swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Poseł PiS Tomasz Kaczmarek złożył zawiadomienie do Prokuratury na Andrzeja Pałysa. (video)

Dodane: admin Data: 2012-08-21 12:23:27 (czytane: 29900)  Wersja do druku

Na konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości z udziałem Adama Hofmana i Tomasza Kaczmarka, posłowie zaprezentowali nagranie zarejestrowane podczas spotkania w maju 2011 roku w Busku-Zdroju dotyczącego strategii rozwoju uzdrowisk.

Według posłów PiS, Andrzej Pałys, ówczesny poseł miał namawiać przedsiębiorców do obchodzenia przepisów ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, zakazującej budowy parkingów w uzdrowiskowej strefie A.

Poseł PiS Tomasz Kaczmarek uważa, iż Pałys namawiał właścicieli pensjonatów do zmowy cenowej twierdząc, że niepotrzebnie aż tak rywalizują ze sobą schodząc do ceny 25 zł za noc. Za przykład dał górali, którzy, jak stwierdził: "już dawno wymyślili, że jest równa sztampa 50 zł i cześć".

Poseł Kaczmarek przesłał zawiadomienie w tej sprawie do Prokuratury Generalnej, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Czy wypowiedzi Andrzeja Pałysa noszą znamiona przestępstwa, czy podał on to tylko prosty sposób na radzenie sobie z nieżyciowymi przepisami ustawy (za którą sam głosował), rozstrzygną organa do tego uprawnione.


Zachęcamy do obejrzenia konferencji w całości i wyrażenia swoich opinii.

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (78)
     

-obserwator (2012-08-22 12:14:30)

czytam, słucham, patrzę i coraz smutniej się robi!

-????? (2012-08-22 12:04:17)

Poseł Pałys albo wójt Pałys z partii obrotowej może sobie wyrzucać dokumenty do kosza i omijać prawo, ale niech tylko ktoś z nas spróbuje zrobić podobnie zobaczymy co się stanie?????

-Ludzie, czy chodziliście do szkoły?!! (2012-08-22 12:04:03)

Jak patrze na te "byki" ortograficzne"...

"Charcerzy", "wykożystują","z kąd "

-dokładnie (2012-08-22 11:53:37)

Wszyscy zainteresowani- komnentujący niech posłuchają całości nagrania, ok. 13 minut choćby na rp.pl. I to też nie jest całe spotkanie, tylko ucięte dla swoich potrzeb pANA pOSŁA z pIS

-gdzie jest mikrofon? duża nagroda (2012-08-22 11:47:34)

tmb.busko.pl/news.php?page=6&news=old&topic=

-wątpliwe (2012-08-22 11:24:29)

czy trzeba aż agenta Tomka, żeby w Busku zrobić porządek ?

-wpiszcie na onecie zmowa cenowa ... (2012-08-22 11:12:11)

... i odtwórzcie sobie całość wystąpienia. Jest tego ok. 19,5 min.
Wysłuchałem. Wyrwane z kontekstu zdania, nie oddają prawdy.
Ponieważ nagranie ma ok 1,5 roku, więc łatwo sprawdzić skuteczność "namawiania".
Trzeba sprawdzić "Miecia" ile podniósł za noc na łóżku. Jak podnióśł do 50zł, to wtedy szybko do prokuratury!!!

-MMM (2012-08-22 10:53:46)

jakim cudem wogóle ogrodnik znalazł się w sejmie?

- (2012-08-22 10:42:37)

kompromitacja zero pytań na konferencji hahahaha

-wara od pana Sasa (2012-08-22 10:38:45)

Wara wszystkim od pana Mieczysława. Podyma za to, że mu pan Sas na kościele zrobił dach, to powinien stanąć w jego obronie, a nie pokazywać się z Kaczmarkiem. Niech więc księdza dziekana sponsoruje Kaczmarek. Wstyd księże dziekanie.

- (2012-08-22 10:30:47)

nie atakujcie PSL ,Pałys tam juz nie jest

-do ludzi (2012-08-22 10:25:42)

Panie Kaczmarek i pan w to bagno Buskie wsadził buty.Gosci pan w Sanato ,po sąsiedzku Słowacki czy tam pan nie zapyta w jaki sposób mają place zieleni i za ile?O co Pałysa oskarżać ,ja nie jestem za nim ale niech ludzie wezmą sie za prace uczciwymi rękami i ciężką pracą ,Atakujecie Sasa on swój majątek mnoży swoją pracą ,a Sanato co sie dorobiło z kąd to mają ile dni przepracowali na ten budynek !!!!!!!!!!!konkurencja ,jeszcze raz konkurencja ,pensjonatów , A tak nie dawno konkurencja atakowała lokale gastronomiczne , Ubolewam nad tym co się dzieje w tym mieście,kto tu rządzi .przecież głosowaliśmy na burmistrza i mamy swojego Rządce ,,,,Panie burmistrzu niech pan ma swoje zdanie

-DO OBSERWATOR (2012-08-22 10:02:15)

Masz rację co do Sasa, że jest to dobry człowiek, ale od polityków to on niech się trzyma z daleka. W swej dobroci i naiwności nie widzi jak go wykożystują. Szczególnie PSLowcy, Pałys nie jest tu jedyny. Polacy akceptują kombinowanie i korupcje. np w sprawie Kaczmarka i Sawickiej sąd uznał rację Kaczmarka i skazał Sawicką na 3 lata ale to on jest zły a ona poszkodowana. Ludzie to chodzi o wasze pieniądze z waszych podatków. Zacznijcie myśleć o tym, że jak kradną to MOJE KRADNĄ, jak marnują to MOJE MARNUJĄ.

-obserwator (2012-08-22 09:27:25)

Szanowni Państwo Pałysa oobiście nie lubie ale nie widze nic zdrożnego w tym co mówił - moim zdaniem prawo jst chore jezeli ktoś ma działkę to jakim prawem narzuca mu sie ze ma być ileśtam procnt terenu zielonego - o teren zielony powinien zadbać samorząd a nie prywatnemu narzucać. i jeszcze jedno nie zgadzam sie aby Pana Mieczysława Sasa szargać i równać do jakichś chochsztaplerów Pan Kaczmarek niech zrobi w zyciu tyle co Pan Sas to bedzie mógł reprezentować społeczność buską. Panie Mieczysławie Sas niech Pan też popatrzy kto w Dobrowodzie jechał Bryczką z Panem Kaczmarkiem - a tyle pieniedzy i wysiłku włożył Pan w Kościół Charcerzy tyle Pan pomógł ludziom sportowi i kazdemu potyrzebujacemu. Osobiście oczekuje od Księdza Podymy by zabrał w Pana sprawie głos

-filutek (2012-08-22 09:07:49)

Kto sprawdzi, jak Sztuk rozwinął skrzydła przy Pałysach? Mieszanie kamienia z rupciem, dostarczanie na drogi gminne i powiatowe itd.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry