swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Co z tą toaletą?

Dodane: Agnieszka Data: 2012-10-17 15:27:57 (czytane: 53639)  Wersja do druku

Najpóźniej w połowie listopada w naszym mieście zostanie uruchomiona publiczna toaleta. Jak na razie trwają prace na zewnątrz obiektu polegające na przygotowaniu bezpiecznego i komfortowego podejścia. Nowy sanitariat będzie wyposażony w sumie w osiem kabin, trzy dla kobiet, trzy dla mężczyzn i dwie dla osób niepełnosprawnych.

Zadbano również o osobne wejścia dla pań i panów. Toaleta będzie czynna od szóstej rano do 20 w zimie i do 22 w okresie letnim. Już dziś wiadomo, że każdy chcący załatwić tu swoje, ludzkie przecież, potrzeby, będzie musiał zapłacić złotówkę.

toaleta001.jpg 

toaleta002.jpg

toaleta007.jpg

toaleta003.jpg 

Jak tłumaczy burmistrz Waldemar Sikora, miasta nie stać na toaletę bezpłatną. Sanitariat został zlokalizowany na rogu ulicy Kopernika przy światłach. Jest to, zdaniem burmistrza, dobry teren, gdyż nie powoduje kolizji z zagospodarowaniem strefy wokół obiektu. Co więcej toaleta znajduje się niedaleko ciągu dwóch najładniejszych ulic w naszym mieście, Mickiewicza i Kopernika, łączących część zdrojową z miastem. Ponadto działka jest własnością gminy, dzięki czemu łatwiej o budowę. Koszt nowo wybudowanego sanitariatu to około 360 tysięcy złotych. Toaletę z parku, która dla przypomnienia kosztowała około 300 tysięcy, planuje się przenieść do części zdrojowej na ulicę 1 maja lub postawić przy cmentarzu. Ostatecznej decyzji jednak jeszcze nie podjęto.

Miejmy nadzieję, że nowo budowany sanitariat nie wzbudzi takich kontrowersji, jakie towarzyszyły aktualnie działającej toalecie, stojącej w rynku.

 /K.R./

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (77)
     

-SOS (2012-10-17 16:23:13)

Pikności kartonik po butach.

-Lechu (2012-10-17 16:19:26)

A pryśnic tyz bedzie ?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry