swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Przewozili narkotyki.

Dodane: AT Data: 2012-06-21 14:05:18 (czytane: 17601)  Wersja do druku

Buscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu buskiego w wieku od 22 do 26 lat podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli przy nich ponad sto gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Od dłuższego czasu buscy kryminalni przyglądali się grupie mężczyzn, którzy mogli posiadać przy sobie znaczne ilości narkotyków. Podejrzenia stróżów prawa zostały potwierdzone. Wczoraj późnym popołudniem na jednej z dróg w gminie Nowy Korczyn, policjanci zatrzymali do kontroli osobowego seata. Jak się okazało autem podróżowało trzech mężczyzn w wieku 22, 24 i 26 lat. Kryminalni dokładnie przeszukali osoby oraz samochód. Funkcjonariusze podczas tych czynności ujawnili foliowe torebki z suszem. Łącznie znajdowało się w nich ponad sto gramów substancji. Wstępnie przeprowadzone badania wykazały, że jest to marihuana.

Sprawcy zostali zatrzymani. Minioną noc spędzili w policyjnym areszcie. Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Zgodnie z ustawą, za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (38)
     

- (2012-06-30 20:54:46)

Ładny pocisk hehe

-diss tokaj (2012-06-28 16:08:32)

Damian sie sprzedal i zarząd go dopadnie jesli dobrze mysle. Tylko kraty mogą go uratowac

-Tokaj (2012-06-27 22:38:08)

Tokaj mysli ze jest z mafi czy co.To jest zwykly leszcz ktory spadnie z dywanu na podloge i se reke zlamie

- (2012-06-25 21:28:46)

O tym 20 - latku nie piszą o on ....

-jarosz (2012-06-25 20:09:40)

A czemu nie piszą nic o tym 20latku co kierowal tym autem ? Ciekawe...

--:- (2012-06-25 00:13:25)

Nie wiem co wy w tym widzicie , ale co raz więcej widzę znajomych co pobierają środki odurzające, i po jakimś czasie można dobrze zaobserwować ,żę nie można się z nimmi dogadać, ponieważ ich mozg się skurczył. Marihuana nie zabija , Tylko robi się wam g**no w gołowie i nie sie nie umiecie nawet wysłowić!! Wzięli byś cię się lepiej próżniaki do pracy a nie czekali aż matka da !!!!!!

-człowiek (2012-06-24 14:41:12)

Dam dziewczynie kwiatka i też mnie zatrzymają. Oddajcie nam wolność do natury !! Legalna mafia ...

-wwwwwwww (2012-06-24 14:05:03)

brawo olo choć raz napisałeś coś mądrego popieram twój pogląd

-olo (2012-06-23 02:19:15)

piotruś THC zawierają konopie. Paląc inhalujesz THC z dymem. Możesz także przyjmować THC doustnie. Efekt opóżniony ale dłuższy

-olo chyba uwierzył w to! (2012-06-23 00:19:02)

Nie mogę wkleić linku, jeśli chcecie zobaczyć w co uwierzył Olo lub ty Olo chcesz wiedzieć co piszesz wpisz w googlach Marihuana biała śmierć będzie na Kciuk. Radze przeczytać dobra beka, a po 2 dający do myślenia artykuł haha :)

-Piotrek z Galowa (2012-06-23 00:13:33)

Olo jak bym się miał dalej czepiać i wciąż cie poprawiać, przyjmowana substancja w formie ciastek czy napoju to już nie marihuana ale THC rozpuszczone w tłuszczach zawartych powiedzmy w ciastkach czy mleku, marihuanę się pali.

-Bob do Olo (2012-06-22 22:51:44)

Olo spadaj do Irkucka ;]

-olo (2012-06-22 19:44:49)

Tekst Twój Piotruś jakiś niezborny, zdradzający nadmierne podniecenie stąd moje przypuszczenia

Marihuanę nie tylko się pali drogi Piotrusiu. Można zażywać drogą doustną w postaci np ciasteczek czy napoju

-Piotrek z Galowa (2012-06-22 18:39:19)

Olo dlaczego uważasz, że ja jestem z tego co napisałeś uzależniony lub coś w tym stylu, mam problemy ze sobą itp? Skoro od jakichś 2-3 lat nie paliłem to, że dawniej się zdarzało to już inna sprawa teraz po prostu nie mogę. Moim zdaniem to ty jesteś przewrażliwiony jakiś po prostu, może trochę się uniosłem, ale naprawdę jak widzę że za takie coś grozi komuś więzienie to nie dobrze mi się robi. Poza tym Marihuane pali się nie bierze.

-do ola (2012-06-22 16:49:54)

I tutaj widzisz zgodzę się z Tobą. Marihuana nie jest niestety dla wszystkich, jeden będzie palił codziennie przez lata i zupełnie tego nie odczuje (znam kilku takich). Inni znów paląc tyle samo wpadną w apatię, nie będą umieli sklecić poprawnie kilku zdań itp itd. (też znam takich). Z tym, że są to skrajności. Olbrzymia większość osób pali od czasu do czasu. Takie używanie nie pociąga za sobą ŻADNYCH KONSEKWENCJI ZDROWOTNYCH/PSYCHICZNYCH!
Ale tak jest ze wszystkim: chlejąc dzień w dzień na umór za długo nie pociągniesz, pijąc kilka/naście kaw dziennie - też, ba jedząc za dużo słodyczy - szybko przytyjesz, dostaniesz cukrzycy i .. też wykorkujesz.
Wszystko jest dla ludzi ale trzeba znać umiar.
Nawiązując jeszcze do legalizacji. Depenalizacja marihuany może przynieść jedynie korzyści. Kto pali, i tak będzie palił. Kto nie pali - nie będzie (tak jak z papierosami czy alkoholem). Legalizacja wspomoże rozwój małych przedsiębiorstw (ha, wyobrażam już sobie dotację unijną na rozwój coffee shopu), upraw (a jesteśmy krajem rolniczym), rozwój turystyki, SPADEK AGRESJI społeczeństwa itp.
Możliwość posiadania powiedzmy 10 gram na własny użytek, możliwość palenia jedynie w miejscach wyznaczonych (tak jak z alkoholem), wprowadzenie akcyzy (zmniejszenie dziury budżetowej), kontrola państwa nad produkcją ... naprawdę widzę same plusy :)

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry