swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Skarga na Ryszarda Skrzypka - nowe pismo

Dodane: Agnieszka Data: 2012-11-12 15:31:08 (czytane: 41915)  Wersja do druku

Do naszej redakcji przyszedł list od Rady Sołeckiej i mieszkańców wsi Młyny z prośbą o jego publikację na naszym portalu. Sprawa dotyczy bulwersującego, zdaniem mieszkańców, zachowania Ryszarda Skrzypka przeprowadzającego sekcję zwłok 14-letniej Klaudii, która pod koniec października zginęła w wypadku na skuterze.

Poniżej publikujemy kopię listu skierowanego do Prokuratury. Pod listem podpisała się Rada Sołecka, sołtys i ponad 40. mieszkańców wsi Młyny.



skarga_skrzypek001.jpg
Kliknij na zdjęcie aby przeczytać całość listu

 

Chcąc dochować rzetelności dziennikarskiej, wstrzymaliśmy publikację listu i zwróciliśmy się z prośbą do dr Ryszarda Skrzypka o ustosunkowanie się do przedstawianych mu zarzutów. Otrzymaliśmy pismo wyjaśniające okoliczności zdarzenia, które publikujemy poniżej.

Pismo od Ryszarda. Skrzypka (format pdf)


Z kolei Ryszard Skrzypek w swoim piśmie poczynił zarzuty wobec Grzegorza Gałuszki, co spowodowało konieczność wstrzymania publikacji do czasu odpowiedzi dyrektora buskiego ZOZ.

 Pismo od Grzegorza Gałuszki (format pdf)

 

Uwaga - przed chwilą dotarło do nas kolejne pismo w tej sprawie.

Do całego zdarzenia ustosunkował się również Antoni Motyl - dzierżawca prosektorium.

Pismo od dzierżawcy prosektorium - Antoniego Motyla (format pdf)

 

Całe zdarzenie jest naprawdę przykre, szczególnie dla rodziny tragicznie zmarłej dziewczynki. Sprawę rozpatrzy zapewne Prokuratura - nie nam osądzać, kto tu zawinił. Mamy nadzieję, że nie było w tym niczyjej złej woli, a po tym zdarzeniu strony wypracują właściwy schemat działania w tak delikatnych sprawach.

/MC/

 

Podyskutuj na czacie:   www.czat.tbu.pl

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (103)
     

-Karol (2012-11-13 16:06:02)

panie Motyl, niech pan nie udaje świętego. Na własne oczy widziałem grupę pana pracowników czekających na oddziale szpitalnym na rodzinę zmarłego. pan poprzez umowę (być może układ) załatwił sobie monopol na pogrzeby zmarłych w tym szpitalu. Co robili pana ludzie o godz. 7.00 na oddziale szpitalnym? Akurat tego dnia, kiedy zmarł pacjent. Może czekali na konkurencyjną firmę pogrzebową?

- (2012-11-13 14:12:38)

procedury. po prostu ich nie ma.
a pan skrzypek chce pokazać gałuszce kto jest ładniejszy i mądrzejszy, a pan gałuszka chce pokazać skrzypkowi że jest na odwrót. cierpią na tym ludzie których i tak życie bardzo kopneło w cztery litery.

-= (2012-11-13 14:09:49)

ciekawe czy się będziecie, też tak wspierać jak Was Skrzypek szarpnie po kieszeni za zniesławienie w sądzie??? to pytanie do mieszkańców-aferzystów Młyn.

-??? (2012-11-13 13:38:23)

Ja głupoty wypisuje??? Człowieku jak się jest pogrążonym w bólu, to sie chyba nie myśli o skargach i lataniu po całej wsi za podpisami,zeby stworzyć aferę na cały powiat. Myśli się o zmarłym i ewentualnie biegnie sie do księdza, żeby msze zamówić za duszę najbliższej osoby, której nie ma już na tym świecie!!!!! Tu się nasuwa pytanie: o czym to świadczy??? o małym ilorazie inteligencji, lecz jak kto woli o inteligencji sztucznych afer!!!!

- (2012-11-13 13:17:40)

do -???? co ty możesz wiedzieć o inteligencji i o tym jak się czują rodzice pogrążeni w bólu po stracie dziecka, skoro wypisujesz takie głupoty. I jeszcze jedno zapamiętaj sobie Młyny jest wsią jakich mało, tu każdy każdego wspiera i pomaga nawet w najgorszych tragediach.

-ludzieeeeeeeeeee!!! (2012-11-13 12:50:22)

opamiętajcie się.
Nie mieszajcie polityki, nie czepiajcie się rodziców i sołtysa, odpuśćcie staroście i dyrektorom. To nie oto chodzi.
Jeżeli obrońcy zaistniałej sytuacji uważają, że było wszystko w porządku, to może następnym razem im przyjdzie jechać do Włoszczowy (lub dalej).
Sprawa jest prosta. Winny być takie procedury, że akt zgonu winien być do odebrania zaraz po sekcji. W jaki sposób, nie wiem. Może powinno się go odebrać na policji, może w szpitalu, może w prokuraturze. Nie wiem. Myślę iż chodzi o to, że inni też nie wiedzą co z tym zrobić. Jedyne co z tego tekstu wynika dla mnie, to to, że trzeba wypracować sposób pozyskiwania danych i przekazywania aktu w sposób niezwłoczny i unormowany.

-ela (2012-11-13 12:29:09)

Obecny dr Gałuszko ma nadprzyrodzone zdolności do wprowadzania szpitala w długi. Potrafi tylko wydzierżawiać i sprzedawać majątek miasta. Umyślnie zrobił tyle długów w szpitalu, że powinna się tym zająć Prokuratura. A najdziwniejsze jest to, że Starosta to widzi i nic z tym nie robi.Teraz chce się pozbyć następnych dwóch oddziałów w szpitalu (zakaźnego i płucnego) chcąc je wydzierżawić. Lepiej niech sam odejdzie bo później wyląduje na Piachach.

-sss (2012-11-13 12:08:40)

po przeczytaniu listu P. Antoniego Motyla nasuwa mi się taki wniosek: skoro jest Pan człowiekiem tak współczującym to nie powinien Pan patrzeć kto bierze kase za "usługę" tylko wsadzić rodzinę w auto i gnać za P. Skrzypkiem. Wtedy mógłby sie Pan wypowiadać,że zrobił Pan wszystko żeby pomóc tej rodzinie. Nie chodzi o to kto co powinien w świetle prawa, tu chodzi o to, kto co powinien jako człowiek. Bardzo szczerze współczuje rodzicom dziewczynki.

-Dragon poczuł się oszukany (2012-11-13 12:08:35)

Dragon się irytuje bo głosował na PSL

-do -racjonalnie myślę (2012-11-13 11:59:15)

Jak pan doktor nie moze sie wyrobić w czasie, to niech nie podejmuje się tylu zajęć ...jeszcze mu mało?????/

-xyz (2012-11-13 11:55:14)

ludzie ogólnie mają dość tak jak napisał DRAGON, zwykły człowiek jest bezradny w obliczu tej całej machiny i ludzi którzy w niej działają, tak więc może nie odwracajmy kota ogonem oceniając zachowanie mieszkańców - takich ludzi i sytuacje nalezy piętnować i nagłaśniać
a do ???? po czyjej ty jesteś stronie ludzi - chyba raczej nie

-???? (2012-11-13 11:42:12)

Dziwne, czy tak się zachowuje rodzina pogrążona w bólu i rozpaczy po stracie dziecka, pisząc skargi i biegając po całej wsi za podpisami. Czy cała wies z sołtysem na czele to rodzina tragicznie zmarłej, że podpisy chętnie składa pod skargą co tak naprawdę ich nie dotyczy!!!Cała ta "sztuczna" afera świadczy o niskim ilorazie inteligencji!!!

-Mirage do Dragona (2012-11-13 08:37:10)

Dragon podsumował wszystko i wszystkich. Ma w tym co powiedział wiele racji. Oczywiście racje swoje przerysował. OK. Ma do tego prawo. Zastanawiam się jednak nad tym, kim jest Dragon i czy aby nie jest tak, że od wszystkich tylko wymaga, nic nie dając w zamian. Drodzy współczytelnicy tego forum, przecież to my a nie kto inny głosowaliśmy na PSL. Przecież Kolarz jak dotrwa do końca kadencji, to łatwo policzyć, że będzie przez 16 lat starostą. Przez 16 lat w Busku rządzi PSL. Kto ich wybierał? Również Ty - Dragon. Dlatego uważam, że zamiast wylewać swoje żale na "nich", lepiej jest coś pozytywnego zrobić dla naszego powiatu .... a roboty po 16 latach jest hohohohohohoh

-DRAGON (2012-11-13 06:50:02)

Całe to gówniane państwo tak funkcjonuje. Najlepiej spadają tu samoloty, zderzają się samochody, zamyka się rowerzystów po piwku, załatwia wszystko od stopni w szkole po lepsze miejsce na cmentarzu. Kto miał styczność z policją, prokuraturą, sędziami, lekarzami, prezesami i dyrektorami również buskich szpitalów wie, że to banda gnoi nie licząca się z nikim i niczym, najlepiej dbająca o swoje interesy. Wszyscy wcześniej czy później przekonują się o tym na własnej skórze tylko szkoda, że w tak trudnych i tragicznych okolicznościach jak w przypadku tej rodziny. Moim zdaniem problem tkwi w tym, że w tym kraju wszyscy wszystkich mają w dupie i każdy z każdym dniem może poszerzyć listę tych, których ma głęboko w dupie albo jego mają głęboko gdzieś. Jest totalna spychologia, brak odpowiedzialności za cokolwiek i kogokolwiek, większe lub mniejsze układy i układziki. I wszystko jest zgodne z prawem tzn. prosektorium można wydzierżawić, lekarz medycyny sądowej może być z Włoszczowy, Gałuszko może wskoczyć z budki z rożna na dyr. szpitala a rodzice Klaudii powinni jeżdzić za lekarzem po Włoszczowej, bo to jest POLSZA, czyli sowiecki dystrykt PUTINA w którym ludzi traktuje się jak kawałek gówna. Gdyby lekarzem była osoba z Buska lub okolic mogłaby lepiej wykonywać swoje obowiązki, to samo dotyczy dyrektora szpitala - gdyby był fachowcem a nie partyjnym aparatem z PSL-u byłoby inaczej, gdyby prosektorium było szpitala a nie jakiegoś prywatnego ludka od skórek też ta sprawa wyglądałaby inaczej ale żyjemy w dzikim kraju w którym odczucia ludzi czy uczucia rodziny są bez znaczenia i którzy to jedyne co mogą zrobić to popisać sobie skargi dla lepszego samopoczucia, bo nikomu z tego powodu głos z głowy nie spadnie, bo mafia jest zawsze górą i ma rację, a ludzi którzy chcą normalności określą roszczeniowymi, którzy sami nie wiedzą co chcą. I taki będzie koniec sprawy po cichu umorzonej przez prokuratorków-kombinatorków, by przypadkiem swoim nie zaszkodzić.

-kobra (2012-11-13 06:32:00)

Z całosci sprawy wynika, że dzierżawca prosektorium powinien podlegać Urzędowi Miasta i Gminy, tak samo, jak lekarz wykonujący sekcje - CORONER - powinien pracować na warunkach okreslonych przepisami - vide Wikipedia
cytat:
"Zawód koronera w Polsce: W Polsce koroner oznacza lekarza medycyny sądowej (potocznie nazywanego medykiem sądowym), którego praca polega na stwierdzaniu lege artis zgonów pacjentów[5]. To stosunkowo nowy zawód w Polsce[6], którego wprowadzenie ma na celu odciążenie lekarzy domowych i lekarzy pogotowia ratunkowego, a także zapobieganie pogrzebowej korupcji[7] i handlowi zwłokami[8]. Koronera obowiązuje tajemnica służbowa[6].

Do obowiązków MIEJSKIEGO koronera pracującego na ZLECENIE WŁADZ MIASTA w Polsce należy: stwierdzenie zgonu, ocena przyczyn śmierci (naturalne lub o podłożu kryminalnym), wystawienie odpowiednich dokumentów[9] oraz prowadzenie ewidencji[10]
(podkreślenia moje)

Jak wskazuje logika - Prosektorium ppowinno byc własnością władz miasta, a nie jednym z "oddziałów" szpitala, dzierżawionym przez zakład pogrzebowy.
Zwłoki pacjentów szpitala nie są jedynymi, które są dowożone do prosektorium i dyrekcja szpitala nie powinna miec tu nic do powiedzenia, mając równoczesnie dostęp do pomieszczeń na przechowywanie zwłok.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry