swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Co z tą toaletą?

Dodane: Agnieszka Data: 2012-10-17 15:27:57 (czytane: 53638)  Wersja do druku

Najpóźniej w połowie listopada w naszym mieście zostanie uruchomiona publiczna toaleta. Jak na razie trwają prace na zewnątrz obiektu polegające na przygotowaniu bezpiecznego i komfortowego podejścia. Nowy sanitariat będzie wyposażony w sumie w osiem kabin, trzy dla kobiet, trzy dla mężczyzn i dwie dla osób niepełnosprawnych.

Zadbano również o osobne wejścia dla pań i panów. Toaleta będzie czynna od szóstej rano do 20 w zimie i do 22 w okresie letnim. Już dziś wiadomo, że każdy chcący załatwić tu swoje, ludzkie przecież, potrzeby, będzie musiał zapłacić złotówkę.

toaleta001.jpg 

toaleta002.jpg

toaleta007.jpg

toaleta003.jpg 

Jak tłumaczy burmistrz Waldemar Sikora, miasta nie stać na toaletę bezpłatną. Sanitariat został zlokalizowany na rogu ulicy Kopernika przy światłach. Jest to, zdaniem burmistrza, dobry teren, gdyż nie powoduje kolizji z zagospodarowaniem strefy wokół obiektu. Co więcej toaleta znajduje się niedaleko ciągu dwóch najładniejszych ulic w naszym mieście, Mickiewicza i Kopernika, łączących część zdrojową z miastem. Ponadto działka jest własnością gminy, dzięki czemu łatwiej o budowę. Koszt nowo wybudowanego sanitariatu to około 360 tysięcy złotych. Toaletę z parku, która dla przypomnienia kosztowała około 300 tysięcy, planuje się przenieść do części zdrojowej na ulicę 1 maja lub postawić przy cmentarzu. Ostatecznej decyzji jednak jeszcze nie podjęto.

Miejmy nadzieję, że nowo budowany sanitariat nie wzbudzi takich kontrowersji, jakie towarzyszyły aktualnie działającej toalecie, stojącej w rynku.

 /K.R./

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (77)
     

-Nik Czemny (2012-10-17 20:40:57)

Super!Skoczę jutro na małą kupę jak czerwone światło będzie,hehe. Busko-Zdrój-miasto kibli!

-do Ana (2012-10-17 20:35:00)

rozumiem ,że podobny stosunek masz do własnej łazienki. Co tam dywaniki, kraniki , kafelki. Kibel ma służyć do konkretnego celu a nie oglądania. Jesteś przedstawicielem zacofanego gatunku który się jeszcze śladowo nad Wisła zachował. Nie masz pojęcia ani o funkcjach obiektu ani o jego wyglądzie czy wnętrzu. A na marginesie: czy pomyślał autor tego nieszczęsnego obiektu o jego przyzwoitym oznakowaniu? Także noca? Idę o zakłada, że nie. Czy pomyslał aby toaleta była przyjaznym miejscem także dla rodziców z małymi dziećmi? Idę o zakład ,że nie

- (2012-10-17 20:01:11)

Ja jak miałem potrzebę szedłem do budynku starostwa, miło, ciepło i higienicznie a przede wszystkim za darmo!

-xxx (2012-10-17 19:54:03)

Ludzie !!
Najlepszy szalet miejski to Urząd Miasta ... wchodzisz jako petent "gówno" załatwisz to "gówno" możesz zostawić i to za DARMO, kto Cię wygoni.

-bezrobotny (2012-10-17 19:33:25)

360tys.... za co??

- (2012-10-17 19:26:16)

a jest przewidziany etat babki klozetowej

-Łukasz (2012-10-17 19:06:13)

hahah paranoja w tym kraju kibel 360 tys. bardzo tanio bo na dzialce gminy. metalowa konstrukcja obita plytami osb. suber. ja bym za to dom postawil. brawa dla wladzy za nasze podatki i jeszcze zlotowke trzeba placic. chory kraj dziwie sie ze jeszcze tutaj mieszkam.

-Ana (2012-10-17 18:48:17)

a kto do takiego sklepiku będzie chodził. Ludzie nie wymyślajcie głupot. Kibel to kibel i wiadomo czemu ma służyć. Ma być czysto i tyle. Ciekawe czy jak sie Wam zachce srać to na architekturę będziecie najpierw patrzeć?

-olo (2012-10-17 18:30:44)

wsadzę w tą dyskusje kilka, jak to ja, uwag krytycznych.Toaleta pobliczna to wbrew pozorom ważny akcent architektoniczny. Może stanowić interesujące wzbogacenie przestrzeni miejskiej, może tez tą przestrzeń dewastować. Toaleta miejska może być ciekawa architektonicznie , zarówno jeśli idzie o bryłę jak i wnętrza. Może stanowić ciekawy i chętnie odwiedzany punkt. Niestety, buski obiekt żadnego z tych walorów nie ma. Jest to architektoniczna miernota . Kto mógł coś takiego dopuścić w ważnym miejscu miasta i spaskudzić to miejsce na dziesiątki lat, nie wiem.

Dbające o swój wizerunek miasta w sprawie takiej jak publiczna toaleta ogłaszają konkursy architektoniczne. Vide Kazimierz Dolny.Vide konkurs na toaletę publiczną przy rondzie Mogilskim w Krakowie. Gdyby ktoś wątpił odsyłam do strony www. konkurskolo.pl

Mądrze zaprojektowana toaleta publiczna może oprócz najistotniejszej swojej funkcji spełniać także inne. W jej części może być np sklepik z artykułami łazienkowymi, elewacja może być nośnikiem ciekawego murala itp. Nic z tego w Busku nie będzie bo powstał knot

-vfrt (2012-10-17 18:22:04)

kibel na srodku skrzyzowania ale przejscia dla pieszych w okolicy sp 1 nie zrobili najpiewr zeby dzieci bezpiecznie do szkoły przechodzily,

żenada

-eh (2012-10-17 17:51:12)

"aktualnie działającej" - częściej chyba nie działającej ... ;/

-,...., (2012-10-17 17:46:03)

przy cmentarzu aż się prosi żeby była

-xyz (2012-10-17 17:44:32)

baaardzo zdolny architekt toto mprojektował. Któż to?

-olo (2012-10-17 17:43:27)

mam kilka pomysłów na uroczyste otwarcie. Nie wiem komu je zgłosić.

-janka (2012-10-17 16:41:51)

"...osiem kabin, trzy dla kobiet, trzy dla mężczyzn i dwie dla osób niepełnosprawnych" - trzecia płeć? Trochę niefortunne sformułowanie, pani redaktor. Niby nic wielkiego, ale jakoś tak razi.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry