swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Potrącenie na przejściu dla pieszych.

Dodane: AT Data: 2012-04-26 17:36:43 (czytane: 22437)  Wersja do druku

W dniu 26 kwietnia 2012r. po godzinie 15-stej na ulicy Partyzantów w Busku-Zdroju doszło do potrącenia pieszych. Z relacji świadków wynikało, iż kobietę przechodzącą wraz z trójką dzieci przez przejście dla pieszych potrącił nadjeżdżający od strony centrum miasta VW Caddy, na śląskich numerach rejestracyjnych.

Poszkodowani zostali zabrani do szpitala przez załogę pogotowia ratunkowego.

wypadek001.jpg 

wypadek002.jpg 

Przyczyny wypadku ustalają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju.


 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (58)
     

- (2012-04-27 08:15:30)

dzieci zyją tyle wiadomo ;)

-strazak (2012-04-27 07:33:47)

Czy cos wiadomo na temat dzieci i ich mamy w jakim są stanie proszę napiszcie

-xyaivona74@op.pl (2012-04-27 07:24:14)

z tego całego wykrzykiwania wiadome jest jedno W MIEŚCIE JEST BAŁAGAN !!!I TO Z KAŻDEJ JEGO STRONY. Jedno nie skończone porządnie a zaczęte kolejne. albo jeszcze lepiej zaczete- skończone- rozpoczęte na nowo <LOL>

-pl (2012-04-27 07:13:14)

Nie wiem może się coś pozmieniało ale mnie uczono, że jak pieszy postawi nogę na pasach to kierowca powinien sie zatrzymać i przepuścić pieszego. Druga sprawa zbliżając się do pasów kierowca powinien zachować szczególną ostrożność. Tym bardziej gdy widzi dzieci (no chyba że tak zap...ał że ich nie widział). Dlatego pisanie o "świętych krowach" jest chyba nie na miejscu - oczywiście nie mówie tutaj o ludziach wpadających na "dziko" poza pasami. Rozróżniajcie te dwie sprawy.

-nieważne (2012-04-27 00:08:47)

Racja, niby jeżdżą szybko, ale prawdą jest, że piesi przechodzą gdzie chcą i tylko czekają, żeby się wpieprzyć pod koła. Dzisiejszy wypadek co najsmutniejsze zdarzył się na pasach, ale choćby około stokrotki czy zwłaszcza pod hurtownią Kasia ludzie przechodzą kompletnie bez głowy. Przejście jest zrobione tam dobrze, a ludzie skracają sobie droge kompletnie nie myśląc. W Busku ludzie nie umieją przechodzić przez ulicę i taka smutna prawda jest.

-klaudia (2012-04-26 23:35:50)

proponuje się zastanowić, albo dokładniej przyjrzeć zdjęciu, jak się nie zna swojego miasta. tak, w tym miejscu są pasy. może i nie namalowane, ale znak jest, widać go po prawej stronie pierwszego zdjęcia (obok znaku RTG). fakt faktem 1/10 tego znaku, ale myślę, że da się poznać. pozdrawiam wszystkich dorosłych myślących - z poważaniem 15 latka.

-ktoś (2012-04-26 23:29:11)

z komentarzy od razu widać kto pieszy a kto kierowca! i jedno wam wszystkim powiem ja jestem i pieszym i kierowcą dlatego przez miasto nie jadę szybko bo zatrzymuję się przed pasami zwłaszcza jak widzę matkę z dzieckiem!!!!!!! wiem jak ciężko przejść na pasach z wózkiem albo z małym powolnym dzieckiem. Trzeba szybko z pasów uciekać bo rozjadą jak nic!!!! 2x by mnie z dzieckiem rozjechali właśnie na pasach przy pływalni, jeszcze się baba z terenówki wychyliła i zaczęła się ze mną kłócić !

-gość (2012-04-26 23:21:11)

i jeszcze apel do drogówki : ustawcie się koło pływalni przy pasach na krzyżówce. Zaręczam, że tam złapiecie nie jednego kierowcę który kiedyś pojedzie z pieszym na masce!!!!!

-gość (2012-04-26 23:19:05)

smutno czytać takie komentarze jak no i lukas ... święte krowy ... jak można nie zauważyć kobiety z trójką dzieci w tym jedno w wózku!!!!!! prawda jest taka, ze kierowcy nie tylko się nie zatrzymują przed pasami a wręcz mało nie rozjadą i trąbią z pretensjami żeś wogóle wlazł na te pasy:(

-młody (2012-04-26 23:16:05)

ludzie w busku to chodzą jakby sami nie wiedzieli po co idą i gdzie stoją na pasach a potem wychodzą pod same koła i jeszcze wielkie oburzenie że kierowycy ciężko wychamować nawet z 40km/h jak by się buska policja wzieła za pieszych i wlepiła kilka mandatów za złe przechodzenie to może część mieszkańców obudziła by się z tego zimowego snu

- (2012-04-26 23:13:59)

Totalny bałagan Straż i Policja nie reagują na nanotoryczne łamanie znakow:np skręt na wyjeżdzie z pl.Zwycięstwa,skręt pod Stokrotkę,wjazd na pl. Zwycięstwa, to długość około 100 metrów.

-paki (2012-04-26 22:22:07)

tak jest tylko w Polsce,pieszego przejada!!!w UE pieszy jest traktowany jak BOG!!!za patracenie na pasach debile placa duza kase!!!SIKORA OUT!!!

-j. (2012-04-26 22:06:24)

a cóż to za głupie komentarze,ona szła normalnie to ten wariat rozjechał ich bo stary i ślepy i w rynku predkość rozwija

-oo7 (2012-04-26 21:53:12)

A strazacy jak zwykle przyjechali pozamiatać :)

-no. (2012-04-26 21:47:37)

matka idąca z trójka dzieci powinna byc ostrozniejsza przy przechodzeniu przez jezdnię, a nie jak ta świeta krowa prosto na drogę i wymuszac pierwszenstwo na samochodach, tym bardziej ze pasów tam w ogole nie widac.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry