swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Co z tą toaletą?

Dodane: Agnieszka Data: 2012-10-17 15:27:57 (czytane: 53637)  Wersja do druku

Najpóźniej w połowie listopada w naszym mieście zostanie uruchomiona publiczna toaleta. Jak na razie trwają prace na zewnątrz obiektu polegające na przygotowaniu bezpiecznego i komfortowego podejścia. Nowy sanitariat będzie wyposażony w sumie w osiem kabin, trzy dla kobiet, trzy dla mężczyzn i dwie dla osób niepełnosprawnych.

Zadbano również o osobne wejścia dla pań i panów. Toaleta będzie czynna od szóstej rano do 20 w zimie i do 22 w okresie letnim. Już dziś wiadomo, że każdy chcący załatwić tu swoje, ludzkie przecież, potrzeby, będzie musiał zapłacić złotówkę.

toaleta001.jpg 

toaleta002.jpg

toaleta007.jpg

toaleta003.jpg 

Jak tłumaczy burmistrz Waldemar Sikora, miasta nie stać na toaletę bezpłatną. Sanitariat został zlokalizowany na rogu ulicy Kopernika przy światłach. Jest to, zdaniem burmistrza, dobry teren, gdyż nie powoduje kolizji z zagospodarowaniem strefy wokół obiektu. Co więcej toaleta znajduje się niedaleko ciągu dwóch najładniejszych ulic w naszym mieście, Mickiewicza i Kopernika, łączących część zdrojową z miastem. Ponadto działka jest własnością gminy, dzięki czemu łatwiej o budowę. Koszt nowo wybudowanego sanitariatu to około 360 tysięcy złotych. Toaletę z parku, która dla przypomnienia kosztowała około 300 tysięcy, planuje się przenieść do części zdrojowej na ulicę 1 maja lub postawić przy cmentarzu. Ostatecznej decyzji jednak jeszcze nie podjęto.

Miejmy nadzieję, że nowo budowany sanitariat nie wzbudzi takich kontrowersji, jakie towarzyszyły aktualnie działającej toalecie, stojącej w rynku.

 /K.R./

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (77)
     

-innowacyjana w rynku (2012-10-18 08:01:40)

Ta w rynku to przynajmniej innowacyjna, a ta za tyle pieniędzy??? To wiek 19.

-- (2012-10-18 06:50:54)

- Panie Burmistrzu jak to Buska nie stać na bezpłatną toaletę, a Chmielnik stać ?, toaletę z parku trzeba postawić centralnie przed gminą jako pomnik bezmyślności i braku poszanowania dla publicznych pieniędzy

-andy warchoł (2012-10-17 23:33:24)

W sumie będzie gdzie za zeta kupala walnąć i sikornąć jak przyciśnie :-)

-juan carlos da silva (2012-10-17 23:31:09)

A kiedy uroczysta msza i poświęcenie owego kibla i schodów do niego prowadzących?

-xyz (2012-10-17 23:27:35)

proponuję wejśc na stronę producenta toalet miejskich www. budotechnika i zobaczyć jak powinny wyglądać wnętrza i obiekt toalety miejskiej.

-kb (2012-10-17 23:15:50)

ciekawe czy bedzie uroczyste otwarcie

-independent (2012-10-17 22:57:22)

Nie lubię krytykować, bo krytykują ludzie co sami nic nie robią, ale sorry 360 tysi za to byle co kilka zardzewiałych profili obitych płytą + zabudowa wnętrza z fabryki mebli kuchennych. Panowie bez jaj!!! za taką kasę to sie domu buduje (murowane) z dwiema łazienkami. Olo chyba zaczynam Cię (czasem ) rozumieć.

- (2012-10-17 22:55:48)

o co wam chodzi przynajmniej jest gdzie klooka walnac na miescie, kto tam patrzy jak sra. jak jest potrzeba trzeba bobra wypuscic. pomysl swietny, podoba mi sie bardzo.

-9 (2012-10-17 22:50:40)

kto to projektował?

- (2012-10-17 22:46:30)

Masakra - po prostu jakiś geniusz to projektował mający w swoim portfolio ze 3 garaże blaszane. Naucz się Panie Sikora, że nie zawsze tanio znaczy dobrze i niech pan przestanie wydawać decyzję szpecące nasze miasto. Bo budowla tej architektonicznej masakry to nic (można zburzyć) zestawiając ją z wycięciem drzew z Kopernika. Miasto to nie prywatny folwark, warto projekty konsultować, a nie stawiać mieszkańców przd faktem dokonanym. Konsultowanie uchwał zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym jest obligatoryjne, warto o tym pamiętać, bo mieszkańcy też bywają pamiętliwi

-wero (2012-10-17 22:42:59)

Sikora wystawił sobie pomnik trwalszy niż ze spiżu

- (2012-10-17 22:37:44)

przecież to jakiś estetyczny koszmar?!? i czym się tu chwalić, że jest tylko "troche" droższy od poprzedniego jak i tak w cenie domku jednorodzinnego a wykonany z płyty osb metalowym stelażu!!! Tamten przynajmniej jest ładniejszy (można go zawsze przenieść) i ultra nowoczesny w obsłudze (używany w wielu miastach o zdecydowanie większych aspiracjach niż busko), choć niestety chyba jeszcze nikt nie potrafi go w okolicy serwisować i stąd częste kuriozalne awarie. Żal że tym miastem rządzą ludzie nie mający pojęcia o architekturze i estetyce, bo to co powstało to na miarę nagrody ArchiSzopa, a stawiając coś takiego w kurorcie to idealna antypromocja. Z całym szacunkiem, dla wymienionych niżej miejscowości, ale takie coś to możńa postawić w Gadawie, albo Piasku Małym a nie w Busku - ZDROJU, podkreślam Zdroju.

-bolek5 (2012-10-17 21:45:50)

Kible po 360 tyś. to tylko w busko budują Paranoja!!!!!!

- (2012-10-17 21:24:02)

Sikora - taki nasz kauboj miejscowy

-- (2012-10-17 21:15:26)

Ciekawe kogo za patrona wezmą.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry