swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Co z tą toaletą?

Dodane: Agnieszka Data: 2012-10-17 15:27:57 (czytane: 53636)  Wersja do druku

Najpóźniej w połowie listopada w naszym mieście zostanie uruchomiona publiczna toaleta. Jak na razie trwają prace na zewnątrz obiektu polegające na przygotowaniu bezpiecznego i komfortowego podejścia. Nowy sanitariat będzie wyposażony w sumie w osiem kabin, trzy dla kobiet, trzy dla mężczyzn i dwie dla osób niepełnosprawnych.

Zadbano również o osobne wejścia dla pań i panów. Toaleta będzie czynna od szóstej rano do 20 w zimie i do 22 w okresie letnim. Już dziś wiadomo, że każdy chcący załatwić tu swoje, ludzkie przecież, potrzeby, będzie musiał zapłacić złotówkę.

toaleta001.jpg 

toaleta002.jpg

toaleta007.jpg

toaleta003.jpg 

Jak tłumaczy burmistrz Waldemar Sikora, miasta nie stać na toaletę bezpłatną. Sanitariat został zlokalizowany na rogu ulicy Kopernika przy światłach. Jest to, zdaniem burmistrza, dobry teren, gdyż nie powoduje kolizji z zagospodarowaniem strefy wokół obiektu. Co więcej toaleta znajduje się niedaleko ciągu dwóch najładniejszych ulic w naszym mieście, Mickiewicza i Kopernika, łączących część zdrojową z miastem. Ponadto działka jest własnością gminy, dzięki czemu łatwiej o budowę. Koszt nowo wybudowanego sanitariatu to około 360 tysięcy złotych. Toaletę z parku, która dla przypomnienia kosztowała około 300 tysięcy, planuje się przenieść do części zdrojowej na ulicę 1 maja lub postawić przy cmentarzu. Ostatecznej decyzji jednak jeszcze nie podjęto.

Miejmy nadzieję, że nowo budowany sanitariat nie wzbudzi takich kontrowersji, jakie towarzyszyły aktualnie działającej toalecie, stojącej w rynku.

 /K.R./

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (77)
     

-BUSKOWIANIN (2012-10-18 18:18:55)

JA MAM POMYSL JESLI BY WYSZLO TAK ZE TA NASZA BUSKA BUDOWLA NIE PRZYNOSI DOCHODU A PEWNIE TAK BEDZIE BO NIKT PRZY ZDROWYCH ZMYSLACH NIE BEDZIE SZEDL SIE ZALATWIAC PRZY WSZYSTKICH LUDZIACH PATRZACYCH ZE WSZYSTKICH STRON SWIATEL MOZNA BY TAM ZROBIC TAKIE KABINY JAK SA W NIEMCZECH WRZUCA SIE 5 ZLOTY I SIE BABA TAM ROZBIERA TO PRZYCIAGNIE WIELU TURYSTOW I PRZYNIESIE DOCHOD :0

-do Ana (2012-10-18 16:46:02)

miejsca publiczne estetyczne a nawet wysmakowane sa tam, gdzie ludzi nie traktuje się jako motłoch. Czyli są to dobre restauracje / nie mylić z powszechnymi w Busku karczmami , hotele, teatry, kluby, sklepy i dziesiątki podobnych nowopowstających. To także domy wczasowe / jedż do Solca/ ośrodki spa, sale fitnes, to nowe akademiki czy sale wykładowe

Tam gdzie się traktuje społeczność jako motłoch obowiązują obskurne restauracje, smrodliwe w nich ubikacje, zagracone duszne sklepiki , zapuszczone hotele. Tam także nowe obiekty publiczne robi się na wzór i podobieństwo istniejących. Bez dbałości o wygląd, funkcjonalnośc, estetykę. Buski kibelek jest tego dowodem

Widać mieszkasz w takiej okolicy gdzie czas się zatrzymał. Gdzie klatka schodowa bloku jest śmierdząca, chodnik przed budynkiem koślawy a elewacja bloku szara i z zaciekami. Mieszkasz tak i nawet nie wiesz ,że jest gdzieś świat kolorowy, estetyczny, poukładany A jak Ci ktoś zwróci na to uwagę warczysz że ktoś jest złośliwy i czepliwy. Wyjrzyj trochę dalej niż to zapyziałe / w dużej części / miasteczko

-do do Ana (2012-10-18 15:22:22)

od mojej łazienki się odczep bo nie możesz porównywać prywatności do miejsca publicznego, które ma służyć ogółowi, a nie paru osobom. Jak jesteś taki mądry to znajdź mi miejsce publiczne, które ma jak mi zarzuciłeś dywaniki (oczywiście mówię o kiblu). w busku już tacy ludzie są złośliwi czepliwi i w łyżce wody by utopili nawet o kafelki w publicznym kiblu.

- (2012-10-18 15:00:05)

Widzę że nie tylko mnie "zabolało" te 300tys. Ja myślę na wszelkie sposoby jak zapracować na głupie mieszkanie za minimum 100tys... eh

-pieprzysz damian (2012-10-18 14:32:23)

pieprzysz Damian jak potłuczony. Za 300 tys to możesz sobie kupić w Warszawie kawalerkę w bloku z wielkiej płyty.

-damian (2012-10-18 14:03:20)

Za 300 tys. to można sobie kupić apartament w wawie albo w krk. JUż chyba nie wiedzą co robić z pieniędzmi.

- (2012-10-18 13:43:18)

Koszt postawienia inwestycji to jedno, drugie to lokalizacja... Zarówno pierwsze jak drugie to totalny bezsens. Z artykulu wynika ze toaleta nie jest samoobslugowa wiec jeden istotny fakt, miejsce pracy dla conajmniej dwóch osób.

-xyz (2012-10-18 12:11:17)

mniejsza o koszt wykonania. Problemem jest fatalna architektura tego obiektu. Prymitywna, bez polotu, na odwal się. Obiekty publuczne powinna cechować udana architektura poniewaz te obiekty będą głównie zaświadczać o ładzie wizualnym miasta, estetyce przestrzeni publicznej itp

Koszt dobrej architektury i złej architektury często bywa identyczny. Ktoś kto nadzoruje te sprawy w Busku powinien być natychmiast pozbawiony decyzyjności. Mamy z ostatniego czasu banalną, bylejaka uliczkę handlowa w części uzdrowiskowej. Teraz ten gargamel architektoniczny. Paskudnie są zaprojektowane wnętrza. Jeśli można mówić o projekcie.

-Podatnik (2012-10-18 11:50:03)

360 tyś.zł kosztowała ta wygódka? Toż to według mnie pachnie niegospodarnością!
Za tą sumę to można wybudować dom jednorodzinny z poddaszem!!! Jak ktoś może nie sanować tak moich i mojej rodziny pieniędzy oraz sąsiadów, tak bo te pieniądze nie spadły z nieba tylko są nasze podatników i czas by parę urzędników pojęło ta prawdę, że mają o ich wydatkowanie lepiej dbać niż o swoje własne!!!!!

-Link do inf (2012-10-18 10:15:02)

Poszukajcie na Bip-ie przetargu o Budowa toalety i informacji o wyborze
[url]www.umig.busko.pl[/url]

-To jakaś ściema (2012-10-18 10:02:21)

JAKIE 360 tyś zł, ja na BIP-IE widzę informacje o wyborze najkorzystniejszej oferty za prawie 438 tyś zł brutto, to więc o co chodzi, admin skorygował byś swoją cenę.

- (2012-10-18 09:05:16)

bedzie gdzie reklame wyborczo powiesić

-- (2012-10-18 08:44:12)

DO INNOWACYJNEJ W RYNKU: stań sobie do niej w kolejce jak cię przyciśnie, podobno jej serwisowanie to każdorazowo kosztuje kupę kasy

-kkk (2012-10-18 08:41:14)

koszt jednego kibla to około 45 tysięcy zł.
ludzie ale Busko to bogate miasto .... ,

- (2012-10-18 08:14:15)

Ja bym jej od razu nadal imie Waldemara I, moze ow pomnik bylby przestroga dla nierozsadnych wyborcow. Jak mozna tak zeszpecic centrum miasta?!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry