swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Potrącenie na przejściu dla pieszych.

Dodane: AT Data: 2012-04-26 17:36:43 (czytane: 22436)  Wersja do druku

W dniu 26 kwietnia 2012r. po godzinie 15-stej na ulicy Partyzantów w Busku-Zdroju doszło do potrącenia pieszych. Z relacji świadków wynikało, iż kobietę przechodzącą wraz z trójką dzieci przez przejście dla pieszych potrącił nadjeżdżający od strony centrum miasta VW Caddy, na śląskich numerach rejestracyjnych.

Poszkodowani zostali zabrani do szpitala przez załogę pogotowia ratunkowego.

wypadek001.jpg 

wypadek002.jpg 

Przyczyny wypadku ustalają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju.


 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (58)
     

-instruktor (2012-04-27 11:43:37)

Narzekacie,że pasy na jezdni są niewidoczne lub nie ma ich wcale.Kierowcę obowiązują znaki pionowe,które są widoczne i ustawione w szczególnych miejscach nie od parady.Kierowcom i pieszym życzę większej wyobrazni.

- (2012-04-27 11:37:00)

"a 2 pomyśl że każde hamowanie i rozpędzenie auta kosztuje, Ciebie na piechote nie kosztuje to nic. " POMYŚL NO TŁUMOKU ILE LUDZKIE ZYCIE KOSZTUJE I ZWOLNIJ ALBO PRZESTAŃ JEŹDZIĆ jak dla ciebie ważniejsza cena paliwa

-Przepisy (2012-04-27 11:34:20)

KTO CI DAŁ PRAWO JAZDY ?NA BAZARZE KUPIŁEŚ ?

"Jeszcze 1 komentarz do tego poniżej co mówi że się wpycha bo tkaie prawo.. Człowieku ogarnij się. Trochę szacuku i kultury. Wpychaj sie dopóki ktoś cie nie pier..lnie :) Może to będę ja jak mi tak wyskoczysz przed maskę. Troche kultury i myśl człowieku - Ty na nogach masz krótszą drogę hamowania niż auto to raz, a 2 pomyśl że każde hamowanie i rozpędzenie auta kosztuje, Ciebie na piechote nie kosztuje to nic. " PRZED PRZEJŚCIEM KIEROWCA MA UWAŻAĆ POCZYTAJ PRZEPISY

-miszczu (2012-04-27 11:25:33)

W Busku od zawsze kierowcy jeżdżą jak chcą, a piesi chodzą jak chcą. Na Partyzantów szczególnie święte krowy przełażą gdzie im się żywnie podoba, co chwila widać wychylające się głowy zza zaparkowanych na chodnikach samochodów. A pasy za wyjazdem z placu zwycięstwa ciągle nie namalowane...

-igor z ukrainy (2012-04-27 11:25:29)

Prawda jest jedna ludzie jezdza bez kultury ,wyobrazni.Prawda pieszy czeka na pasach na kierowce czy szanownie sie zatrzyma,przepisy mowia na pasach pieszy ma pierszenstwo ale nie w Polsce.Niech nikt nie pieprzy ze piesi sie pchaja na maske to wyplywa z zasady silniejszy ma racje.W Polsce kierowcy musza sie uczyc dlugo kultury jazdy ale to jest tak jak w zyciu chlop zywemu nie przepusci.Wiecej kultury.

- (2012-04-27 11:23:20)

Jeszcze 1 komentarz do tego poniżej co mówi że się wpycha bo tkaie prawo.. Człowieku ogarnij się. Trochę szacuku i kultury. Wpychaj sie dopóki ktoś cie nie pier..lnie :) Może to będę ja jak mi tak wyskoczysz przed maskę. Troche kultury i myśl człowieku - Ty na nogach masz krótszą drogę hamowania niż auto to raz, a 2 pomyśl że każde hamowanie i rozpędzenie auta kosztuje, Ciebie na piechote nie kosztuje to nic.

- (2012-04-27 11:20:39)

A jeszcze co do pieszych, że im trzeba ustępować - to faktycznie w Busku niektórzy zachowują się jak święte krowy - wychodza na pasy na spacer. Często jako kierowca spotykam się z ludźmi w różnym wieku którzy przechadzają się na skos, spacerowym tempem. To bardzo irytujące.
Przechodząc przez ulicę, masz przejść z miejsca A do miejsca B, więc zrób to sprawnie i szybko bo wstrzymujesz innych.

- (2012-04-27 11:18:18)

Kultura - mom auto jestem bucem chamem rozjadę każdego po co oni łażą włażą Człowieku zatrzymaj sie bądź kulturalny, to co ze masz auto za 100tys jutro ciebie może pozbawić życia auto za 1000zł.Ja zawsze wpycham się na pasach bo takie są przepisy : Kierowca Zbliżając się do przejścia dla pieszych, należy zachować szczególną ostrożność i ustąpić PIERWSZEŃSTWA pieszemu znajdującemu się na przejściu.

- (2012-04-27 11:17:32)

Myślę że trzeba powołać komisję śledczą do rozwiązania tego PRZESTĘPSTWA! Rozgorzała tutaj nie lada dyskusja, a kto z was był, i widział czyja wina?
1) Może facet za szybko jechał, zagapił się i nie wyhamował.
2) Może kobieta nie zauważyła samochodu i weszła na pasy.
Nie macie swojego życia, żeby cudze oceniać? :)

-fx (2012-04-27 10:45:28)

Mam wrażenie, że tylko "ktoś" powiedział coś rozsądnego.
Ja ze swojej strony dopowiem, że człowiek naprawdę lepiej się czuje jak zatrzyma się i ustąpi pierwszeństwa pieszemu.

-ala (2012-04-27 10:33:26)

Taka jest prawda, że światła zrobiły tylko zamieszanie, ciężko jest się przyzwyczaić ludziom do nowych miejsc gdzie można przejść. Ja sama jadąc przez miasto miałam wielokrotnie momenty gdzie trzeba było gwałtownie hamować bo pieszy wtargnął i wcale nie patrzył na światła ani na to że przechodzić tu już nie wolno (przejście obok stokrotki). Nadmienię,że nie chodzi mi tylko o osoby starsze, ale często młodzież tak robi prost na maskę wchodzi i jeszcze się śmieje. nie rozumiem takiego zachowania.
Nie wierzę też,że wtargnęła na przejście dla pieszych z 3 dzieci, sama jestem matką.

-Kultura jazdy (2012-04-27 10:30:32)

"Racja, niby jeżdżą szybko, ale prawdą jest, że piesi przechodzą gdzie chcą i tylko czekają, żeby się wpieprzyć pod koła"
Jedz do cywilizowanego i kulturalnego kraju kierowcy zatrzymują się w mieście jak zbliżysz się do krawędzi chodnika i nie musi to być przejście. Może zacznijmy jeździć jak w Rosji kto bogatszy to ma pierwszeństwo a i u nas tez nie wiele brakuje ...

-wadlemar (2012-04-27 10:25:29)

1.Zlikwidować relkamy przy drogach.
2.Rozsadnie ustawiać zanki drogowe,bo więcej ich niż mleczy na poboczu.
3.Przejścia dla pieszych robić tam gdzie jest ruch pieszych .

- (2012-04-27 09:42:04)

w godzinach szczytowych nie patrzec na droge tylko hu. wie na co? no ale wymowka nie zauwazylem :)

-pl (2012-04-27 09:33:45)

Komentarz ze strony: echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120426/POWIAT0101/120429079

"Kobieta z dziećmi była za połową pasów i wcale nie wtargnęła na pasy!Facet był jeszcze przed pasami. Bez hamowania wjechał w dzieciaki i ich matkę. Po prostu zatrzymał się na nich... szok jak można wjechać w ludzi i twierdzić <<nie zauważyłam>>"

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry