Dodane: Agnieszka Data: 2012-10-17 15:27:57 (czytane: 53633) 
Najpóźniej w połowie listopada w naszym mieście zostanie uruchomiona publiczna toaleta. Jak na razie trwają prace na zewnątrz obiektu polegające na przygotowaniu bezpiecznego i komfortowego podejścia. Nowy sanitariat będzie wyposażony w sumie w osiem kabin, trzy dla kobiet, trzy dla mężczyzn i dwie dla osób niepełnosprawnych.
Zadbano również o osobne wejścia dla pań i panów. Toaleta będzie czynna od szóstej rano do 20 w zimie i do 22 w okresie letnim. Już dziś wiadomo, że każdy chcący załatwić tu swoje, ludzkie przecież, potrzeby, będzie musiał zapłacić złotówkę.


Jak tłumaczy burmistrz Waldemar Sikora, miasta nie stać na toaletę bezpłatną. Sanitariat został zlokalizowany na rogu ulicy Kopernika przy światłach. Jest to, zdaniem burmistrza, dobry teren, gdyż nie powoduje kolizji z zagospodarowaniem strefy wokół obiektu. Co więcej toaleta znajduje się niedaleko ciągu dwóch najładniejszych ulic w naszym mieście, Mickiewicza i Kopernika, łączących część zdrojową z miastem. Ponadto działka jest własnością gminy, dzięki czemu łatwiej o budowę. Koszt nowo wybudowanego sanitariatu to około 360 tysięcy złotych. Toaletę z parku, która dla przypomnienia kosztowała około 300 tysięcy, planuje się przenieść do części zdrojowej na ulicę 1 maja lub postawić przy cmentarzu. Ostatecznej decyzji jednak jeszcze nie podjęto.
Miejmy nadzieję, że nowo budowany sanitariat nie wzbudzi takich kontrowersji, jakie towarzyszyły aktualnie działającej toalecie, stojącej w rynku.
/K.R./
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (77) |
- (2012-10-19 14:25:09)
Na pewno najtańszy wykonawca, bo to pewnie szfagier jednego z urzędników robił, inne propozycje (teścia czy kolegi) były za wysokie. Szfagier zleca robote za 100 tyś a 300 ma na czysto, dlatego tak drogo i nie ma sie co dziwic, kazy chce zarobić. Potrakujcie to pół żartem ale tak naprawde w ten sposób większość publicznych przetargów się odbywa.
-independent (2012-10-19 13:26:18)
Ludzie ładny czy nie ładny, ale dlaczego tyle kosztuje - szok. Pewnie i tak ten wykonawca był najtańszy ;)).
Miejsce i funkcja ok, ale architektonicznie i kosztowo totalna lipa.
-ty (2012-10-19 13:14:25)
juz widze relację z sesji gminy:
" w ostatnim czasie wybudowalismy kibel na srodku skrzyzowania po 40 latach oczekiwania przez mieszkanców",
moze tam bedzie paier do tyłka bo w łazienkach podstawówki obok jakos go nie ma
-mnie się podoba!!! (2012-10-19 12:24:27)
Po co było stawiać nową w parku??
Wtedy winno się wyremontować (lub zbudować od nowa)tą podziemną wielostanowiskową i było by w porzo.
Kto wymyślił, iż w rynku wystarczy jedno oczko co 15 minut??? Tego winno się rozliczyć. Teraz to tylko naprawianie starych błędów i tyle.
Jest to akcja o zaspokajanie istotnych potrzeb społeczeństwa o których to zaspakajanie tak ostro walczy olo.
- (2012-10-19 11:51:58)
a jak wam nie pasuje taka i tu toaleta to wywal cztery litery i rżnij na oczach przechodniów ,zapłacisz wtedy za mandat wiecej!
-Obywatel Buska i podatnik (2012-10-19 10:33:26)
Nie 360 tyś a chyba ponad 400 tyś (proponuję spojrzeć w BiP). ;)
Za tą sumę to mały jednorodzinny dom można wybudować z co najmniej dwiema pięknymi łazienkami. ^^ No ale publicznych pieniędzy to niektórzy widać nie szanują.Bo nie ich, a jakiejś bliżej nieokreślonej wspólnoty. ;]
Szczerze mówiąc to po trochu wina nas samych, bo nie pilnujemy właściwie własnych pieniędzy czyli podatków i nie patrzymy należycie na rączki co poniektóry urzędników co z nimi robią i nie rozliczamy ich z tego tak jak powinniśmy. Tutaj jest pole do popisu dla fundacji i stowarzyszeń obywatelskich by wbić w końcu do głowy nam wszystkim, że to nasze pieniądze i my musimy pilnować jak je wydają Ci którzy zostali wybrani po to by nam [b]służyć[/b] (władza miejska i powiatowa)oraz Ci co mają nam [b]służyć[/b] poprzez swoją pracę czyli urzędnicy.
-robert (2012-10-19 09:55:33)
Nieźle 360 tyś za kibel, za to mozna mały dom postawić a nie kibel. Pogratulować tylko prania pieniędzy.
-Ana (2012-10-19 09:29:29)
a co ty czlowieku myślisz, że ja w tych miejscach nie byłam. Obrażanie mnie nie popsuje mi dobrego humoru,nic swoja odpowiedzią nie wniosłeś, a w bloku z "zaciekami" itp. nigdy nie mieszkałam. Przypominam, że jest to artykuł o buskim kiblu, a nie o spa w Solcu.
-gal (2012-10-19 08:34:10)
Ludzie, oni dobrze wiedzą co robią z naszymi publicznymi pieniędzmi..... :) Wydają na lewo i prawo bez zastanowienia, a my ciemny lud ponażekamy sobie trochę na forach i to wszystko. Przy następnych wyborach znowu wybierzemy ludzi którzy zajmują stołki już od kilkunastu lat i dalej to samo... I znowu przetargi przekręty itd
Miejmy pretensje sami do siebie, że na [b]reprezentantów wybieramy idiotów[/b]
-bezrobotny (2012-10-19 08:07:00)
"Czy będzie nowy wydział w Gminie, Wydział Toalet i szaletów miejskich ? Bo bym na naczelnika wystartował"
czlowieku tam juz miejsca sa dawno obstawione, nie ma co startowac nawet ;)
-Do Juan Carlos da Silva (2012-10-18 23:25:14)
Z tego co mi wiadomo święcenie różnych rzeczy to nasza szaro-bura rzeczywistość.
- (2012-10-18 22:31:59)
"Co więcej toaleta znajduje się niedaleko ciągu dwóch najładniejszych ulic w naszym mieście, Mickiewicza i Kopernika, łączących część zdrojową z miastem" - skoro przy najładniejszych to jak można postawić taką estetyczną masakrę, architektoniczne dno.
-mnie się podoba. (2012-10-18 22:10:29)
Jak widzę kolejkę w tym rynkowym...
... to nie wiem jak bym się zachował będąc w potrzebie...
ten rynkowy, to też cena domku jednorodzinnego, choć tylko jednostanowiskowy.
- (2012-10-18 20:45:27)
Czy będzie nowy wydział w Gminie, Wydział Toalet i szaletów miejskich ? Bo bym na naczelnika wystartował
- (2012-10-18 19:36:57)
trzeba taki drugi postawic na placu targowym zeby handlujacy jak i kupujacy mogli postawic klocka
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.