swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Szlaban - stróż porządku.

Dodane: Agnieszka Data: 2012-10-17 18:03:28 (czytane: 24843)  Wersja do druku

Na terenie buskiego szpitala pojawił się szlaban, który stoi na straży wszelkiego porządku. Teraz każdy, kto tu przyjeżdża, nie wjedzie, póki nie zapłaci 3 złotych.

Nie dotyczy to oczywiście pracowników, przedstawicieli firm farmaceutycznych mających podpisane umowy z szpitalem, a także, jak zapewnia Grzegorz Lasak Kierownik Działu Organizacyjno – Prawnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju, osób przyjeżdżających w nagłych wypadkach, które nie mają głowy ani czasu, by płacić.

szlaban02.jpg 


3 złote to opłata za parking za całą dobę. Osoby zatrzymujące się na parkingu do pół godziny, płacą 3 zł kaucji, którą mogą sobie odebrać, opuszczając teren szpitala. Jest z tym trochę zachodu i pewnie nie obejdzie się bez pewnych utrudnień, wszystko jednak, jak tłumaczy Grzegorz Lasak, z myślą o utrzymaniu porządku, o bezpieczeństwie pacjentów. Ma to wyeliminować niechcianych parkujących, którzy zostawiali samochody przy szpitalu i … ruszali na zakupy. Szlaban jest podobno umieszczony na tyle głęboko, że nie powoduje blokowanie ulicy Bohaterów Warszawy. Taka sytuacja zdarzyła się, jak tłumaczy kierownik Lasak, tylko raz, a była spowodowana… kontrolą trzeźwości przez policję.

szlaban01.jpg


Teraz, pod okiem czujnych pracowników i zamontowanych czterech kamer, nikt niepożądany niepostrzeżenie się na teren szpitala nie prześlizgnie. Przynajmniej takie jest założenie pomysłodawców. Szkoda tylko, że wraz z wprowadzeniem opłaty nie poprawił się stan przyszpitalnych parkingów, na których faktycznie jakoś ostatnio mniej aut. I tylko pozostaje pytanie, czy rzeczywiście jest to spowodowane faktem, że wjeżdżają tu osoby wyłącznie przyjeżdżające do szpitala, czy może nie zgadzający się na opłaty, zostawiają samochody gdzie indziej…


Pomysł z postawieniem szlabanu nie jest podobno pomysłem nowym. Przed laty jednak nie zdał egzaminu. Jak będzie tym razem?


/KR/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (85)
     

-Ygor (2012-11-04 13:03:43)

Wszystko trzyma się "kupy". Dyrektor najpierw zabrał zupki ciężko, po 12 godzin pracującym pielęgniarkom, potem kupił sobie ekspres do kawy za 3000 zł. Jednocześnie postawił szlaban i podpisał umowę z firmą pogrzebową (tylko jedną). Ten szlaban miał uporządkować ruch zmarłych .... tylko do jednej słusznej firmy pogrzebowej.

-juzek (2012-10-28 21:31:22)

Trzeba za to rozliczyć radnych powiatu,

- (2012-10-26 08:37:33)

Widze, że jak sie sączy pełnym strumieniem. Dobrze, że facet tak robi, bo przez takich jak ty nie mialby spokoju. A teraz bedzie pracowal sobie spokojnie, bez koniecznosci użerania się z dziadami buskimi.

-. (2012-10-25 17:13:46)

juz przeniesli bude, hehe szlaban podniesiony wiec kasa wyrzucona w bloto. Dlaczego mnie to nie dziwi?? aaa .. zapomnialem., mieszkam w Polsce!!

-ja (2012-10-23 12:41:41)

Masakra całkiem się w du......... poprzewracało ciekawe na jakie , zakupy" skoro tam nie ma za bardzo gdzie isc na zakupy chyba ze kaufland tyle ze tam maja parking wiec nie wciskajcie kitów. Żenada tylko czekać aż zajmie sie tym jakas telewizja, albo jak ktoś nie zdąży dojechac na izbe przyjec

-wifi (2012-10-23 08:14:25)

SKANDAL! a za decyzję ustawienia szlabanu ktoś powinien solidnie beknąć!
To że parking szpitala PUBLICZNEGO jest płatny można jeszcze przełknąć, ale że DOJAZD do szpitala PUBLICZNEGO jest płatny to SKANDAL.
Do IZBY PRZYJĘĆ dojazd winien być niepłatny i bez zbędnych utrudnień! To hańba co szpital wyczynia i na co naraża swoich chorych!
TO MOŻE KOGOŚ KIEDYŚ KOSZTOWAĆ ŻYCIE!!! Nie mówiąc o zwykłym "dostarczeniu" chorego pod Izbę Przyjęć: niech nikt nie chrzani, że coś zwracają do pół godziny - nawet o tym nie informują. A jak komuś z chorym pilno, to i nie czyta durnych regulaminów! Ktoś kto wyraził zgodę na takie rozwiązanie powinien użyć rozumu, a nie tylko sakiewki!!! A na pewno za taką decyzję(ZBIERANIE OPŁAT ZA DOJAZD DO IZBY PRZYJĘĆ)powinien solidnie beknąć!

-bus (2012-10-22 19:00:41)

Ja do szpitala idę pichotą i to co zobaczylem dziś to skandal .Samochody stoją w kolejce czekasjąc na wjazd z ul. Boh.Wwy gdzie twprzy się korek .Nie poto zrobiono rondo żeby korki tworzyly się pod szpitalem .Po prostu nie przemyślane decyzje

- (2012-10-21 21:06:34)

to nie prawda, że teraz jest porządek, byłam świadkiem jak na dolnym parkingu ktoś zastawił przejazd i trzeba było przejeżdżać przez krawężnik bo ktoś sobie zostawił samochód na wjeździe. Kase to umieją zebrać, a żeby się przeszli zobaczyć jak samochody parkują to już nie ma komu. I jeszcze jedno to nie prawda, że do pół godziny, jak ktoś wjedzie to zwracają kaucje, tylko podobno do 10 minut

- (2012-10-21 20:30:36)

ja mam rower ukraine pod szlabanem sie przewine

-do: --, (2012-10-21 10:30:38) (2012-10-21 19:02:20)

Każdą głupotę można uzasadniać w sposób niby prawdziwy, bo ograniczający się do wycinka zagadnienia. By wydać właściwy osąd należy wziąć wszystkie aspekty sprawy i wyciągnąć średnią.
Moim zdaniem, w tym przypadku ten szlaban ma więcej minusów niż plusów i dlatego jestem przeciwko niemu.

A co do argumentacji którą przedstawiasz na poparcie szlabanu, że:
-każdy wieżdżał jak sam chciał
-Motokrosy motorynek
-wypróbowywanie możliwości samochodów przez uczniów sąsiedniej szkoły na górnym parkingu
-parkowanie samochodów, przez odwiedzających chorych, pod Izbą Przyjęć czy pod magazynami

to odpowiem, że to jest codzienność wszędzie, w całym mieście, ale z tego powodu nikt nie stawia szlabanów na każdej ulicy, placu czy osiedlu, nikt też nie pobiera z tego tytułu haraczu i to w wysokości wziętej z sufitu.

--, (2012-10-21 10:30:38)

Podsumowanie – myślę, że tyle wpisów i opisów na ten temat w zupełności wystarczy. Wasze teorie związane z tym tematem są już w większości kuriozalne. Problem nie jest w tym, że nagle ktoś wprowadził opłaty za parking , bo one wcześniej były i nikt nie protestował – problem jest w tym o czym mówi tytuł tej wiadomości „Szlaban – stróż porządku”. To wam nie pasuje bo do tej pory na teren szpitala każdy wieżdżał jak sam chciał. Motokrosy motorynek po terenie szpitala, wypróbowywanie możliwości samochodów przez uczniów sąsiedniej szkoły na górnym parkingu albo parkowanie samochodów, przez odwiedzających chorych, pod Izbą Przyjęć czy pod magazynami - uniemożliwiając dojazd karetek z chorymi oraz dostawę leków czy innych produktów. Szpital będąc gospodarzem tego terenu powinie zastosować taki środki, żeby był tam porządek i bezpieczeństwo. Jeżeli uważacie, że w Busku ktoś w tym względzie przesadził, proszę przejechać się tylko po naszym województwie i porównać szpitale o podobnej układzie przestrzennym. Odpowiedź będzie oczywista.

--MW- (2012-10-21 10:18:08)

Skandalem jest aby od osób odwiedzających bliskich w szpitalu pobierać opłaty za parking.

-... (2012-10-20 21:09:44)

To idac Twoim tokiem myslenia sobota zaczela sie o 7:31 a nie o 24:00 ? Wybacz ale myslalem ze takich rzeczy ucza juz w przedszkolu wiec inaczej Ci tego nie wytlumacze

-niech obstawi parkingi (2012-10-20 18:33:07)

dojazd do szpitala winny być wolny

-dajcie mu spokój (2012-10-20 14:06:44)

Dajcie facetowi spokój. Fajny z niego gość. Widać, że się stara. Ja go lubię.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry