swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Poseł PiS Tomasz Kaczmarek złożył zawiadomienie do Prokuratury na Andrzeja Pałysa. (video)

Dodane: admin Data: 2012-08-21 12:23:27 (czytane: 29897)  Wersja do druku

Na konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości z udziałem Adama Hofmana i Tomasza Kaczmarka, posłowie zaprezentowali nagranie zarejestrowane podczas spotkania w maju 2011 roku w Busku-Zdroju dotyczącego strategii rozwoju uzdrowisk.

Według posłów PiS, Andrzej Pałys, ówczesny poseł miał namawiać przedsiębiorców do obchodzenia przepisów ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, zakazującej budowy parkingów w uzdrowiskowej strefie A.

Poseł PiS Tomasz Kaczmarek uważa, iż Pałys namawiał właścicieli pensjonatów do zmowy cenowej twierdząc, że niepotrzebnie aż tak rywalizują ze sobą schodząc do ceny 25 zł za noc. Za przykład dał górali, którzy, jak stwierdził: "już dawno wymyślili, że jest równa sztampa 50 zł i cześć".

Poseł Kaczmarek przesłał zawiadomienie w tej sprawie do Prokuratury Generalnej, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Czy wypowiedzi Andrzeja Pałysa noszą znamiona przestępstwa, czy podał on to tylko prosty sposób na radzenie sobie z nieżyciowymi przepisami ustawy (za którą sam głosował), rozstrzygną organa do tego uprawnione.


Zachęcamy do obejrzenia konferencji w całości i wyrażenia swoich opinii.

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (78)
     

-AGENT TOMEK WĘSZY TYLKO TAM GDZIE SĄ PRAWDZIWE AFERY MA CHŁOP NOSA (2012-08-23 21:45:38)

ZA TO GO CENIĘ ŻE ZWIETRZYŁ SAME PRAWDZIWE AFERY W PRZECIWIEŃSTWIE DO TYCH ŁGARZY Z PO (PARTI OSZUSTÓW ) KTÓRZY JEDYNIE CO ZROBILI PRZEZ CAŁE LATA SWOICH NIEUDOLNYCH RZĄDÓW OPRÓCZ SZKODZENIA POLSCE ZNALEŻLI AFERE DORSZA ZA......................8 ZŁ ŻAL DUPĘ ŚĆISKA !!!!!! ALE DO TEGO SIĘ NADAJĄ POLITYCY PARTI OBŁUDY !!!!!!!!

-ja (2012-08-23 21:18:12)

To po to powstał Buski Uzdrowiskowy Korpus Eksporterów. A ja głupia myślałam, że chodzi o rozpropagowanie uzdrowiska i lecznictwa.

-cztelnik (2012-08-23 20:46:22)

Wczoraj w Gazecie Wyborczej był wyczytalem ciekawą informację
Starostwo Powiatowe(PSL) informację ma oddać do MF 15 milonów za dodację pobroną niezgodnie z prawem na szkołe na Górce ??????

-Bolo (2012-08-23 20:33:01)

To zdarzenie przynajmniej potwierdziło przypuszczenia, kto i co chce zawłaszczyć. Uzdrowisko,smaczny kąsek dla wielu, za darmo prawie. Jeszcze trochę a pobije się PO z PSL bo podobno pierwsza dama administracji Tuska i agent od służb też mają ochote na przewlaszczenie. już niebawem pracownicy uzdrowiska staną się pachołkami nowej posolidarnościowej BURZUAZJI.

-do xyz (2012-08-23 20:19:30)

masz racje w całej rozciągłości, ale niestety tylko tyle potrafi Agent Tomek.Tylko węszyć i podp.....ać. Zero pomysłu zero konkretu zero inicjatywy zero pracy dla miasta, bo on sam to .....!!

-xyz - współczuję (2012-08-23 17:45:39)

ileż trzeba mieć zapalczywości, by za wszelką cenę dokopać, gnoić i poniżać.
Artykuł jest o konkretach. Wywlekanie innych historii nie mających nic wspólnego ze sprawą, a tylko z adwersarzem jest poniżej krytyki.
Z parkingami nikt nie przesadza. To są jedne z ważnych dla każdego uzdrowiska problemy. Badać nie trzeba, wystarczy przejść się po zdroju by zobaczyć problem. Wystarczy podjechać pod malinowy, by sobie zdać sprawę z wagi. Wystarczy się trochę zastanowić, lub choć trochę posłuchać tych co wiedzą by móc rozeznać temat.
Na pewno są ważniejsze problemy, jednak trzeba rozwiązywać wszystkie, by ich po prostu ubywało.
[b] ...większość dociera autobusami... [/b] a, czy ktoś właśnie to badał? Skąd ta pewność, że tylko moja jest niepodważalna i najprawdziwsza racja.
Najważniejsze dla niektórych to po prostu przy...olić. Nie ważne o co chodzi.
Jeszcze raz współczuję niedowartościowania i prób budowania swojego wielkiego "ja" nie konkretną pracą lecz takimi metodami.

-do ludzi (2012-08-23 14:32:14)

Teraz nie wiadomo czy iść do Restauracji na rosół ,bo może ktoś nagrywać miją rozmowę przy stoliku,albo podsłuchy pozakładane,

- (2012-08-23 14:26:17)

Niech Pana w dupe pocałują ci Pisowcy .Agent Tomek co dla nas zrobił,co dla Miasta ,Może władze
Buska się obudzą i zapytają Sanato jakim sposobem zdobyła STOŁÓWKĘ .

-Hmmmm...komentować,czy też nie ?????? (2012-08-23 13:06:56)

Czytaliście ??? "Policja przeszukała Andrzeja Dołeckiego z inicjatywy "Wolne Konopie" w sprawie posiadania przez niego narkotyków – podała telewizja TVN24. Wczoraj na antenie tej stacji Dołecki pokazał woreczek z substancją przypominającą marihuanę – chciał w ten sposób bronić tezy, że posiadacze małej ilości narkotyków nie powinni być traktowani jak przestępcy. Na policję zadzwonił poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Kaczmarek, znany jako agent Tomek. Jak się jednak okazało, była to tylko prowokacja – w opakowaniu nie stwierdzono obecności substancji psychoaktywnych".

-- (2012-08-23 11:14:47)

zgadzam się z przedmówcą agencik jak i cały pis potrafi tylko węszyć i stwarzać afery bo inaczej nikt by na nich nie zwrócił uwagi.S-beckie metody

-bywa (2012-08-23 08:38:32)

no cóż pis od kiedy rozpadł się ich rząd nic mądrego nie wymyślił każde kolejne wybory kończyły się porażką oni wiedzą że jedynie węszenie afer może utrzymać ich na powierzchni politycznego bajorka jedynie co potrafią to gadać o smolensku stawiać pomniki kaczynskiemu i zmieniac nazwy ulic w miejscowosciach w ktorych maja jakas wladze ... lepiej niech pojada na wawel i pomodla sie za ich prezydenta ktory sie spoznil na lot do smolenska tym samym wywierajac presje czasu na zaloge TU-154 Tylko pis nigdy nie umie przyznac sie do bledu do porażki !!!! Takie techniki SB "Nie będziesz z nami współpracował to cię zniszczymy"

-STOP z podsłuchami !!!!!!!!!!!!!!! (2012-08-23 08:09:25)

STOP z AGENTAMI w BUSKU !!!!!!!!!!! STOP !!!!!!!!!!!!!!!!! STOP !!!!!!!!!!!!!!!!! STOP !!!!!!!!!!!!!!!!! bo jak tak dalek pójdzie, to ludzie przestaną ze sobą rozmawiać - będą się bali,że są nagrywani !!!!!!!!!!!!!!! wtedy to dopiero będzie !!!!!!!!!!!

-do poniżej (2012-08-23 08:04:49)

Agenta wybrali mieszkańcy Buska. Nikt go w teczce nie przywióżł. Więc o co biega? Wam drodzy parafianie można każdego przywieżc i go wybierzecie.

-= (2012-08-23 00:47:29)

Jestem tego samego zdania czepiają sie Pana Sasa gdyby wszyscy byli tacy jak Pan Sas było by dużo lepiej. A Pałys jak każdy Poseł ma mniejsze lub większe wpadki ale ci ludzie coś robią dla naszego regionu. A niech mi ktoś powie co Agent nad agentami zrobił dla nas? Potrafi tylko wszczynać afery żeby go zauważono bo inaczej nikt by o nim nie słyszał!!!

-lolek (2012-08-23 00:26:48)

PO_PSL nie rewelacja ale pis to dopiero tragedia. Agent TOMEK a co ten człowiek zrobił dla Buska i dla kraju? Dla Buska to chyba tylko to że za goszczenie w Sanato załatwił im stołowkę MSWiA która najpierw została wyremontowana za grube miliony a potem Agent Tomek nie wiemy jakimi przekrętami sprawę załatwił.Szkoda że tych rozmów ktoś nie nagrał. A dla kraju Niiiiiiiiiiiiiic i tylko próbuje zaistnieć w ten sposób robiąc niby afery żeby co niektórych oczernić. Inaczej nie potrfił by zaistnieć bo ten człowiek nic nie potrafi.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry