swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Uroczyste przekazanie do użytku przebudowanych dróg powiatowych - video.

Dodane: Agnieszka Data: 2012-09-24 19:26:17 (czytane: 17920)  Wersja do druku

Powiat Buski zakończył realizację projektu drogowego pn.:"Poprawa bezpieczeństwa ruchu na ulicach powiatowych w Busku-Zdroju" wykonywanego w ramach"Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych" Etap II Bezpieczeństwo " Dostępność Rozwój".

Projekt obejmował przebudowę ul. 12-go Stycznia, 1-go Maja i ul. Waryńskiego z przebudową skrzyżowania ul. 12-go Stycznia z ul. Grotta jak również wykonanie oświetlenia ul. 12-go Stycznia. Łączna długość  przebudowanych ulic wynosi 1510 mb.


Przy ul. Waryńskiego w obrębie Kościoła oraz na wysokości dworca autobusowego wybudowano parkingi, wykonano roboty w zakresie poprawy odwodnienia ulic, przebudowy zatoki autobusowej przy ul. Waryńskiego oraz budowy oświetlenia.

odbior_drogi008.jpg

odbior_drogi007.jpg 


Wykonano przebudowę skrzyżowania ulic 12-go Stycznia i Grotta, polegającą na wybudowaniu prawoskrętu. Dodatkowy pas ruchu na krzyżowaniu zwiększył jego przepustowość oraz poprawił bezpieczeństwo ruchu. W ostatnim etapie robót ułożona została nowa nawierzchnia bitumiczna i  wykonane zostało również oznakowanie poziome ulic oraz wymienione oznakowanie pionowe.

odbior_drogi006.jpg 

 

Dziś (24 września) o godz. 13 miał miejsce oficjalny obiór inwestycji. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali:  Bożentyna Pałka-Koruba - Wojewoda świętokrzyski, Jerzy Kolarz - Starosta buski, Waldemar Sikora - Burmistrz Buska-Zdroju, Krzysztof Tułak - Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Busku-Zdroju, Eugeniusz Witek - zastępca Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku-Zdroju, Artur Piwiowar - wykonawca, właściciel Zakładu Budowlano-Drogowego "DUKT".

odbior_drogi003.jpg

odbior_drogi004.jpg

odbior_drogi001.jpg


Wartość inwestycji wyniosła 1 091 tys. zł w tym dofinansowanie budżetu państwa 327 tys. zł, budżet powiatu 464 tys. zł i budżet gminy Busko-Zdrój 300 tys.zł.

Realizacja projektu poprawiła dostępność komunikacyjną mieszkańcom miasta do znajdujących się w otoczeniu planowanych do przebudowy ulic instytucji publicznych, a kuracjuszom do zlokalizowanych tu sanatoriów oraz do części uzdrowiskowej miasta.

 /MC/

Foto: Robert Gwóźdź, MC


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (40)
     

-zgredek (2012-10-05 00:06:06)

A asfalt z nowo otwartej ulicy 12 stycznia pewnie zdejmują po to, by na wiosnę 2013 ponownie go położyć i znów dokonać uroczystego otwarcia. Znów będą zdjęcia artykuły rozgłos i punkty u wyborców. Tylko kto za to zapłaci? Niech lokalni celebryci bawią się za swoje.

-asdf (2012-10-03 23:42:35)

hahahha fajnie dwa parkingi i ulica wszystko to za jedyny milion złotych. ...

- (2012-10-02 01:19:29)

To, ze w sprawozdaniach gus kwoty podaje sie w jednostce tysiecy to nie znaczy ze w artykule na stronie podanym informacji publicznej taki zapis jest poprawny bo nie ma takiej liczby!

-jest taka liczba... (2012-10-01 12:09:53)

w sprawozdaniach GUS-u (i innych) jednostką jest tysiąc, a często podają w milionach, i jest to dobrze!!!
Jak w tysiącach należy przesunąć przecinek o trzy miejsca w prawo, a jak w milionach to o sześć miejsc.

-obywatel (2012-09-30 19:20:24)

to wszystko to ku*wa paranoja

- (2012-09-29 13:02:12)

1 091 tys.? tysiac tysiecy? nie ma takiej liczby, zmiencie to bo wstyd jak cholera...

-bus (2012-09-27 19:56:31)

Bardzo dobrze że coś się dzieje i robi w naszym mieście może i za wolno ale efekty bedą widoczne ,Tylko jestem zdegustowany dlaczego nie bylo przedstawiciela kościola na oddaniu do użytku tych inwestycji czyżby wladza skręcila na lewo.

-ja (2012-09-27 13:12:08)

Wszystko dobrze ale po co komu taki duży parking pod dworcem pks. Jeszcze nie widziałem tam nigdy więcej niż 3 pojazdy jednocześnie.

- (2012-09-27 10:59:48)

szkoda ze nie da sie zrobic prawoskretu z grotta w partyzantow to by poprawilo ruch na tym skrzyzowaniu ale moze da sie zrobic swiatla i bylo by po problemie i bezpiecznie tamtendy przechodzi tez mlodzierz na basen i do szkoly

-do gwiazdeczka (2012-09-26 18:57:42)

Smieci kolo lodziarni zabiera EKOM nie komunalka

-miastowy (2012-09-26 16:22:42)

do buszczanina i widzisz coś narobił tym pyt.o kostkę z Mickiewicza .Tak sobie dobrali to do serca że dnia 26.09 od godzin rannych zrywają nowy asfalt wiz a wiz szkoły jedynki .Chyba znowu kostki szukają

-S (2012-09-26 15:34:26)

Maruderzy! wszystko zle, wszystko niedobrze! Wypie*****ajcie do kazachstanu!

-do Co to ma być (2012-09-25 22:43:35)

Czytaj 1 milion 91 tysięcy

- (2012-09-25 21:48:47)

Uroczyste przekazanie do użytku - dobrze że się odbyło bo bez tej ceremonii na pewno nie dałoby się jeździć.... Paranoja goni paranoję bo jeżeli te urzędasy zarabiający po minimum 10 tys zł są od tego by paradować w garniturach do zdjęć i żreć i pić za nasze to ja im dziękuję. W razie czego mogę ja te wstążki przecinać zupełnie za darmo, nic nie chcę za to - będzie taniej, nie będą jeździć limuzyny z Kielc, kierowcy, kawki, obiadki, ciasteczka itd. Czy ktoś się w końcu opamięta?

-Co to ma być? (2012-09-25 21:09:19)

1 091 tys. zł <---- WTF

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry