swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Uroczyste przekazanie do użytku przebudowanych dróg powiatowych - video.

Dodane: Agnieszka Data: 2012-09-24 19:26:17 (czytane: 17921)  Wersja do druku

Powiat Buski zakończył realizację projektu drogowego pn.:"Poprawa bezpieczeństwa ruchu na ulicach powiatowych w Busku-Zdroju" wykonywanego w ramach"Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych" Etap II Bezpieczeństwo " Dostępność Rozwój".

Projekt obejmował przebudowę ul. 12-go Stycznia, 1-go Maja i ul. Waryńskiego z przebudową skrzyżowania ul. 12-go Stycznia z ul. Grotta jak również wykonanie oświetlenia ul. 12-go Stycznia. Łączna długość  przebudowanych ulic wynosi 1510 mb.


Przy ul. Waryńskiego w obrębie Kościoła oraz na wysokości dworca autobusowego wybudowano parkingi, wykonano roboty w zakresie poprawy odwodnienia ulic, przebudowy zatoki autobusowej przy ul. Waryńskiego oraz budowy oświetlenia.

odbior_drogi008.jpg

odbior_drogi007.jpg 


Wykonano przebudowę skrzyżowania ulic 12-go Stycznia i Grotta, polegającą na wybudowaniu prawoskrętu. Dodatkowy pas ruchu na krzyżowaniu zwiększył jego przepustowość oraz poprawił bezpieczeństwo ruchu. W ostatnim etapie robót ułożona została nowa nawierzchnia bitumiczna i  wykonane zostało również oznakowanie poziome ulic oraz wymienione oznakowanie pionowe.

odbior_drogi006.jpg 

 

Dziś (24 września) o godz. 13 miał miejsce oficjalny obiór inwestycji. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali:  Bożentyna Pałka-Koruba - Wojewoda świętokrzyski, Jerzy Kolarz - Starosta buski, Waldemar Sikora - Burmistrz Buska-Zdroju, Krzysztof Tułak - Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Busku-Zdroju, Eugeniusz Witek - zastępca Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku-Zdroju, Artur Piwiowar - wykonawca, właściciel Zakładu Budowlano-Drogowego "DUKT".

odbior_drogi003.jpg

odbior_drogi004.jpg

odbior_drogi001.jpg


Wartość inwestycji wyniosła 1 091 tys. zł w tym dofinansowanie budżetu państwa 327 tys. zł, budżet powiatu 464 tys. zł i budżet gminy Busko-Zdrój 300 tys.zł.

Realizacja projektu poprawiła dostępność komunikacyjną mieszkańcom miasta do znajdujących się w otoczeniu planowanych do przebudowy ulic instytucji publicznych, a kuracjuszom do zlokalizowanych tu sanatoriów oraz do części uzdrowiskowej miasta.

 /MC/

Foto: Robert Gwóźdź, MC


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (40)
     

-buszczanin (2012-09-25 20:26:25)

co stalo sie z kostka granitowa z ulicy mickiewicza

-* gwiazdeczka (2012-09-25 20:06:54)

Panie Boże !!!!!!!!!! Patrzysz na tę głupotę i nie grzmisz1111111
Jeszcze tylko brakowało poswięcenia tego "prawoskrętu" i kostki brukowej.
Ciekawe kiedy będzie kolejna feta odsłaniania bałaganu na ul. Mickiewicza i Byczej Góry i śmietnika za lodziarnią Lalewicza przy bloku wojskowych, które to śmieciska pięknie się prezentowały podczas warsztatów rzeżbiarskich aż fetor dusił. Komunalka - oczko w głowie pana burmistrza.


-mnie się podoba!!! (2012-09-25 19:54:14)

piszcie co chcecie, to ma sens.

-mieszkaniec Buska (2012-09-25 19:49:44)

Uważam, że wielką sprawą jest budowa, przebudowa, zmiana nawierzchni wybudowanych wcześniej dróg...tylko... wiemy wszyscy, że nie należymy do narodów oszczędnych szczególnie gdy wydajemy nie swoje pieniądze-przykład proszę:
- na ulicy 12-Stycznia pewnej nocy z soboty na niedzielę były malowane pasy na odcinku od ul. Witosa do ul. Grotta...były przez niedzielę i kawałek poniedziałku...nagle pomalowane pasy zniknęły(są jeszcze ślady) ktoś się pomylił?... nie w nocy z poniedziałku na wtorek pasy ktoś pomalował...Koszt?...Kto zapłacił?...My wszyscy.
- na końcowym odcinku ul. Mickiewicza przed głównym wejściem do parku została zamontowana lampa uliczna która wystarczajaco oświetlała ten teren...podczas montażu oświetlena ul. Mickiewicza domontowano jeszcze dwie lampy które oświetlają już oświetlony teren a są w odległości ok 5 m od siebie...rozrzutność??? Powie ktoś przyczepił się oświetlenia...tylko dlaczego nowo zamontowane słupy są krzywo ustawione...wykonawca nie korzysta z poziomicy czy ma krzywe oko???
W Busku jest wiele zakątków gdzie brak jest jednej lampy oświetlajacej drogę do domu...tam są aż trzy....

-xxx (2012-09-25 19:43:45)

ul. Waryńskiego należy do powiatu wiec zarządcą jest Starosta! a po co tam Burmistrz?

-mw (2012-09-25 19:37:20)

nie psioczyć na Pana Burmistrza !!!

było myśleć na wyborach.

-ad (2012-09-25 18:28:42)

Instrukcja byłego posła nie poszła na darmo. Parking w strefie A jest.

-jacek (2012-09-25 18:24:24)

- czy nikt z ludzi władzy nie ma nic do roboty tylko otwarcia?

-do OLO (2012-09-25 16:43:02)

Bo każdy sądzi według siebie...Władza też...

-olo (2012-09-25 16:20:00)

niezła komedia: uroczyste zakończenie przebudowy.Niestety, buska władza ma elektorat za stado baranów. Oby się nie pomyliła

-Do xxx (2012-09-25 16:01:53)

Napisałeś:

Dwa pytania do Pana "Burmistrza":
1. Dlaczego za nasze pieniadze buduje się parking dla księdza i jego wiernych, przecież nikt tam nie zaparkuje w zwykły dzień powszedni,
2. Po co parking przy nowym dworcu jak chce go Pan zlikwidowac kto tam zaparkuje i po co ??
Na Kopernika syf na Mickiewicza jeszcze gorszy syf w Rynku syf a Pan się bawi w otwieranie nikomu niepotrzebnych parkingów.

Według mnie wygląda to tak:
ad 1.Sikora łapie punkty u księdza z myślą o przyszłych wyborach.Zrobi dobrze księdzu a ten go poprze potem.

ad 2.Jakieś 1,5 roku temu były już takie plany aby dworzec zlikwidować i budynek z terenem wynająć lub sprzedać. Fakt, nie doszło to do skutku, ale w przyszłości kto wie...? Może już ktoś na to właśnie czeka? A jeśli nie będzie dworca tylko jakaś działalność gospodarcza (sklep,market) to parking się przyda jak znalazł, nieprawdaż?

-miszczu (2012-09-25 16:01:33)

po co komu uroczyste otwarcie dróg?

-xxxxx (2012-09-25 15:32:47)

oooojjjj jak to sie wszyscy ciesza!!!! ale jestem pewien, ze za chwile np gazownia lub wodociagi beda wymieniac siec lub usuwac awarie!!!! i na co to wszystko bylo!!!!! szkoda pisac i tak kazdy klepie sie po plecach mowiac jak jest wspaniale!!!!!!

- (2012-09-25 14:36:02)

szkoda słów

-Ciekawe (2012-09-25 13:31:02)

Ciekawe co oni zrobią z tymi kawałkami które wyglądają jak flaga narodowa?
Może powstawiać tam suwaki, będą tylko rozsuwać a nie ciąć, bo z tego co widzę to trochę im tej biało czerwonej wstęgi idzie. jak nie schody księdzu to parking.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry