swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Przewozili narkotyki.

Dodane: AT Data: 2012-06-21 14:05:18 (czytane: 17602)  Wersja do druku

Buscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu buskiego w wieku od 22 do 26 lat podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli przy nich ponad sto gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Od dłuższego czasu buscy kryminalni przyglądali się grupie mężczyzn, którzy mogli posiadać przy sobie znaczne ilości narkotyków. Podejrzenia stróżów prawa zostały potwierdzone. Wczoraj późnym popołudniem na jednej z dróg w gminie Nowy Korczyn, policjanci zatrzymali do kontroli osobowego seata. Jak się okazało autem podróżowało trzech mężczyzn w wieku 22, 24 i 26 lat. Kryminalni dokładnie przeszukali osoby oraz samochód. Funkcjonariusze podczas tych czynności ujawnili foliowe torebki z suszem. Łącznie znajdowało się w nich ponad sto gramów substancji. Wstępnie przeprowadzone badania wykazały, że jest to marihuana.

Sprawcy zostali zatrzymani. Minioną noc spędzili w policyjnym areszcie. Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Zgodnie z ustawą, za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (38)
     

-Warto dodać również, (2012-06-21 15:37:43)

że to penalizacja marihuany prowadzi do ruiny życie wielu młodych mieszkańców tego kraju. Przykładem jest tutaj ten artykuł:
trzech chłopaków ma już zrujnowane życie bo pójdzie siedzieć za parę gramów suszu roślinnego. To jest dopiero tragedia.

-Do poniżej (2012-06-21 15:31:56)

Zdecydowanie częściej do tragedii prowadzi picie alkoholu czy .. zwykłej kawy. Marihuana jest DOBRA gdyż:
- obniża zbyt wysokie ciśnienie w glace ocznej
- powoduje ulgę w bólach artretycznych, reumatycznych
- wstrzymuje posuwanie się naprzód glaukomi
- pomaga na migreny i bóle głowy
- bywa pomocna w psychoterapii
- łagodzi odchodzenie od alkoholu i twardych narkotyków
- udrażnia drogi oddechowe astmatykom (rozszerza pęcherzyki płucne)
- pomaga na chroniczne bóle
- łagodzi nudności i bóle spowodowane rakiem
- jest pomocna w pokonywaniu bezsenności
- łagodzi odruchy wymiotne u osób leczonych chemioterapią
- łagodzi bóle u chorych na stwardnienie rozsiane
- blokuje ataki epileptyczne.

Konopie używane również do walki z:
- jaskrą
- chorobą Parkinsona
- chorobą Alzheimera
- chorobą SM (Stwardnienie Rozsiane)
- alkoholizmem.

Pomaga ludziom chorym na AIDS:
- eliminuje stres i depresje
- eliminuje nudności
- redukuje ból
- pobudza apetyt.
Coś jeszcze dodać?

-wróg srodków odurzających (2012-06-21 15:08:51)

No to w takim razie co w tym DOBREGO - bo nie bardzo rozumiem jak można propagować narkomanię , która doprowadza ludzi nad przepaść - wiadomo bowiem, że długotrwałe zażywanie marihuany powoduje nieodwracalne skutki dla zdrowia a ponadto doprowadza do wielu tragedii...

- (2012-06-21 15:01:50)

głupi ten co widzi w tym zło! peace!

-wolne konopie (2012-06-21 14:36:45)

Kiedy w tym kraju normalnie bedzie mozna zapalić blanta. Mam nadzieje ze najpozniej za rok legalizacja. Palę bo lubię sie relaksowac, nikogo nie krzywdze. Wóda na ladzie a kali pod ladą :(

-dv (2012-06-21 14:24:32)

nikt mu nie musial mowic sam to stwierdzil.... nie kazdy wchlania wszystko co mu "specjalisci" powiedza...

- (2012-06-21 14:13:53)

palikot czy owsiak ci to powiedział

-BoB (2012-06-21 14:07:29)

Marihuana to nie narkotyk...

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry