygor (2012-11-12 20:13:27)

jakoś tak dziwnie się składa, że czego się nie dotknie nowy dyrektor, nic mu nie wychodzi. Nie wyszło z kardiologią, parę oddziałów musiał zlikwidować, albo pozostały w formie szczątkowej, wzrosło zadłużenie (którego podobno nie było, nawet szlabanu nie potrafił zorganizować. Jedyne, co mu wyszło, to zakup (podobno bardzo drogiego) ekspresu do kawy do swojego gabinetu.

-.......... (2012-11-12 19:41:59)


Zgodnie z ustawą z kwietnia 2011 roku, szpitalą daje się prawo do wydzierżawienia prosektorium, musi jednak zostać spełniony warunek, dzierżawcy nie wolno prowadzić działalności reklamowej ani świadczyć usług pogrzebowych.
A MOTYL TO CO MA JAK NIE ZAKŁAD POGRZEBOWY...A JEGO PRACOWNICY TYLKO CZEKAJA W PROSEKTORIUM.........

-* (2012-11-12 19:41:40)

jaką rolę w tym sporze czy nieporozumieniu wybrał sobie sołtys? Co go to obchodzi? Bawi się w oskarżyciela publicznego ? Także rada sołecka?

-DRAGON (2012-11-12 19:39:34)

Całe to gówniane państwo tak funkcjonuje. Najlepiej spadają tu samoloty, zderzają się samochody, zamyka się rowerzystów po piwku, załatwia wszystko od stopni w szkole po lepsze miejsce na cmentarzu. Kto miał styczność z policją, prokuraturą, sędziami, lekarzami, prezesami i dyrektorami również buskich szpitalów wie, że to banda gnoi nie licząca się z nikim i niczym, najlepiej dbająca o swoje interesy. Wszyscy wcześniej czy później przekonują się o tym na własnej skórze tylko szkoda, że w tak trudnych i tragicznych okolicznościach jak w przypadku tej rodziny. Moim zdaniem problem tkwi w tym, że w tym kraju wszyscy wszystkich mają w dupie i każdy z każdym dniem może poszerzyć listę tych, których ma głęboko w dupie albo jego mają głęboko gdzieś. Jest totalna spychologia, brak odpowiedzialności za cokolwiek i kogokolwiek, większe lub mniejsze układy i układziki. I wszystko jest zgodne z prawem tzn. prosektorium można wydzierżawić, lekarz medycyny sądowej może być z Włoszczowy, Gałuszko może wskoczyć z budki z rożna na dyr. szpitala a rodzice Klaudii powinni jeżdzić za lekarzem po Włoszczowej, bo to jest POLSZA, czyli sowiecki dystrykt PUTINA w którym ludzi traktuje się jak kawałek gówna. Gdyby lekarzem była osoba z Buska lub okolic mogłaby lepiej wykonywać swoje obowiązki, to samo dotyczy dyrektora szpitala - gdyby był fachowcem a nie partyjnym aparatem z PSL-u byłoby inaczej, gdyby prosektorium było szpitala a nie jakiegoś prywatnego ludka od skórek też ta sprawa wyglądałaby inaczej ale żyjemy w dzikim kraju w którym odczucia ludzi czy uczucia rodziny są bez znaczenia i którzy to jedyne co mogą zrobić to popisać sobie skargi dla lepszego samopoczucia, bo nikomu z tego powodu głos z głowy nie spadnie, bo mafia jest zawsze górą i ma rację, a ludzi którzy chcą normalności określą roszczeniowymi, którzy sami nie wiedzą co chcą. I taki będzie koniec sprawy po cichu umorzonej przez prokuratorków-kombinatorków, by przypadkiem swoim nie zaszkodzić.

-ala (2012-11-12 19:21:36)

P.Skrzypek super lekarz jako dyr.szpitala też super nic do zarzucenia nie raz mi pomagał pełen profesjonalizm czego niestety nie mogę powiedzieć o zastępcy Panie Gałuszko zachowanie bez komentarza.......

-max (2012-11-12 19:18:10)

Na miejscu p. doktora pozwał bym rodziców dziewczynki. Zwłaszcza za zdanie o tym zwierzęciu, które by rzekomo okazało pomoc.

-racjanalnie myśle (2012-11-12 19:07:09)

po co to pismo ? chyba tylko po to żeby rodzice spotkali się w sadzie i przypomnieli sobie o tragedii swojej córki... Pan Skrzypek jest lekarzem i musi pogodzić miejsca gdzie pracuje ... w Busku zostanie a we Włoszczowej może coś zawalić jego tez trzeba zrozumieć... Moim zdaniem ktoś inny chce mu po prostu zaszkodzić z innych przyczyn, a ta tragedia to jest tylko punkt zaczepienia..

[b] To jest tylko moja opinia. [/b]

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry