Dodane: admin Data: 2012-08-21 12:23:27 (czytane: 29897) 
Na konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości z udziałem Adama Hofmana i Tomasza Kaczmarka, posłowie zaprezentowali nagranie zarejestrowane podczas spotkania w maju 2011 roku w Busku-Zdroju dotyczącego strategii rozwoju uzdrowisk.
Według posłów PiS, Andrzej Pałys, ówczesny poseł miał namawiać przedsiębiorców do obchodzenia przepisów ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, zakazującej budowy parkingów w uzdrowiskowej strefie A.
Poseł PiS Tomasz Kaczmarek uważa, iż Pałys namawiał właścicieli pensjonatów do zmowy cenowej twierdząc, że niepotrzebnie aż tak rywalizują ze sobą schodząc do ceny 25 zł za noc. Za przykład dał górali, którzy, jak stwierdził: "już dawno wymyślili, że jest równa sztampa 50 zł i cześć".
Poseł Kaczmarek przesłał zawiadomienie w tej sprawie do Prokuratury Generalnej, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.
Czy wypowiedzi Andrzeja Pałysa noszą znamiona przestępstwa, czy podał on to tylko prosty sposób na radzenie sobie z nieżyciowymi przepisami ustawy (za którą sam głosował), rozstrzygną organa do tego uprawnione.
Zachęcamy do obejrzenia konferencji w całości i wyrażenia swoich opinii.
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (78) |
-AGENT TOMEK WĘSZY TYLKO TAM GDZIE SĄ PRAWDZIWE AFERY MA CHŁOP NOSA (2012-08-23 21:45:38)
ZA TO GO CENIĘ ŻE ZWIETRZYŁ SAME PRAWDZIWE AFERY W PRZECIWIEŃSTWIE DO TYCH ŁGARZY Z PO (PARTI OSZUSTÓW ) KTÓRZY JEDYNIE CO ZROBILI PRZEZ CAŁE LATA SWOICH NIEUDOLNYCH RZĄDÓW OPRÓCZ SZKODZENIA POLSCE ZNALEŻLI AFERE DORSZA ZA......................8 ZŁ ŻAL DUPĘ ŚĆISKA !!!!!! ALE DO TEGO SIĘ NADAJĄ POLITYCY PARTI OBŁUDY !!!!!!!!
-ja (2012-08-23 21:18:12)
To po to powstał Buski Uzdrowiskowy Korpus Eksporterów. A ja głupia myślałam, że chodzi o rozpropagowanie uzdrowiska i lecznictwa.
-cztelnik (2012-08-23 20:46:22)
Wczoraj w Gazecie Wyborczej był wyczytalem ciekawą informację
Starostwo Powiatowe(PSL) informację ma oddać do MF 15 milonów za dodację pobroną niezgodnie z prawem na szkołe na Górce ??????
-Bolo (2012-08-23 20:33:01)
To zdarzenie przynajmniej potwierdziło przypuszczenia, kto i co chce zawłaszczyć. Uzdrowisko,smaczny kąsek dla wielu, za darmo prawie. Jeszcze trochę a pobije się PO z PSL bo podobno pierwsza dama administracji Tuska i agent od służb też mają ochote na przewlaszczenie. już niebawem pracownicy uzdrowiska staną się pachołkami nowej posolidarnościowej BURZUAZJI.
-do xyz (2012-08-23 20:19:30)
masz racje w całej rozciągłości, ale niestety tylko tyle potrafi Agent Tomek.Tylko węszyć i podp.....ać. Zero pomysłu zero konkretu zero inicjatywy zero pracy dla miasta, bo on sam to .....!!
-xyz - współczuję (2012-08-23 17:45:39)
ileż trzeba mieć zapalczywości, by za wszelką cenę dokopać, gnoić i poniżać.
Artykuł jest o konkretach. Wywlekanie innych historii nie mających nic wspólnego ze sprawą, a tylko z adwersarzem jest poniżej krytyki.
Z parkingami nikt nie przesadza. To są jedne z ważnych dla każdego uzdrowiska problemy. Badać nie trzeba, wystarczy przejść się po zdroju by zobaczyć problem. Wystarczy podjechać pod malinowy, by sobie zdać sprawę z wagi. Wystarczy się trochę zastanowić, lub choć trochę posłuchać tych co wiedzą by móc rozeznać temat.
Na pewno są ważniejsze problemy, jednak trzeba rozwiązywać wszystkie, by ich po prostu ubywało.
[b] ...większość dociera autobusami... [/b] a, czy ktoś właśnie to badał? Skąd ta pewność, że tylko moja jest niepodważalna i najprawdziwsza racja.
Najważniejsze dla niektórych to po prostu przy...olić. Nie ważne o co chodzi.
Jeszcze raz współczuję niedowartościowania i prób budowania swojego wielkiego "ja" nie konkretną pracą lecz takimi metodami.
-do ludzi (2012-08-23 14:32:14)
Teraz nie wiadomo czy iść do Restauracji na rosół ,bo może ktoś nagrywać miją rozmowę przy stoliku,albo podsłuchy pozakładane,
- (2012-08-23 14:26:17)
Niech Pana w dupe pocałują ci Pisowcy .Agent Tomek co dla nas zrobił,co dla Miasta ,Może władze
Buska się obudzą i zapytają Sanato jakim sposobem zdobyła STOŁÓWKĘ .
-Hmmmm...komentować,czy też nie ?????? (2012-08-23 13:06:56)
Czytaliście ??? "Policja przeszukała Andrzeja Dołeckiego z inicjatywy "Wolne Konopie" w sprawie posiadania przez niego narkotyków – podała telewizja TVN24. Wczoraj na antenie tej stacji Dołecki pokazał woreczek z substancją przypominającą marihuanę – chciał w ten sposób bronić tezy, że posiadacze małej ilości narkotyków nie powinni być traktowani jak przestępcy. Na policję zadzwonił poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Kaczmarek, znany jako agent Tomek. Jak się jednak okazało, była to tylko prowokacja – w opakowaniu nie stwierdzono obecności substancji psychoaktywnych".
-- (2012-08-23 11:14:47)
zgadzam się z przedmówcą agencik jak i cały pis potrafi tylko węszyć i stwarzać afery bo inaczej nikt by na nich nie zwrócił uwagi.S-beckie metody
-bywa (2012-08-23 08:38:32)
no cóż pis od kiedy rozpadł się ich rząd nic mądrego nie wymyślił każde kolejne wybory kończyły się porażką oni wiedzą że jedynie węszenie afer może utrzymać ich na powierzchni politycznego bajorka jedynie co potrafią to gadać o smolensku stawiać pomniki kaczynskiemu i zmieniac nazwy ulic w miejscowosciach w ktorych maja jakas wladze ... lepiej niech pojada na wawel i pomodla sie za ich prezydenta ktory sie spoznil na lot do smolenska tym samym wywierajac presje czasu na zaloge TU-154 Tylko pis nigdy nie umie przyznac sie do bledu do porażki !!!! Takie techniki SB "Nie będziesz z nami współpracował to cię zniszczymy"
-STOP z podsłuchami !!!!!!!!!!!!!!! (2012-08-23 08:09:25)
STOP z AGENTAMI w BUSKU !!!!!!!!!!! STOP !!!!!!!!!!!!!!!!! STOP !!!!!!!!!!!!!!!!! STOP !!!!!!!!!!!!!!!!! bo jak tak dalek pójdzie, to ludzie przestaną ze sobą rozmawiać - będą się bali,że są nagrywani !!!!!!!!!!!!!!! wtedy to dopiero będzie !!!!!!!!!!!
-do poniżej (2012-08-23 08:04:49)
Agenta wybrali mieszkańcy Buska. Nikt go w teczce nie przywióżł. Więc o co biega? Wam drodzy parafianie można każdego przywieżc i go wybierzecie.
-= (2012-08-23 00:47:29)
Jestem tego samego zdania czepiają sie Pana Sasa gdyby wszyscy byli tacy jak Pan Sas było by dużo lepiej. A Pałys jak każdy Poseł ma mniejsze lub większe wpadki ale ci ludzie coś robią dla naszego regionu. A niech mi ktoś powie co Agent nad agentami zrobił dla nas? Potrafi tylko wszczynać afery żeby go zauważono bo inaczej nikt by o nim nie słyszał!!!
-lolek (2012-08-23 00:26:48)
PO_PSL nie rewelacja ale pis to dopiero tragedia. Agent TOMEK a co ten człowiek zrobił dla Buska i dla kraju? Dla Buska to chyba tylko to że za goszczenie w Sanato załatwił im stołowkę MSWiA która najpierw została wyremontowana za grube miliony a potem Agent Tomek nie wiemy jakimi przekrętami sprawę załatwił.Szkoda że tych rozmów ktoś nie nagrał. A dla kraju Niiiiiiiiiiiiiic i tylko próbuje zaistnieć w ten sposób robiąc niby afery żeby co niektórych oczernić. Inaczej nie potrfił by zaistnieć bo ten człowiek nic nie potrafi.
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.