Uroczyste przekazanie do użytku przebudowanych dróg powiatowych - video.
2012-09-24 19:26:17

Powiat Buski zakończył realizację projektu drogowego pn.:"Poprawa bezpieczeństwa ruchu na ulicach powiatowych w Busku-Zdroju" wykonywanego w ramach"Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych" Etap II Bezpieczeństwo " Dostępność Rozwój".

Projekt obejmował przebudowę ul. 12-go Stycznia, 1-go Maja i ul. Waryńskiego z przebudową skrzyżowania ul. 12-go Stycznia z ul. Grotta jak również wykonanie oświetlenia ul. 12-go Stycznia. Łączna długość  przebudowanych ulic wynosi 1510 mb.


Przy ul. Waryńskiego w obrębie Kościoła oraz na wysokości dworca autobusowego wybudowano parkingi, wykonano roboty w zakresie poprawy odwodnienia ulic, przebudowy zatoki autobusowej przy ul. Waryńskiego oraz budowy oświetlenia.

odbior_drogi008.jpg

odbior_drogi007.jpg 


Wykonano przebudowę skrzyżowania ulic 12-go Stycznia i Grotta, polegającą na wybudowaniu prawoskrętu. Dodatkowy pas ruchu na krzyżowaniu zwiększył jego przepustowość oraz poprawił bezpieczeństwo ruchu. W ostatnim etapie robót ułożona została nowa nawierzchnia bitumiczna i  wykonane zostało również oznakowanie poziome ulic oraz wymienione oznakowanie pionowe.

odbior_drogi006.jpg 

 

Dziś (24 września) o godz. 13 miał miejsce oficjalny obiór inwestycji. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali:  Bożentyna Pałka-Koruba - Wojewoda świętokrzyski, Jerzy Kolarz - Starosta buski, Waldemar Sikora - Burmistrz Buska-Zdroju, Krzysztof Tułak - Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Busku-Zdroju, Eugeniusz Witek - zastępca Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku-Zdroju, Artur Piwiowar - wykonawca, właściciel Zakładu Budowlano-Drogowego "DUKT".

odbior_drogi003.jpg

odbior_drogi004.jpg

odbior_drogi001.jpg


Wartość inwestycji wyniosła 1 091 tys. zł w tym dofinansowanie budżetu państwa 327 tys. zł, budżet powiatu 464 tys. zł i budżet gminy Busko-Zdrój 300 tys.zł.

Realizacja projektu poprawiła dostępność komunikacyjną mieszkańcom miasta do znajdujących się w otoczeniu planowanych do przebudowy ulic instytucji publicznych, a kuracjuszom do zlokalizowanych tu sanatoriów oraz do części uzdrowiskowej miasta.

 /MC/

Foto: Robert Gwóźdź, MC













https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12392