swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Skarga na Ryszarda Skrzypka - nowe pismo

Dodane: Agnieszka Data: 2012-11-12 15:31:08 (czytane: 41916)  Wersja do druku

Do naszej redakcji przyszedł list od Rady Sołeckiej i mieszkańców wsi Młyny z prośbą o jego publikację na naszym portalu. Sprawa dotyczy bulwersującego, zdaniem mieszkańców, zachowania Ryszarda Skrzypka przeprowadzającego sekcję zwłok 14-letniej Klaudii, która pod koniec października zginęła w wypadku na skuterze.

Poniżej publikujemy kopię listu skierowanego do Prokuratury. Pod listem podpisała się Rada Sołecka, sołtys i ponad 40. mieszkańców wsi Młyny.



skarga_skrzypek001.jpg
Kliknij na zdjęcie aby przeczytać całość listu

 

Chcąc dochować rzetelności dziennikarskiej, wstrzymaliśmy publikację listu i zwróciliśmy się z prośbą do dr Ryszarda Skrzypka o ustosunkowanie się do przedstawianych mu zarzutów. Otrzymaliśmy pismo wyjaśniające okoliczności zdarzenia, które publikujemy poniżej.

Pismo od Ryszarda. Skrzypka (format pdf)


Z kolei Ryszard Skrzypek w swoim piśmie poczynił zarzuty wobec Grzegorza Gałuszki, co spowodowało konieczność wstrzymania publikacji do czasu odpowiedzi dyrektora buskiego ZOZ.

 Pismo od Grzegorza Gałuszki (format pdf)

 

Uwaga - przed chwilą dotarło do nas kolejne pismo w tej sprawie.

Do całego zdarzenia ustosunkował się również Antoni Motyl - dzierżawca prosektorium.

Pismo od dzierżawcy prosektorium - Antoniego Motyla (format pdf)

 

Całe zdarzenie jest naprawdę przykre, szczególnie dla rodziny tragicznie zmarłej dziewczynki. Sprawę rozpatrzy zapewne Prokuratura - nie nam osądzać, kto tu zawinił. Mamy nadzieję, że nie było w tym niczyjej złej woli, a po tym zdarzeniu strony wypracują właściwy schemat działania w tak delikatnych sprawach.

/MC/

 

Podyskutuj na czacie:   www.czat.tbu.pl

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (103)
     

-XAVI (2012-11-13 05:06:11)

Ko dopuscił na takie stanowisko tak nie odpowiedzialnego człowieka na stanowisko dyr. szpitala w Busku!?!
Gałuszka powinein zajac sie handlem na ulicy jak dawniej anie brać sie za takie stanowiska. Układy w tym kraju to podstawa. Jestem pełen podziwu jak tacy ludzie sa dopuszczani do takich stanowisk!!!
do dymisji z nim!

-* (2012-11-13 01:42:45)

kartę zgonu powinien wypisać lekarz wezwanego do wypadku pogotowia. Jeśli w pogotowiu byli tylko ratownicy taka kartę wystawia lekarz dokonujący sekcjiZ tego co rozumiem sekretarka nie wypełniała karty zgonu bo jej nie wolno tego robić lecz wprowadzała dane o osobie. Bo skąd ma te dane wziąc lekarz robiący sekcję? Powinien mu je dostarczyć ten kto zwłoki przyjał. Ale zdaje się że tam jest spory bałagan.

- (2012-11-13 00:50:29)

Nie mialem nigdy do czynienia z zimnym chirurgiem. Zastanawiam sie nad jednym dkaczego to sekretarka albo osoba " z zewnatrz" ma pisac karty zgonu. Bardzo to dziwne.
Dlaczego to prokurator majac dane zmarlej osoby nie napisal tego w zlrceniu sekcji.
Nie znam ani skrzypka ani motyla. Ale pytam nawet jezeli motyl nie moze wynajmowac prosektorium to dlaczego ma on robic cos.za skrzypka.
Po drugie kto mu przyznal tytul lekarza roku?

-olo do poniżej (2012-11-13 00:47:42)

nie ma takiego zapisu w ustawie. Można w majestacie prawa podpisywać umowy dzierżawy prosektorium z zewnętrznymi podmiotami. Warunek żeby tam nie była prowadzona działalność dotycząca usług pogrzebowych. Czyli reklama zakładu pogrzebowego, informacja o konkretnym zakładzie itp

-- (2012-11-12 23:52:55)

- jeżeli w ustawie jest napisane, że dzierżawca Prosektorium nie może prowadzić firmy pogrzebowej, to ten co podpisał umowę w imieniu Szpitala z p. Motylem podpada pod przepis ustawy - przekroczenie uprawnień, jest na to artykuł w Kodeksie Karnym (ściganie z urzędu)

-olo (2012-11-12 23:51:27)

wydaje mi się,że obowiązkiem pracowni anatomopatologicznej czyli interesu p Motyla jest min przyjęcie zwłok, sprawdzenie zgodności danych zmarłego, przygotowanie do sekcji i pomnoc w sekcji. Szczegółowo to regulują rozp Min Zdrowia.Jeśli p Motyl twierdzi że czegoś nie musi powinien powołac się w tej sprawie na przepis bądz regulamin organizujący pracę prosektorium. Czy jest taki regulamin? Jeśli buski szpital wydzierżawił swoje prosektorium firmie pogrzebowej to nie zxnaczy że nić go nie obchodzi co się w tym prosektorium dzieje. Sołtys spełnia w tym wszystkim rolę dziwną. Rzecznika pokrzywdzonych a jednocześnie strony. A dyrektor szpitala fatalne pisma konstruuje. Takie co łatwo staną się dowodem przeciwko niemu w sprawie o naruszenie dobrego imienia. Marny to dyrektor który nie panuje nad emocjami i taki bat na własny grzbiet sobie zafundował. Radzę panu Skrzypkowi znależć dobra kancelarię prawniczą i puścić kogoś w skarpetkach.

- (2012-11-12 23:09:35)

A cóż to jest innego jak włączenie się pewnych kręgów w grę polityczną ? Jeżeli by chodziło o wyjaśnienie to mógł sołtys pismo do prokuratury złożyć i czekać na rozstrzygnięcie. Gdyby Skrzypka ukarali to wtedy można by było to ogłosić na publicznym forum, a tak to po prostu sołtys będzie miał pozew za zniesławienie i Skrzypka przeprosi. Ale właściwie to chodzi o to by byłego dyrektora szpitala oczernić i nic więcej. Przynajmniej tak wynika z wymiany pisemek, a Skrzypek się wywinie choć by coś zawalił bo od lat współpracuje z prokuraturą, dużo wie i dużo widział - a takim się po odciskach nie depcze

-xxx (2012-11-12 22:12:23)

Ludzie dlaczego wszędzie węszycie jakąś afere grę polityczną a nie mozecie zrozumieć ze mieszkańcy młyn chcieli zwrócić uwagę nie na dyrektora bylego czy obecnego a na potraktowanie całej tej sprawy która nie powonna się wydarzyc z tymi dokumentami i na takie potraktowanie rodziny w żałobie .

- (2012-11-12 22:07:59)

To M. Ciszewski jest chyba zadowolony? Coraz bliżej i bliżej do PSL a pewnie dzięki tej wojence z P. Skrzypkiem jakąś nagrodę mu dadzą - może i radnym zostanie albo jakiś przetarg wygra w starostwie .... Żenada

-gosc (2012-11-12 21:50:35)

Do szanownego A.Motyl.
Nie lubisz Skrzypka, bo jeszcze dwa lata temu ganiał Twoje hieny spod prosektorium, jak próbowali "łapać"rodziny zmarłych. Co trzymasz sztabę z nowym Dyrektorem mhhhh ciekawe kiedy to sie ukruci.

-brawo sołtys!!! (2012-11-12 21:46:43)

brawo ludzie, że ich stać głośno powiedzieć o takich sprawach.
Reszta niech siedzi cicho. Jak ich coś podobnego spotka, to będzie za późno.

-BC (2012-11-12 21:45:26)

A ja uważam że podpisujący się mieli li tylko na uwadze instynkty.Tak to już jest że niejednokrotnie od zwierząt, Homo sapiens winien się bardzo dużo uczyć by w pełni zasłużyć na określanie Go tym gatunkiem.

- (2012-11-12 21:45:25)

A Rada Sołecka ze wsi Młyny nie widzi że żona sołtysa prowadzi niezarejestrowaną działalność krawiecką? Jak się u kogoś szuka błędów to samemu trzeba być w porządku !

- (2012-11-12 21:43:55)

Sołtys dał się wciągnąć w polityczną wojnę między byłem i obecnym dyrektorem szpitala. Współczuję rodzicom ŚP Klaudii że muszą jeszcze uczestniczyć w tych igrzyskach. A sołtys sam na to pewnie nie wpadł a namówił go radny z Młyn bo ostatnio lubi się z Jarubasem fotografować a Gałuszko z tej firmy co i marszałek...

-... (2012-11-12 21:38:05)

Oj ludzie wy na ich miejscu też byście tak postąpili...

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry