Dodane: Agnieszka Data: 2012-10-17 18:03:28 (czytane: 24844) 
Na terenie buskiego szpitala pojawił się szlaban, który stoi na straży wszelkiego porządku. Teraz każdy, kto tu przyjeżdża, nie wjedzie, póki nie zapłaci 3 złotych.
Nie dotyczy to oczywiście pracowników, przedstawicieli firm farmaceutycznych mających podpisane umowy z szpitalem, a także, jak zapewnia Grzegorz Lasak Kierownik Działu Organizacyjno – Prawnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju, osób przyjeżdżających w nagłych wypadkach, które nie mają głowy ani czasu, by płacić.
3 złote to opłata za parking za całą dobę. Osoby zatrzymujące się na parkingu do pół godziny, płacą 3 zł kaucji, którą mogą sobie odebrać, opuszczając teren szpitala. Jest z tym trochę zachodu i pewnie nie obejdzie się bez pewnych utrudnień, wszystko jednak, jak tłumaczy Grzegorz Lasak, z myślą o utrzymaniu porządku, o bezpieczeństwie pacjentów. Ma to wyeliminować niechcianych parkujących, którzy zostawiali samochody przy szpitalu i … ruszali na zakupy. Szlaban jest podobno umieszczony na tyle głęboko, że nie powoduje blokowanie ulicy Bohaterów Warszawy. Taka sytuacja zdarzyła się, jak tłumaczy kierownik Lasak, tylko raz, a była spowodowana… kontrolą trzeźwości przez policję.

Teraz, pod okiem czujnych pracowników i zamontowanych czterech kamer, nikt niepożądany niepostrzeżenie się na teren szpitala nie prześlizgnie. Przynajmniej takie jest założenie pomysłodawców. Szkoda tylko, że wraz z wprowadzeniem opłaty nie poprawił się stan przyszpitalnych parkingów, na których faktycznie jakoś ostatnio mniej aut. I tylko pozostaje pytanie, czy rzeczywiście jest to spowodowane faktem, że wjeżdżają tu osoby wyłącznie przyjeżdżające do szpitala, czy może nie zgadzający się na opłaty, zostawiają samochody gdzie indziej…
Pomysł z postawieniem szlabanu nie jest podobno pomysłem nowym. Przed laty jednak nie zdał egzaminu. Jak będzie tym razem?
/KR/
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (85) |
-K_I_K_I (2012-10-20 11:55:41)
Wszystko pięknie tylko umiejscowienie tego szlabanu troszkę mało odpowiednie. Podejrzewam że będzie stał w całości do pierwszych opadów śniegu i pojawieniu się oblodzeń. Przy takiej pogodzie nie wierzę, że ktoś nie wpali w szlaban samochodem.Niestety usytuowanie go na górce jest nie przemyślane.
-Nagłe wypadki (2012-10-20 09:02:06)
A jeśli będzie ktoś musiał jechać w naprawde nagłym wypadku, to będzie kiał czas zatrzymać się i tłumaczyć się dlaczego się śpieszy itp. A jak "bramkarz" stwierdzi że np. złamanie nogi, albo poród to nie jest nagły przypadek. W nagłym przypadku ktoś po prostu może staranować szlaban tak jak kiedyś załoga karetki na autostradzie. Zamiast kombinować jak tu zedrzeć z ludzi chorych kasę zwolnijcie Lasaka i więcej zaoszczędzicie.
-do poniżej (2012-10-20 07:37:40)
Doba od zawsze ma 24 godziny. Cała doba od dziś od 7:31 kończy się jutro o 7:30.
-... (2012-10-20 07:15:16)
Bo bilet nie jest wazny dobre , tylko jest calodobowy co wyraznie pisze na tablicy informacyjnej jak i na bilecie. Skoro nie umiesz odroznic tych dwoch rzeczy i nie wiesz co to znaczy bilet calodobowy to prosze Cie nie osmieszaj sie takimi wpisami ; )
-ja (2012-10-19 22:31:46)
Niestety nie jest to prawda, że bilet ważny jest dobę. Byłem jednego dnia w szpitalu ok. godz. 13 a drugiego dnia podjechałem o godz 8 i nie zostałem wpuszczony mimo wcześniejszej informacji, że ważny jest dobę. Zresztą ta doba była podejrzana od początku bo na bilecie jest tylko data a nie ma godziny wjazdu więc nie ma możliwości weryfikacji. Powinien być postawiony ktoś kto odróżnia "dobę" od "do końca dnia" i potrafi udzielić konkretnej informacji. A skoro jest 3zł za dobę to czemu nie może być np. 1zł za 8godz. z późniejszą dopłatą za przekroczenie? Mysz się nie prześlizgnie? A to dobre! Widziałem jak ktoś wjeżdżał zaraz za metalową barierką od strony ronda.
-do Tato mówi (2012-10-19 21:44:19)
Otóż widzisz synu tak ty jak i twój tato bardzo się mylicie.Twoje epitety użyte w tytule niestety dodytyczą wyłącznie ciebie i może twojego taty. Skoro twój tato tak jak ty ma ten szpital "gdzieś"(ty to określiłeś dosadniej), to nie rozumiem dlaczego tam tyle lat pracuje. Pewnie jest wyjątkowo zdolnym i pracowitym człowiekiem, ale mu mało placą, więc jak piszesz, nie warto pracować dla idei. Otóż jesteś w poważnym błędzie twój tata prawdopodobnie jest jednym z tych z poprzedniej epoki, co to uważali, że " czy się stoi czy się leży ...itd. Niestety to nie te czasy. Zproponuj tacie niech się nie męczy w tym szpitalu niech idzie do innej pracy, lepiej płatnej, gdzie docenią jego wiedzę i pracowitość. Może niech założy swój własny interes, będzie zarabiał ile dusza zamarzy, a ty nie będziesz musiał psioczyć na ludzi, którzy traktując swoja pracę poważnie nawet na jablkach chcą parę groszy zarobić.To wlaśnie tacy ludzie zmieniają rzeczywistość bo im się poprostu chce. Chcą, żeby w koło były proste latarnie, powycinane krzaki, nie gnijące jabłka itd. Chcą mimo różnych przeciwności, malkontentów i takich nieudaczników jak ty!!!!!!. Ponadto proszę nie wypowiadaj się w imieniu innych - to czy ludziom zależy na tym szpitalu pozostaw tym ludziom - jeśli tobie nie zależy to nie " warcz" i nie obrażaj innych. Jest dużo ludzi którm na tym szpitalu zależy i robią wszystko by slużył chorym.Może szybko tego nie da się zrobić, ale jak odejdą tacy ludzie jak twoj tato, to napewno to przyśpieszy.
-Kierownik (2012-10-19 15:18:38)
Do centrum w ogóle powinno być zabronione wjeżdżanie samochodami, tylko parkować gdzieś na obrzeżach i z buta, trochę ruchu nikomu nie zaszkodzi. Parlkingi w Centrum jest tylko pożywką dla Straży Miejskiej czy też władz miasta, bo chodzą i trzepią kasę kto tylko nie ma bilecika za szybą.
- (2012-10-19 14:14:17)
Uzbiera sie pieniądze z parkingu w centrum i szpitala a za to wybuduje sie kibel w centrum za cene domu (400 tyś.) i ciągle brakuje pieniędzy w budrzecie. Zaraz będzie pomysł żeby założyć bramki w parku zdrojowym bo przyjezdzają ludzie z okolic do a nie są kuracjuszami :) Brawo za innowacyjność w wyciąganiu publicznych pieniędzy.
- (2012-10-19 13:06:32)
ale na miasto jedziesz czy idziesz bo chcesz a nie musisz, a do szpitala raczej nikt z przyjemnością nie chodzi
- (2012-10-19 12:19:56)
Rownie dobrze mozna spytac czyją wlasnoscia sa ulice w centrach miast, gdzie nalezy takze dodatkowo placic za postoj, mimo, że przeciez my tez utrzymujemy miasto. A droga to wlasnosc szpitala i to szpital (jak i miasto)zdecydowal, ze parking ma byc wydzierzawiony...
-do sklepu Mieleniewskich z pod szpitala?? (2012-10-19 12:11:21)
często jestem klientem sklepu Mieleniewscy, i zawsze parkuję pod sklepem. Gdyby... to jest parę miejsc przed fontisem, naprzeciw pod apteką, dalej koło wysepki (chodź zakaz), ale wciskanie kitu iż ktoś idzie od szpitala po zakupy taki kawał, to żeby to wymyśleć chyba trzeba się na łby pozamieniać.
-każdy ma prawo chronić swoją własność... (2012-10-19 11:59:04)
czyją własnością jest dojazd do szpitala?
myślałem, że moją też, bo to z moich podatków i składek zdrowotnych.
-Robert (2012-10-19 11:09:47)
No to mozna tez przytoczyc przykład jak chcesz sie leczyc to tez musisz płacic (zeby cie przyjeli) a jak nie to sie mecz i zdychaj bo za darmo to nic nie ma.
-Marek (2012-10-19 10:16:43)
- dosyć tego, każdy ma prawo chronić swoją własność, a nie traktować terenu szpitala jak darmowego parkingu, dzisiaj wszędzie trzeba płacić, nawet pod szpitalami w Kielcach, jak chcesz mieć blisko to płacisz a jak nie to idziesz 1 km
-Robert (2012-10-19 09:50:03)
Następny "świetny" pomysł na wyciągnięcie pieniędzy od nas (i chorych)tym razem pod pretekstem wyeliminowania niechcianych parkujących. Utwiedza mnie to w przekonaniu ze sami złodzieje rządzą (dla siebie zawsze a dla obywateli moze). A pozatym jak moze nas leczyć istytucja która sama jest chora.
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.