swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Nowe rondo zdaje egzamin! (video)

Dodane: admin Data: 2012-08-30 12:59:53 (czytane: 44052)  Wersja do druku

Wygląda na to, że od dziś skończą się kłopoty kierowców związanie z pokonaniem skrzyżowania ulic Boh. Warszawy i Witosa. Czy droga "przez mękę" jaką odbywali codziennie, zwłaszcza w godzinach szczytu to już historia?

http://swietokrzyskie.info/wiadomosci/foto/2009_04/RG304600s.jpg
foto: archiwum

Wszyscy pamiętamy dotychczasowy obraz skrzyżowania. Sznur pojazdów jadących od strony Pińczowa ciągnął się aż do "Kwiatkowej Góry". Miejmy nadzieje, że to już za nami. Trwają ostatnie prace kosmetyczne przy nowym rondzie, wkrótce będzie ono już w pełni funkcjonalne.

rondo_szpital19.jpg

rondo_szpital15.jpg

 

Nowe rondo jak na razie zdaje egzamin. Co prawda spora cześć kierowców jest trochę zdezorientowana, (najprawdopodobniej jadąc "na pamięć"), stoi dłuższą chwilę przed wjazdem na rondo, zakłócając trochę dynamikę jazdy, ale to najprawdopodobniej kwestia kilku dni i wszyscy się przyzwyczają.

rondo_szpital10.jpg

rondo_szpital17.jpg 

 rondo_szpital18.jpg

rondo_szpital16.jpg

 

Gdy pytaliśmy kierowców o wrażenia, wszyscy chwalili takie rozwiązanie. Były obawy co z ciężarówkami, czy rondo nie okaże się dla nich za małe, ale jak dziś zaobserwowaliśmy, nie ma z tym problemu.

 

/MC/

Zobacz video:

rondo_szpital_video.jpg
Kliknij i oglądaj

 

Czytaj również: Mamy rondo na skrzyżowaniu ulic Boh. Warszawy i Witosa!


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (70)
     

-lechu (2012-08-31 17:34:34)

Życzyłbym sobie więcej takich inwestycji jak za poprzedniego burmistrza. Czyj obrońca pisze, ze były nic nie znaczące? Ośrodek zdrowia, hale sportowe, szkoły, drogi, ścieżki rowerowe i długo by jeszcze wymieniać. A teraz zachwycajmy się narysowanym po dwóch latach kółkiem.

- (2012-08-31 14:49:30)

Ciekawe kto będzie widział to rondo w zimę kiedy przykryje go śnieg i błoto,no miejmy nadzieję ,że kierowcy będą patrzeć na ten las znaków

-ja (2012-08-31 14:37:58)

Nareszcie od Mieleniewskiego w stronę Siesławic czy Zbludowic nie będę musiał jeździć Młyńską. No bo do tej pory strach było jechać na tą krzyżówkę bo człowiek bał się ile będzie trzeba czekać czasu do lewoskrętu.

- (2012-08-31 14:18:31)

wszystko ładnie. ale czy musi być taki las znaków drogowych na dojeździe od strony cmentarza.
jeden znak zasłania drugi a na początku stoi wielka tablaca informująca o rondzie.
jeżeli czytają to drogowcy proszę zwrócić na to uwagę

-Gdzie jesteś OLO ? (2012-08-31 13:25:45)

A gdzie pan OLO? Czy nie ma zamiaru jakoś skrytykować tego ronda? Czy może korzysta jeszcze z wakacji?

-xx (2012-08-31 12:07:04)

rondo super, ale jednak co niektórym pasowało by się powtórne egzaminy ze znajomości znaków i przestrzegania prostych zasad ruchu drogowego.

- (2012-08-31 11:45:34)

przenieść krzyżówkę z grotta w inne miejsce

-Stary Grzyb (2012-08-31 10:45:07)

Swiatła na Grota popieram.Rok szkolny zaczyna się lada moment

- (2012-08-31 10:18:54)

zrobic swiatla na grota i partyzantow

-Ela (2012-08-31 09:54:07)

z tego co mi wiadomo ciężarówki jeżdżą po całym świecie i na całym świecie są górki mniejsze i większe i jest również zima i kierowcy tirów dają sobie radę, więc myślę, że najwyższy czas przestać się o nich martwić, czy dadzą sobie radę pod górkę czy nie, bo to zamartwianie się jest już śmieszne,......rondo w tym miejscu to super sprawa,....nareszcie.

-Obserwator (2012-08-31 08:14:58)

Zanim powstało rondo samochody jadące od strony Siesławic czy Kielc również musiały się zatrzymywać gdy ktoś chciał skręcić w lewo/prawo i musiał puścić auta jadące z naprzeciwka więc to nic nie zmieni. Rondo nie jest piękne ale spełnia swoją rolę. Bardzo dobry pomysł. Na zachodzie jest masę podobnych mini rond i to naprawdę działa. A że rondo na środku nie jest wymurowane w stylu dupnej studni - też dobre, samochody wielkogabarytowe mogą spokojnie ściąć trochę rondo żeby skręcić. Ja osobiście jestem bardzo zadowolony. Na zimę po prostu trzeba odśnieżać i sypać drogę. Innego wyjścia nie ma !

- (2012-08-31 08:14:40)

znakomita sprawa wreszcie trochę Europy w naszym mieście

- (2012-08-31 07:53:10)

zobaczymy zimą, jak ciężarowe samochody będą próbowały wjechać od strony Witosa............

-k... (2012-08-31 07:46:03)

ten drogowskaz na Witosa to by trochę wywlekli z tych drzew.

-Brawo Panie Burmistrzu??? (2012-08-31 01:05:14)

A któż to taki dobrze zorientowany? Jakiś xxxxx. Może byś sobie tak zadał trochę trudu i sprawdził w czyjej gestii są drogi dochodzące do tegoż ronda! Na stronie powiatowego zarządu dróg są mapki z których jasno wynika kto za co odpowiada. Skrzyżowanie tworzą trzy odcinki drogi wojewódzkiej i jeden odcinek (ten do centrum) powiatowy. Myślę więc, że p. Sikora o rondzie mógł się dowiedzieć z internetu.
Nazywanie ronda zemstą sikory albo rondem sikory jest grubą przesadą.
p.s. A dziś w okolicach ronda widziana była niejaka Fretka.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry