swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Poseł PiS Tomasz Kaczmarek złożył zawiadomienie do Prokuratury na Andrzeja Pałysa. (video)

Dodane: admin Data: 2012-08-21 12:23:27 (czytane: 29902)  Wersja do druku

Na konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości z udziałem Adama Hofmana i Tomasza Kaczmarka, posłowie zaprezentowali nagranie zarejestrowane podczas spotkania w maju 2011 roku w Busku-Zdroju dotyczącego strategii rozwoju uzdrowisk.

Według posłów PiS, Andrzej Pałys, ówczesny poseł miał namawiać przedsiębiorców do obchodzenia przepisów ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, zakazującej budowy parkingów w uzdrowiskowej strefie A.

Poseł PiS Tomasz Kaczmarek uważa, iż Pałys namawiał właścicieli pensjonatów do zmowy cenowej twierdząc, że niepotrzebnie aż tak rywalizują ze sobą schodząc do ceny 25 zł za noc. Za przykład dał górali, którzy, jak stwierdził: "już dawno wymyślili, że jest równa sztampa 50 zł i cześć".

Poseł Kaczmarek przesłał zawiadomienie w tej sprawie do Prokuratury Generalnej, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Czy wypowiedzi Andrzeja Pałysa noszą znamiona przestępstwa, czy podał on to tylko prosty sposób na radzenie sobie z nieżyciowymi przepisami ustawy (za którą sam głosował), rozstrzygną organa do tego uprawnione.


Zachęcamy do obejrzenia konferencji w całości i wyrażenia swoich opinii.

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (78)
     

-Kukułka (2012-08-22 08:30:38)

W 100% Cię popieram SŁUCHACZ !!! Dobrze,że są ludzie myślący na tym świecie !!! A jeśli chodzi Agenta...no niestety...trzeba jakoś "zaistnieć" - a że wybrał drogę do "sławy" poprzez potajemne nagrania i podsłuchy ludzi - to jego sprawa !!! Ja osobiście brzydzę się takim postępowaniem, ale jak widać poparcie jest :-)

-patriota (2012-08-22 08:02:05)

cieszę się, że rozgłos naszego powiatu dba nie tylko zawdzięczamy nie tylko Koziołek Matołek. Do zobaczenia na dożynkach powiatowych

-SLD (2012-08-22 07:54:08)

nie chce mi się tego komentować.
PSL -Zmniejsza bezrobocie swoimi członkami tworząc zbędne stanowiska z dyrektorami wice-dyr .
PSL - Wspiera lokalnych przedsiębiorców ogłaszając przetargi na kwoty 1000 zł .
PSL -......

-Słuchacz (2012-08-21 23:14:37)

Witam Serdecznie na forum. Po przesłuchaniu nagrania pozwoliłem sobie na komentarz. Dziwię się całemu zamieszaniu wokół tego nagrania, na całej aferze to tylko chyba zyskali dziennikarze i co niektóre serwisy informacyjne szukające sensacji. Żadnych znamion przestępstwa się nie dopatrzyłem. Co niektórymi komentarzami na forum się zgadzam, że PSL bardzo się rozpanoszył w powiecie buskim - sam pochodzę ze wsi i od 20 lat głosowałem na PSL, ale od kilku lat widząc co się dzieję w powiecie buskim przestałem głosować na tę partię. Wystarczy przyjrzeć się w Starostwie Powiatowym w Busku - tam nie takie układy i przekręty - to tam "agent Tomek" powinien się przyjrzeć poczynaniom Zarządu powiatu. Co do wypowiedzi p. Pałysa w niektórych kwestiach się z nim zgadzam, tak jak wielu przedsiębiorców - proste słowa, proste wskazówki, przekazane w prosty sposób. Na co mam się przyda elokwencja i sposób wypowiedzi, jeżeli zainwestując 10 mln. w biznes w ciągu 2-3 lat doprowadzimy do bankructwa firmę - czy na tym mam powinno zależeć? Jestem pełen podziwu, że p. Pałys nie bał się na forum publicznym, na spotkaniu wypowiadć takich wskazówek, udzielać takich rad. Jesteśmy pełni podziwu dla krajów zachodnich, hoteli w Egipcie, kurortów w Szwajcarii, a mało z nas kto wie w jaki sposób rodził się ten biznes - może dochodziło do większych układów. Podejrzewam, że niejeden przedsiębiorców obecnych na tym spotkaniu ma większe przekręty na sumieniu, a nawet osoba nagrywająca może się okazać,że jest umaczana w niezłe przekręty, ale to już zadanie dla prokuratury. A może komuś z Buska nie podoba się, że Solec-Zdrój szybciej się rozwija, że powstają nowe inwestycje i może się okazać, że za kilkanaście lat będzie atrakcyjniejszy od Buska-Zdroju.

- (2012-08-21 21:47:18)

Razem stoją i patrzą jak tu konkurencji nóż w plecy wbić...

- (2012-08-21 21:39:38)

halo halo co wy tu gadacie??? byłem na dożynkach w Dobrowodzie i widziałem jak Pan Pałys i Pan Kaczmarek razem z panem komendantem Policji i z naszym Burmistrzem i Starostom wszyscy ładnie w jednym rzędzie w kościele stali i nie było po nich widać żeby któryś któregoś do sądu pozwał, to chyba nie prawda hehe :-))

- (2012-08-21 21:21:28)

Kaczmarek może polonistą nie jest, ale chyba nie o to chodzi teraz. Niech wyciąga na światło dzienne układy spekulacyjne w naszym regionie i niech w końcu ludzie ujrzą cel działalności takich typów jak Pałys. Nie dość że alkoholik (wyrok za jazdę po pijaku i wjazd w karawan) to człowiek uwikłany w nie do końca jasne układy koleżeńskie. Ale cóż jacy wyborcy taki przedstawiciel

-Piła PENDZEL (2012-08-21 18:52:47)

Buuuuuuu haha, afera koperkowa jak zwyjle !!!!

-POPIERAM KACZMARKA JAK CAŁY PIS (2012-08-21 17:06:13)

TRZEBA ROZPIEPSZYĆ TO CHAMSKIE I KRĘTACKIE TOWARZYSTWO PO-PSL KRĘCĄ LODY NA CAŁEGO Z RYŻYM NA CZELE !!!!!!!!!!!!!!!

-olo (2012-08-21 15:58:41)

Kaczmarek wygłosił swoja rolę mało poradnie czyli nieporadnie. Widać ,że praca głową to nie jego dotychczasowe zajęcie / odmiana nazwiska Sas / . Ale mniejsza z tym. Pałys, pośmiewisko mediów sprzed niedawnego czasu jest obecnie na stanowisku opłacanym przez podatników. I tenże Pałys jednoznacznie daje do zrozumienia gdzie ma tych podatników czyli ogół. A to dlatego ,że proponując ceny minimalne działa de facto przeciw ogółowi.Dlatego że chcąc sobie zapewnić poparcie kilkudziesięcu właścicieli domków zwanych pensjonatami zapewnia jednocześnie że kuracjusz będzie kupował drożej. Mało tego zapewnia, że wynajmujący nie będzie zainteresowany podnoszenienm standardu pomieszczeń bo i tak je wynajmie po cenie minimalnej. Cwany Pałys chce spowodować aby pobyt w Busku był droższy.A to przy marnej ofercie napewno nie przysłuży się uzdrowisku ani właścicielom pensjonatów.

Buskie pensjonaty to w większości niski poziom. Proponują minimum traktując przyjezdnych jak dopust Boży.Gdzie tym pensjonatom do pensjonatów np w Czechach
I Pałys chce utrwalić ten marny poziom nie oglądając się jakie skutki za kilka lat ten pomysł przyniesie

- (2012-08-21 13:47:33)

Panie Marku Ciszewski dlaczego komentarze są wykasowywane? Już tak ten portal (a raczej bezpieczeństwo i dochody właściciela) jest uzależniony od obecnie trzymających władzę?

-Obserwator Rzeczy Ulotnych (2012-08-21 13:40:25)

Czy ja coś przeoczyłem? Czy nikogo z zaproszonych dziennikarzy nie obchodził temat konferencji? Nie słyszałem, aby ktoś miał pytania w temacie.
No cóż, Tomek wytłumaczył nagranie i tyle.
Smutne.
Stał tam gotowy na grad pytań a tu nic z tego.
Smutne.
Przegrał z kotem p. Kaczyńskiego o którego dopytywano się ze dwa razy.

-jaś (2012-08-21 13:36:14)

Bym to skomentował ,ale boje sie zemsty
zielonych kto sie jeszcze boi

-xyz (2012-08-21 13:33:17)

nieżyciowe przepisy? Ciekawy komentarz aby się nie narazić. Zmowa cenowa to przepis nieżyciowy?

-xyz (2012-08-21 13:33:16)

nieżyciowe przepisy? Ciekawy komentarz aby się nie narazić. Zmowa cenowa to przepis nieżyciowy?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry