Dodane: AT Data: 2012-06-21 14:05:18 (czytane: 17600) 
Buscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu buskiego w wieku od 22 do 26 lat podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli przy nich ponad sto gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Od dłuższego czasu buscy kryminalni przyglądali się grupie mężczyzn, którzy mogli posiadać przy sobie znaczne ilości narkotyków. Podejrzenia stróżów prawa zostały potwierdzone. Wczoraj późnym popołudniem na jednej z dróg w gminie Nowy Korczyn, policjanci zatrzymali do kontroli osobowego seata. Jak się okazało autem podróżowało trzech mężczyzn w wieku 22, 24 i 26 lat. Kryminalni dokładnie przeszukali osoby oraz samochód. Funkcjonariusze podczas tych czynności ujawnili foliowe torebki z suszem. Łącznie znajdowało się w nich ponad sto gramów substancji. Wstępnie przeprowadzone badania wykazały, że jest to marihuana.
Sprawcy zostali zatrzymani. Minioną noc spędzili w policyjnym areszcie. Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Zgodnie z ustawą, za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Źródło: www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (38) |
-olo (2012-06-22 14:22:13)
dyskutuję z każdym, nawet z ćpunami, choć skutek ćpania to brak rozumienia prostych zdań. Także brak logicznego
pojmowania niektórych argumentów. Skutki takie widać w niektórych postach
Niektorzy zaliczają marychę do używek takich jak kawa czy herbata. Mało tego używką wg innych jest cukier. Więc nie kombinujcie
Nad szkodliwością marychy trwa debata i jest podział opinii Dla jednych jest nieszkodliwa a wręcz samo zdrowie niczym kozie mleko. Dla innych wpływa negatywnie na psychikę / apatia, otępienie, zaburzenia pamięci, problemy intelektualne/ Taki np Piotrek z Galowa to przykład na takie działanie marychy. Podobnie jak alkoholik Pietrek nie przyzna się do swoich słabości. A te są widoczne / zakładam że Piotrek nie jest z rodziny patologicznej ani obciążony dziedzicznie/
Niewatpliwie marycha uzależnia. W jaki sposób , zalezy od wielu czynników w tym od częstotliwości brania.
Mój prywatny pogląd na te sprawy jest następujący. Zalegalizować marychę, wprowadzić monopol państwa / jak na tytoń czy alkohol / i to spowoduje jakąś kontrolę nad tą używką czy psychotropem , jak kto woli.I co najważniejsze ukróci to narkobiznes i zlikwiduje różne dopalacze dodawane do marychy.
-do olo (2012-06-22 12:58:24)
Poza tym co ty pieprzysz w jakiej podstawówce?? Człowieku dzieci nie wiedzą w podstawówce nawet co to, a nawet jakby palili i tak wyszli by na normalniejszych ludzi niż ty... Nara cweliku
-do olo (2012-06-22 12:55:34)
co z tego że był na handel kretynie, zarobi ktoś to wyda to w sklepie i da państwu zarobić widzę że niezły z ciebie jeleń, marihuana nie jest psychotropem tylko bardzo słabo działającą używką swoją mocą nie porównywalną nawet do tego ścierwa alkoholu i gwarantuje ci że twoi znajomi nawet nie wiesz którzy palą i handlują... To proste chyba że masz mało znajomych, jesteś ze wsi i wychowywała cie babka lub jacyś niedoedukowani ludzie. Gdybym wierzył w boga napisałbym Boże widzisz a nie grzmisz...
-olo (2012-06-22 11:28:49)
oprócz niewatpliwej szkodliwości stałego zażywania psychotropów jest jeszcze problem narkobiznesu. I tu sprawa poważna bo się to rozprzestrzenia juz w szkołach podstawowych. Zaczyna się od ,, nieszkodliwej,, marychy a potem juz jak po grudzie.Opisywany przypadek może wskazywać że susz był na handel.
- (2012-06-22 00:57:13)
wyjarane mózgi powiadasz.. teraz zadaj sobie pytanie co wóda i inne alkohole robią z mózgiem... takich przykładów masz wiele na mieście
-gizmo (2012-06-22 00:51:48)
A ja się założe że bardzo wielu krytykujących nawet sobie sprawy nie zdaje ilu dorosłych ludzi których uważają za poważnych w swoim otoczeniu pali. Amfetamina extasy lsd to niebezpieczna sprawa szczególnie dla młodych ale z marihuaną to już bym tak nie przesadzal. Sam paliłem baaaardzo długo, obecnie mam kochająca żonę i córkę, nikogo nie zabilem, nie okradlem, nie sprzedawalem żadnych narkotyków, jestem szczęśliwy i powiem jedno "kto chce niech jara, kto nie niech odmawia, to prywatna sprawa"
- (2012-06-21 20:25:34)
Po demną to chyba jakiś idiota :D Niektórych co widzisz to są przećpani bezmózgu napier... po nosie to są dziwni, wychodzeni i wygl;ądający jak obraz nędzy i rozpaczy, nie znam nikogo co by palił, a był jakiś nienormalny opanuj się kolego nie wiesz o czym piszesz...
- (2012-06-21 19:48:51)
uważam, że MARYCHĘ palą tylko i wyłącznie tzw. ĆPUNY co = się DEBILE - normalny człowiek tego nie tyka bo to zabójstwo wystarczy popatrzeć na kilku z naszego miasta i widać po nich to od razu jak wyglądają - wypalone maja mózgi
-Piotrek z Galowa (2012-06-21 19:45:21)
Olo jesteś jakiś upośledzony chyba, jara 90 % młodych ludzi i są jakoś normalni wszystkich najlepiej pozamykajcie, hahahahah wzmacnianie mocy widać że jesteś inteligentny koleś <lol2> Domestosem czy eterem mocy nie podniesiesz, nikt tego nie robi bo zniszczył by sobie całe zioło które przecież musiał kupić, poza tym kto by kupił ten syf?? Może chodzi ci o namaczanie w heroinie czy może amfetaminie <lol2> hahahah Kto w busku ma dostęp do tego a poza tym co dodać do sztuki pół sztuki heroiny wartej z 60 zł szt. to bez liczenia ceny grasu jesteś w plecy!! Ty gamoniu!!
może w niego uwierzysz hahaha nienawidzę takich ludzi bez pojęcia, bez wyobraźni na dodatek pewnie nigdy nie paliłeś, jedynym sposobem tej walki jest legalizacja czy wy tego nie widzicie, że ludzie to lubią?? Masz faze po ziole jak po alko?? Samochodem nie da się jeździć?? Jeździsz dużo ostrożniej bez jakiegokolwiek przypału, nie masz wody z mózgu w prost przeciwnie!! N nie każe ci cisnąć jak opętany jak po alko itd itp. nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz zielonego pojęcia sam nie palę ze względu na żonę, dziecko, brak czasu itp, dziewczynom się nie przetłumaczy, no ale cóż nie jednego blanta w życiu spaliło się a nawet setki w ziole niema nic złego nic nikomu się od tego nie stało droga POLICJO olejcie to rząd was dyma tak jak i nas bądźcie ludźmi, niszczycie życie młodym ludziom, jak ktoś nie ma co do ust włożyć to czasami ostatnia deska ratunku, gdyby była legalizacja każdy byłby zadowolony!! To naprawdę nic złego, bądźcie ludźmi, a na pewno was docenimy, będziecie zasługiwali wtedy na szacunek, po ulicach błąka się dziesiątki, awanturników, zboczeńców, pedofilów i długo by jeszcze wymieniać zajmijcie się tym BŁAGAM!! Dajcie młodym ludziom spokój !! Nic nie dadzą kolejne zatrzymania jak ktoś to lubi jego sprawa!! Cały czas liczę na Palikota na szczęście coś w tym kierunku facet robi, z upragnieniem czekam na legalizację lub depenalizację wtedy siądę z blantem i nikt mi nic nie zrobi, ani zona, ani policja, a wy ludzie otrząśnijcie się!! Poznajcie coś zanim skrytykujecie!! Nie kładźcie na jednej szali marihuany z heroiną jak nie kładziecie piwa Somersby z denaturatem !! To chore!! Pozdrawiam wszystkich jaraczy z Buska i Kielc :)
- (2012-06-21 19:33:38)
świat za krat nie taki kolorowy
-Chory Kraj (2012-06-21 19:18:31)
Roslina zostala zakazana czemu? Bo legalna da dochod budzetowi panstwa a nielegalna mafii wiec macie prosta odpowiedz czy Platforma i inne pseudopartie dzialaja na rzecz narodu czy bandytow. Nawet policjanici nie wierza w slusznosc tego przepisu. Taka prawda szkoda mlodych ludzi nikt nimkomu nic nie wciska kazdy ma swoj wybor nasze pokolenie lubi palic. Anty ZYDOKOMUNIE!!! A OLO sie nie zna w Rosji mozna posiadac do 100 g i wielu innych krajach Holandia i Czechy to nie jedyne kraje w wielu innych jest krypto legalizacji:) A w Afganistanie to wojna byla o narkotyki a nie demokracje:) Zbyt POzytywna dlatego zakazana :P
-Pallacz Świętego Ziela (2012-06-21 19:13:29)
Olo masz informacje wyssane z palca bo w większości krajów posiadanie marihuany w niewielkich ilościach jest legalne...a 100g to nie tak dużo. Poza tym jesteś forumowym trollem :P pozdrawiam dobrych ludzi ;]
-_ (2012-06-21 18:59:27)
Źródła Olo .. podaj źródła tych swoich nowinek.
-olo (2012-06-21 17:26:15)
Marycha to psychotrop albo inaczej środek odurzający. Nie jest prawdą, że każdemu może zmniejszyć ciśnienie śródgałkowe, bo skok tego ciśnienia ma jakieś żródła. I z tymi żródłami trzeba się zmierzyc. Nie pomogła marycha nikomu choremu na SM czy Parkinsona.
Marycha się u nas zakazana ale w większych ilościach dlatego ,ze może narobić więcej szkód niz dobrego. A zalezy to od żródła zaopatrzenia / podkręcanie mocy jest modne/ tego jak często się bierze i w jakim się jest stanie psychicznym. Prowadzenie auta po maryśce jest podobne do prowadzenia po alkoholu.Wszędzie na świecie karze się za posiadanie marychy. Rzecz w tym że zalezy to od ilości np od 3 czasem od 10 gram. W takiej Holandii można legalnie mieć przy sobie określona ilośc
100 gramów to wszędzie kryminał
-Sensimila (2012-06-21 15:47:11)
jeśli marihuana jest narkotykiem to narkotykami są również papierosy, alkohol, kawa...smutne że te trzy osoby będą miały teraz kupę problemów...trzymajcie się peace and love...
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.