swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Nowe rondo zdaje egzamin! (video)

Dodane: admin Data: 2012-08-30 12:59:53 (czytane: 44050)  Wersja do druku

Wygląda na to, że od dziś skończą się kłopoty kierowców związanie z pokonaniem skrzyżowania ulic Boh. Warszawy i Witosa. Czy droga "przez mękę" jaką odbywali codziennie, zwłaszcza w godzinach szczytu to już historia?

http://swietokrzyskie.info/wiadomosci/foto/2009_04/RG304600s.jpg
foto: archiwum

Wszyscy pamiętamy dotychczasowy obraz skrzyżowania. Sznur pojazdów jadących od strony Pińczowa ciągnął się aż do "Kwiatkowej Góry". Miejmy nadzieje, że to już za nami. Trwają ostatnie prace kosmetyczne przy nowym rondzie, wkrótce będzie ono już w pełni funkcjonalne.

rondo_szpital19.jpg

rondo_szpital15.jpg

 

Nowe rondo jak na razie zdaje egzamin. Co prawda spora cześć kierowców jest trochę zdezorientowana, (najprawdopodobniej jadąc "na pamięć"), stoi dłuższą chwilę przed wjazdem na rondo, zakłócając trochę dynamikę jazdy, ale to najprawdopodobniej kwestia kilku dni i wszyscy się przyzwyczają.

rondo_szpital10.jpg

rondo_szpital17.jpg 

 rondo_szpital18.jpg

rondo_szpital16.jpg

 

Gdy pytaliśmy kierowców o wrażenia, wszyscy chwalili takie rozwiązanie. Były obawy co z ciężarówkami, czy rondo nie okaże się dla nich za małe, ale jak dziś zaobserwowaliśmy, nie ma z tym problemu.

 

/MC/

Zobacz video:

rondo_szpital_video.jpg
Kliknij i oglądaj

 

Czytaj również: Mamy rondo na skrzyżowaniu ulic Boh. Warszawy i Witosa!


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (70)
     

-miki (2012-09-02 20:13:50)

- tylko dlaczego nie ma wysepek od strony ulicy Dmowskiego, powinna być wraz z azylem dla pieszych bo po tej stronie chodzi mnóstwo młodzieży do szkoły do dawnego POM, mam nadzieję, że zostanie to uzupełnione, póki co należałoby również oświetlić lepiej tzw. rondo

-do mimi (2012-09-02 09:46:21)

O obwodnicy pogadaj z proboszczem Janikiem. On Ci wytłumaczy czemu jej nie ma.

- (2012-09-01 23:54:35)

Ludzie, nauczcie się jeździć po rondach!
Dzisiaj jadąc od Mrówki w stronę cmentarza najpierw jeden gość czekał nie wiem na co(nic akarat nie jechało)przed rondem, a chciał skręcić w prawo. Ja natomiast jak wjechałem na rondo i włączyłem lewy kierunkowskaz ( jechałem od mrówki w stronę cmentarza) to inny gość jadący od strony szpitala chciał wjechać na rondo przede mną( ja jadąc rondem mam pierwszeństwo) i o mało co by nie spowodował wypadku. Na szczęście były to ma małe prędkości i w porę zahamowałem przed tym wariatem.

-mimi (2012-09-01 20:36:32)

obwodnicę os. Sikorskiego poprosimy - na cholerę te sznury aut koło szkoły???

-Do -bus (2012-09-01 20:32:35)

Znaków nie widać ?

-bus (2012-09-01 20:01:01)

Jak na przejściówkę to dobre ale jeżeli możemy prosić aby natym kółku polożyć choćby oponę od kombajnu może być zużyta i pomalować to naprawdę pomoże /slaba widoczność/.

-do wwwwwwwwcccc (2012-09-01 15:49:44)

Ten "kibel" w rynku, jak go nazywasz, to nie WC ale przystanek kolejki podziemnej. Możesz błyskawicznie dostać się nią do Marconiego wprost z cielętnika.

-- (2012-09-01 11:32:38)

To nie jest rondo, ale rondelek

-he? (2012-09-01 10:32:20)

co to jest "ścieszka"

-olo (2012-08-31 23:05:27)

ktoś mnie tu do odpowiedzi wzywał? Jest rondo i dobrze. Dzieło sztuki inżynierskiej to nie jest. Zastanawia mnie dlaczego tak długo trwało coś co na dobrą sprawę w dwa dni można zrobić.

-wwwwwwwwcccc (2012-08-31 21:37:39)

największym osiągnięciem wąsowicza jest kibel w rynku z którego ludzie nie umieją korzystać ,a kosztował tyle naszych pieniędzy innym to ten nowy dworzec bez pasażerów na który przyjeżdżają dwa na krzyż autobusy i kilka busów ,a koszt utrzymania zbędnego personelu znów obciąża nasz budżet i tak by wymieniać wiele nie trafnych a kompromitujących gminę osiągnięć pana wąsowicza aż nie dowiary że taki gospodarz rządził miastem

-kulawy Frank (2012-08-31 21:35:52)

Ta ścieżka rowerowa w tym miejscu to komu potrzebna,chyba zającom żeby się w zimie wygrzewały na niej.

-BRAWO P. BURMISTRZU (2012-08-31 19:00:30)

JADE DO PRACY BEZ ZADNYCH PROBLEMOW.NIE BYLO RONDA LUDZIE NARZEKALI TERAZ JEST I TEZ IM ZLE. NIE MA CO SLUCHAC STEKACZY.O TO RONDO POSTARALY SIE WLADZE MIASTA I BRAWO IM ZA TO BO WIADOMO ZE TO NIE ICH DROGA ,UZGODNILI I ZROBILI A JAK BEDZIE REMONT DROGI TO DOCZEKAMY DUZEGO RONDA . KRZYKACZE WASOWICZA I TAK BEDA NARZEKAC .OBY TAK DALEJ TO ZEZRE ICH ZAZDROSC I UGOTUJA SIE WE WLASNYM SOSIE. JEST DOBRZE I ZA TO JESTESMY WDZIECZNI,BO NARESZCIE NIE BEDZIEMY JEZDZIC SCIESZKA ROWEROWA SAMOCHODAMI. POPRZEDNIK TEGO NIE POTRAFIF ZROBIC NAWET PRZEZ 4 LATA, DUZO ZDROWIA .

-Lolek (2012-08-31 18:39:35)

Ta wysepka ronda powinna byc bardziej wypukła nie taka płaska,to moje spostrzeżenie.

-do lechu (2012-08-31 18:33:21)

Akurat to co wymieniłeś jest zasługą Wąsowicza,hahaha "...i długo by jeszcze wymieniać...".Weź się chłopie nie kompromituj takimi wpisami.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry