swietokrzyskie.info


Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Uroczyste przekazanie do użytku przebudowanych dróg powiatowych - video.

Dodane: Agnieszka Data: 2012-09-24 19:26:17 (czytane: 17923)  Wersja do druku

Powiat Buski zakończył realizację projektu drogowego pn.:"Poprawa bezpieczeństwa ruchu na ulicach powiatowych w Busku-Zdroju" wykonywanego w ramach"Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych" Etap II Bezpieczeństwo " Dostępność Rozwój".

Projekt obejmował przebudowę ul. 12-go Stycznia, 1-go Maja i ul. Waryńskiego z przebudową skrzyżowania ul. 12-go Stycznia z ul. Grotta jak również wykonanie oświetlenia ul. 12-go Stycznia. Łączna długość  przebudowanych ulic wynosi 1510 mb.


Przy ul. Waryńskiego w obrębie Kościoła oraz na wysokości dworca autobusowego wybudowano parkingi, wykonano roboty w zakresie poprawy odwodnienia ulic, przebudowy zatoki autobusowej przy ul. Waryńskiego oraz budowy oświetlenia.

odbior_drogi008.jpg

odbior_drogi007.jpg 


Wykonano przebudowę skrzyżowania ulic 12-go Stycznia i Grotta, polegającą na wybudowaniu prawoskrętu. Dodatkowy pas ruchu na krzyżowaniu zwiększył jego przepustowość oraz poprawił bezpieczeństwo ruchu. W ostatnim etapie robót ułożona została nowa nawierzchnia bitumiczna i  wykonane zostało również oznakowanie poziome ulic oraz wymienione oznakowanie pionowe.

odbior_drogi006.jpg 

 

Dziś (24 września) o godz. 13 miał miejsce oficjalny obiór inwestycji. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali:  Bożentyna Pałka-Koruba - Wojewoda świętokrzyski, Jerzy Kolarz - Starosta buski, Waldemar Sikora - Burmistrz Buska-Zdroju, Krzysztof Tułak - Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Busku-Zdroju, Eugeniusz Witek - zastępca Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku-Zdroju, Artur Piwiowar - wykonawca, właściciel Zakładu Budowlano-Drogowego "DUKT".

odbior_drogi003.jpg

odbior_drogi004.jpg

odbior_drogi001.jpg


Wartość inwestycji wyniosła 1 091 tys. zł w tym dofinansowanie budżetu państwa 327 tys. zł, budżet powiatu 464 tys. zł i budżet gminy Busko-Zdrój 300 tys.zł.

Realizacja projektu poprawiła dostępność komunikacyjną mieszkańcom miasta do znajdujących się w otoczeniu planowanych do przebudowy ulic instytucji publicznych, a kuracjuszom do zlokalizowanych tu sanatoriów oraz do części uzdrowiskowej miasta.

 /MC/

Foto: Robert Gwóźdź, MC


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (40)
     

-łohoho (2012-09-25 13:23:17)

ale kabaret...
szopka po prostu
PRZEBUDOWA, OZNAKOWANIE, matko bosko brzmi jakby nie wiadomo co zrobili, a tu parking, troche kostki na drugim parkingu i pasy na prawoskręcie. A otwarcie jakby autostrade A20 zrobili w Busku

-Parafianin (2012-09-25 12:10:28)

Parking pod Kościołem będzie płatny w każdą niedziele i święta, opłata co łaska (min. 50zł). Płatność u parkingowego tzn. ministranta.

-MW (2012-09-25 10:42:37)

"Wykonano przebudowę skrzyżowania ulic 12-go Stycznia i Grotta, polegającą na wybudowaniu prawoskrętu."

prawoskręt może i jest, ale ze znakiem STOP ???
czyli dla mobilnych inaczej ???

-starzec (2012-09-25 08:50:12)

A"rondełko" przy szpitalu ZWYCZAJNIE SIĘ rozpierdo.....

-Sprawiedliwy (2012-09-25 07:57:53)

Parkingi w Strefie Uzdrowiskowej A? Ksiądz widać umie sobie załatwić!

-xxx (2012-09-25 07:31:33)

Dwa pytania do Pana "Burmistrza":
1. Dlaczego za nasze pieniadze buduje się parking dla księdza i jego wiernych, przecież nikt tam nie zaparkuje w zwykły dzień powszedni,
2. Po co parking przy nowym dworcu jak chce go Pan zlikwidowac kto tam zaparkuje i po co ??
Na Kopernika syf na Mickiewicza jeszcze gorszy syf w Rynku syf a Pan się bawi w otwieranie nikomu niepotrzebnych parkingów.

-Lechu (2012-09-25 00:29:22)

A swiatla w miescie w nocy nima coz ze jest droga jak strach po niej w nocy isc :((((

-Komitet Osiedlowy"ZDRÓJ" (2012-09-24 22:39:51)

Bardzo szkoda, że droga została otwarta bez powiadomienia przedstawicieli mieszkańców.

- (2012-09-24 22:09:00)

a po co korubowa znowu przyjechala?
czym zajmuje sie wojewoda?
tylko jazda po nowotowartych pakringach na kilka aut albo co?
jakos innych zaslug nie widze, ba w ogole ta pani nie ma zaslug za co iberze pieniadze?

-rys (2012-09-24 21:39:05)

same młode chłopaki na fotkach-

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry