swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Poseł PiS Tomasz Kaczmarek złożył zawiadomienie do Prokuratury na Andrzeja Pałysa. (video)

Dodane: admin Data: 2012-08-21 12:23:27 (czytane: 29899)  Wersja do druku

Na konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości z udziałem Adama Hofmana i Tomasza Kaczmarka, posłowie zaprezentowali nagranie zarejestrowane podczas spotkania w maju 2011 roku w Busku-Zdroju dotyczącego strategii rozwoju uzdrowisk.

Według posłów PiS, Andrzej Pałys, ówczesny poseł miał namawiać przedsiębiorców do obchodzenia przepisów ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, zakazującej budowy parkingów w uzdrowiskowej strefie A.

Poseł PiS Tomasz Kaczmarek uważa, iż Pałys namawiał właścicieli pensjonatów do zmowy cenowej twierdząc, że niepotrzebnie aż tak rywalizują ze sobą schodząc do ceny 25 zł za noc. Za przykład dał górali, którzy, jak stwierdził: "już dawno wymyślili, że jest równa sztampa 50 zł i cześć".

Poseł Kaczmarek przesłał zawiadomienie w tej sprawie do Prokuratury Generalnej, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Czy wypowiedzi Andrzeja Pałysa noszą znamiona przestępstwa, czy podał on to tylko prosty sposób na radzenie sobie z nieżyciowymi przepisami ustawy (za którą sam głosował), rozstrzygną organa do tego uprawnione.


Zachęcamy do obejrzenia konferencji w całości i wyrażenia swoich opinii.

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (78)
     

-PIS FOREVER TERAZ ZOBACZYCIE ŻE PIS WYGRA WYBORY I ICH WSZYSTKICH ROZLICZY (2012-08-22 23:31:20)

LUDZIE ZROZUMIELI ŻE PO-PSL SZKODZI POLSCE ONI ZDEMOLOWALI TEN KRAJ PRZEZ OSTATNIE LATA SWOICH RZĄDÓW !!!!!!!!

-architekt (2012-08-22 21:49:54)

macie tych peeselowcow od za***ia w busku, dalej na nich glosujcie i juz niedlugo bedziecie wgladali jal moldawia, bo juz wygladacie jak ukraina i to w duzej mierze dzieki wojtkowi z nagrania i dzieki temu, ze nie ma zadnego spojnego planu na rozwoj tego grajdola za przeproszeniem, byle wioska w czechach lepiej wyglada niz to podkieleckie, bezgustowne dziadostwo

-XYZ (2012-08-22 21:43:57)

ale występ przed Sejmem to nie jedyny występ Pałysa na ochlaju ? Zdaje się miał już wpadki? Z tymi parkingami przed sanatoriami nie przesadzajmy. Warto zobaczyć jak to inni , mądrzejsi i bardziej doświadczeni zorganizowali.
Gadania Pałysa że ludzie w większości przyjeżdżają do snatoriów własnymi autami jest tylko gadaniem czczym. Kto to badał? Jakiś procent być może przyjezdża ale większośc dociera autobusami. Ale smarować doopsko właścicielom sanatoriów to Pałys pierwszy. Zdaje się że obydwa uzdrowiska tj Busko i Solec mają poważniejsze sprawy do rozwiązania niż te pałysowe parkingi. Zresztą co ten chłopek może wiedzieć o rozwiązaniach tego typu? Autorytet jakiś? Bywalec europejskich uzdrowisk?

-bonareczek (2012-08-22 21:10:44)

do XYZ upili nie upili,wiadomo jest ,że w Warszawce wszyscy posłowie chleją,tylko lepiej się z tym kryją.

-bonareczek (2012-08-22 21:05:12)

A niech każdy czyta ze zrozumienie,Pałys ma rację w 100%.Chcą żeby kuracjusze przyjeżdżali do Solca,Buska żeby zostawiali kasę,ale wprowadzili chorą ustawę,która nakazuje odholowanie aut i karanie za postój pod domem zdrojowym.To ja się pytam czym ci kuracjusze mają przyjechać do tego Solca,wołami,osłami??jeżeli tak to też trzeba gdzieś te bydlątka postawić,Chory kraj,Powinni jeszcze uchwalić,że wszyscy kuracjusze przyjeżdżaj z własną toaletą i swoim masażystą i podatki gmina odprowadza do Warszawy.

-xyz (2012-08-22 18:05:38)

Biedny Pałys. Upili go specjalnie i telewizję zaprosili. Teraz specjalnie go podpuścili żeby gadał głupio i cokolwiek. I jeszcze z kontekstu wyrwali

- (2012-08-22 17:14:26)

powinni zniszczyc Pałysa , cichego udziałowca

-do xyz (2012-08-22 17:10:33)

To sobie posłuchaj, jak posłuchasz to będziesz wiedział czy media trąbią prawdę czy nie, ale oczywiście lepiej wierzyć TVN24 i gazeta.pl które są jak FAKT i SUPEREXPRESS i jechać na Pałysa bez zdania racji.

-xyz (2012-08-22 15:00:07)

słuchałem co dziś w tej sprawie miał do powiedzenia sam zainteresowany czyli Pałys. On sam stwierdził że wyrwane z kontekstu. Mówił to na całą Polske w rozmowie telewizyjnej emitowanej w TVN24

-do obserwator (2012-08-22 14:52:29)

nie wied ziałem, ze szacunek można kupić u księdza Pod ymy - kolejny skandal !!!!!!!!

-do xyz (2012-08-22 14:42:57)

Słuchałeś gościu, po tym co piszesz to raczej nie- posłuchaj, a potem siadaj do klawiatury

-xyz (2012-08-22 13:52:36)

z kontekstu wyrwane - stary numer z tłumaczeniem. Z kontekstu pewnie też wyrwany jest obraz opoja jak bełkocze przed Sejmem. Obraz dostępny na You Tube. Bo całośc to byłoby z kim pił i ile wypił. Wstyd ,że takie indywiduum wyciera sobię gębę Buskiem.Cała Polska ma już obraz buskiej władzy lub tych co w Busku trzymaja władzę. I gnuśniecie w takim sosie od lat

-Uwaga! Nagranie! (2012-08-22 12:55:26)

Jak poszukiwania pani Agent ze spotkania, czy ktoś już znalazł mikrofon, czy telefon na stole. Może niech obecni wskażą "buska agentkę". A tak generalnie to bardzo dobrze bo ludziom nie trzeba radzić- trzeba ich karać, utrudniać, nagrywać i donosić! POLICJA!!!

-sejm zatrzymany przez zielonych... (2012-08-22 12:49:48)

... dla nich stanowi prawo.
Jak można budować sanatoria i pensjonaty nie robiąc parkingów, kiedy przyjeżdżających własnymi srodkami jest ok. 80-90%?

-do obserwatora (2012-08-22 12:35:30)

czy już jesteśmy skazani na takie smutki

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry