Dodane: AT Data: 2012-07-17 14:31:43 (czytane: 1879) 
Na skrzyżowaniu ulic Kopernika i Kościuszki w Busku-Zdroju powstanie nowa publiczna toaleta. 5 lipca 2012 r. podpisana została umowa ze Spółdzielnią Rzemieślniczą w Busku-Zdroju na realizację tego zadania.
Toaleta zostanie wykonana w formie parterowego budynku. Podzielony będzie na trzy części: damską, męską oraz socjalną. Budynek zostanie odpowiednio wyposażony m.in. w armaturę sanitarną, meble do pomieszczenia socjalnego i części sanitarnej. Zagospodarowaniu ulegnie również teren wokół toalety.

Powstaną dojścia i dojazdy do budynku wykonane z kostki brukowej.
Tekst i fot. EHR
Źródło: busko.pl
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (94) |
- (2012-07-24 19:55:34)
sprawa parkingu do przedszkola ma trafić do prokuratury pewna osoba miała interes żeby parkingu nie było
-monika (2012-07-24 10:40:55)
-luk (2012-07-18 15:51:05)
-juan carlos da silva (2012-07-17 23:39:39)
"Powstaną dojścia i dojazdy do budynku wykonane z kostki brukowej."...
no tak kolego bo przecież wszyscy będą walić do sracza, to dojazdy muszą być konkretne :D i to nie byle kibel tylko główny, centralny. Każdy turysta który przyjedzie do Kupska-Zdroju będzie mógł normalnie sobie podjechać lub dojść na wypasie. Czekamy na dalszy rozwój infrastruktury, może jakaś kolejka miejska pod kibel? np. Kupowóz? :D
uśmiałam się po pachy:):)
swietne hasło, powala
- (2012-07-24 00:41:52)
nowa inwestycja to zagospodarowanie terenu wokół stawu Niemieckiego została przedstawiona koncepcja z parkingiem do przedszkola dzięki radej parking został wykreślony z projektu rodzice będą musiały parkować na ul Kusocińskiego i dzieci zaprowadzać taki kawał drogi bo parking został zmniejszony parking który był zaprojektowany byłby zapłacony z środków unijnych a tak gmina musi wykonać chodnik z własnych środków
-maciek (2012-07-22 16:37:37)
Toaleta w parku w rynku jak na zachodzie, a wszyscy tak się nań zapatrują. W czym więc rzecz? Że niektórzy nie potrafią korzystać, to niech się nauczą. Bo tak to najwygodniej wychodki jak za stodołą postawić. A po co druga toaleta w pobliżu, na dodatek obok boiska szkolnego i centralnego skrzyżowania? Zgadzam się - brak świateł koło szpitala, ohydne targowisko- tutaj przydałoby się zainwestować. Zmienia się ponoć projekt rynku na ukraiński lub białoruski, bo teraz równamy do wschodu. A tak ciągle zapowiadanych konsultacji społecznych całkowicie brak. Rada miejska w tym temacie też podobno nie miała żadnego udziału. No i druga inwestycja obecnego "włodarza". Z drzewami przy Kopernika w roli głównej. Poszły wszystkie, a chorych było ponoć 30%. I nikt nie walczy jak 4 lata temu, kiedy o jedno chore drzewo trwała awantura miesiącami. Również w miejscowej prasie. To jest ten obiektywizm.
- (2012-07-22 15:49:46)
Zamiast się wziąć za poważne sprawy dot Buska to oni tylko kible stawiają.... Jeden mądrala Wąsowicz wywalił kase na super-zajebisty klop w ktorym stare babki (bo tylko one korzystają) nie potrafią się obsłużyć.... to teraz następny.... co inny burmistrz to następny kibel.....
jak tak dalej bedzie to moje wnuki beda wychodzic na miasto zeby sobie oalety pozwiedzac....
Masakra.... zrobcie sobie barany te kible na terenie wlasnej posesji jesli macie sie szczycic jeden przed drugim kto ladniejszy postawil
Zenada.........
-ekhm (2012-07-21 21:10:26)
hah artykuł o toalecie ma widzę duże zainteresowanie
-Boczek (2012-07-21 17:27:17)
Panie Olo nie obrażaj pan, bo piękna rezydencja przy Młyńskiej stoi.
-olo (2012-07-21 16:56:11)
Nie znam w Busku obiektu wzniesionego w minionym ćwierćwieczu który zasługiwałby na miano przyzwoitej architektury. Obowiązuje bylejakość, zaburzenie proporacji, brak detali, fatalna kolorystyka i styl bunkrowo- gargamelowy. Nieodwracalnie zdewastowana ta architektura spore przestrzenie prestiżowych miejsc uzdrowiska. Przykład: barak przy Słowackim czyli Słowacki bis, po stronie przeciwnej krematorium nieco dalej kolejny barak czyli dyrekcja uzdrowiska. Znakomictym uzupełnieniem tej tandety wizualnej jest pawilon handlowy. Dom kultury mający dośc poprawne proporcje zdewastowano po przebudowie i stworzono coś na kształt remizy strażackiej w podgórskiej miejscowości. Mądrego projektanta tego gniota nie zainteresowała ani sąsiedztwo / Bristol /ani położenie obiektu. Powstało straszydło do którego miejscowi się przyzwyczaili, przyjezdni dostają bólu zębów. Dweastacja i bezguście się pogłębia o czym świadczy ciąg bud handlowych niedawno postawiony
Jest błędne myślenie, że dobra architektura jest droga. Nic błędniejszego. Dobra architektura pojawia się tam gdzie gusta estetyczne władzy miejscowej sa przynajmniej dobre Pojawia się ta architektura tam gdzie władza, choć mało w tych sprawach kumata, radzi się, dyskutuje nt ładu wizualnego miasta. Nieszczęście, jeśli ani jedno ani drugie władzy miejscowej nie dotyczy
Drobny przykład niekompetencji to sprawa z kibelkiem. Obiekt, wiadomo potrzebny. Ale o jego usytuowaniu nalezy z mieszkańcami dyskutować. Pokazać kilka szkiców projektowych, zapytać o opinie itp. Tymczasem nic podobnego. Magistrat takimi p...dołami zajmować się nie będzie. O sraczu yskutować? Toż to nieprzyzwoite.
- (2012-07-21 16:03:03)
najwyszy czas wzias sie za porzadek placu targowego bo to wyglada gorzej niz bazar w rumuni tam by sie naprawde kibel przydal a nie na kopernika
-Pani tytoniarzowa do 12:06:41 (2012-07-20 20:52:48)
Ad 1. Przekazałam informację jaką uzyskałam, o szczegółach mam takie pojęcie jak Ty.
Ad.2. Nie kręć! Stary kibel nie był na środku placu z całą pewnością. Komu może przeszkadzać "wejście jak do metra", zważywszy, że cały, hmm, powiedzmy..."pachnący" interes, skryty jest pod ziemią?
Ad.3. Kibel nie musi być na widoku, dlatego śmiało wskaż lepsze miejsce ewentualnej lokalizacji w obrębie rynku, przystanków oraz traktów spacerowych.
A poza wszystkim, nie przeceniaj moich możliwości. Na nic nie mam wpływu i jestem taką samą mieszkanką Buska jak Ty, a wiem dokłdanie tyle co wszyscy, jeśli nie szepną mi czasem tego i owego pracujący w magistracie znajomi, albowiem nasi szanowni giganci intelektu, pochodzący z wyboru przedstawicie, nie uznają za stosowne konsultowania z wyborcami swoich decyzji. Oni po prostu z wysokości urędniczych foteli nad Buskiem PANUJĄ.
-do Pani tytoniarzowej (2012-07-20 12:06:41)
1. chciałbym zobaczyć jaka to będzie ciekawa architektura i jak kibel będzie wkomponowany w otoczenie. Do czego będzie nawiązywał? do drzew? ogrodzenia szkoły?? świateł?
2. Stary kibel w rynku był na środku placu, który, oby nic sie nie zmieniło, ma być miejscem rekreacyjnym, zadbanym. I na środku tego placu ma być kibel z wejściem jak do metra? Ten, który powstał ma być chyba częscią całego ciągu budynków, który powstanie w tej częsci placu. Choć nie wiem czy powstanie, bo teraz coś się kombinuje przy tym projekcie, a mieszkańcy nie są w ogóle o tym informowani.
3. Czy kibel musi być tak na widoku? nie może byc ukryty i wskazywałyby go strzałki? można też postawić kibel na środku Mickiewicza lub w parku zamiast rabaty kwiatowej... W ogóle na czym ma polegać ten remont Kościuszki? Na postawieniu kibla i wycięciu drzew?
- (2012-07-20 10:41:58)
Mogli ten sracz zrobić za SAMem na dworcu w rynku i byłby spokój. Kupę można zrobić a i w oczy by się nie rzucał...
-do pANI... (2012-07-19 21:46:51)
a kiedy mamy komentowac jak juz postawia? a tak w ogole poziom komentarzy adekwatny jest do poziomu sprawy i pomysłu, lud pisze tak by realizatorzy zrozumieli.... kibel w parku jest pare krokow dalej nie wystarczy? jesienia troche wiecej wody w kanalizacji i smród czuć na pol parku i co teraz stojac na swiatłach bedzie sie wąchalo podobnie? kosmos. a to czy bedzie ładny i cacany budyneczek nie zmienia faktu. i juz głupota nigdy nie powinna byc obojetna
-Pani tytoniarzowa (2012-07-19 21:25:46)
Nie chcałabym nikogo obrażać, lecz muszę zauważyć, że żenujący poziom większości komentarzy, obnaża poziom umysłu wielu dyskutantów. Sorry, tak was właśnie postrzegam i nie jestem zaskoczona.
Jeśli jesteśmy przy sprawie "toaletowej", to uważam, że kardynalnym i niewybaczalnym błędem była likwidacja i zrównanie z ziemią toalety podziemnej wiele lat funkcjonującej w "cielętniku". Przypuszczam, że połowa nakładów finansowych, przeznaczonych na istniejący dziś WC, jednooczkowy oraz nakładów przeznaczonych na budowę nowej toalety na skrzyżowaniu Kopernika/Kościuszki, pokryłaby kapitalny remont starego szaletu podziemnego, wraz z wymianą instalacji i budową wind!
Skoro tak sie nie stało, a istniejący sracz nie spełnia przypisanej mu funkcji, a budowa nowego stała się palącą koniecznością, to uważam, że obecna lokalizacja WC jest ze wszech miar trafna. Jest to jedyne miejsce w obrębie rynku, gdzie sracz można było ulokować!
Poza tym, zasięgnęłam dzisiaj języka u osoby zorientowanej i okazuje się, że będzie to mały budynek o ciekawej architekturze, wkomponowny zastosowanymi materiałami, formą i kolorystyką w otoczenie.
Wszystkie kubły pomyj tu wylane są przedwczesne, dlatego uzbrojcie sie ludzie w cierpliwość, Was być może też kiedyś przyprze na mieście? Tymczasem na rozwolnienie myśli polecam niektórym węgiel. Podwójnie.
-Pani tytoniarzowa (2012-07-19 21:24:58)
Nie chcałabym nikogo obrażać, lecz muszę zauważyć, że żenujący poziom większości komentarzy, obnaża poziom umysłu wielu dyskutantów. Sorry, tak was właśnie postrzegam i nie jestem zaskoczona.
Jeśli jesteśmy przy sprawie "toaletowej", to uważam, że kardynalnym i niewybaczalnym błędem była likwidacja i zrównanie z ziemią toalety podziemnej wiele lat funkcjonującej w "cielętniku". Przypuszczam, że połowa nakładów finansowych, przeznaczonych na istniejący dziś WC, jednooczkowy oraz nakładów przeznaczonych na budowę nowej toalety na skrzyżowaniu Kopernika/Kościuszki, pokryłaby kapitalny remont starego szaletu podziemnego, wraz z wymianą instalacji i budową wind!
Skoro tak sie nie stało, a istniejący sracz nie spełnia przypisanej mu funkcji, a budowa nowego stała się palącą koniecznością, to uważam, że obecna lokalizacja WC jest ze wszech miar trafna. Jest to jedyne miejsce w obrębie rynku, gdzie sracz można było ulokować!
Poza tym, zasięgnęłam dzisiaj języka u osoby zorientowanej i okazuje się, że będzie to mały budynek o ciekawej architekturze, wkomponowny zastosowanymi materiałami, formą i kolorystyką w otoczenie.
Wszystkie kubły pomyj tu wylane są przedwczesne, dlatego uzbrojcie sie ludzie w cierpliwość, Was być może też kiedyś przyprze na mieście? Tymczasem na rozwolnienie myśli polecam niektórym węgiel. Podwójnie.
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.