swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Nowoczesne laboratorium w buskim szpitalu.

Dodane: AT Data: 2012-04-19 14:45:23 (czytane: 17706)  Wersja do druku

W dniu 17 kwietnia 2012r. pomiędzy Zespołem Opieki Zdrowotnej w Busku - Zdroju, reprezentowanym przez dyrektora dr n. med. Grzegorza Gałuszkę, a Przedsiębiorstwem Budownictwa Ogólnego KARTEL S.A. z siedzibą w Jędrzejowie reprezentowanym przez wiceprezesów zarządu, Pawła Karpińskiego i Tomasza Sękiewicza w obecności Jerzego Kolarza - starosty buskiego, podpisano umowę na przebudowę pomieszczeń byłej pralni szpitalnej na potrzeby medycznego laboratorium diagnostycznego.

W ramach realizacji zadania, wykonane zostaną nowe pomieszczenia, dostosowane do obowiązujących przepisów prawnych. Realizacja robót budowlanych będzie obejmowała w pierwszej kolejności działania związane z pracami ogólnobudowlanymi następnie podjęte zostaną działania w branżach instalacji sanitarnych, elektrycznych i wentylacyjno klimatyzacyjnych. Układ funkcjonalny nowo budowanego laboratorium będzie składał się z dwóch części: analitycznej i mikrobiologicznej. Łącznie powierzchnia użytkowa budynku szpitala, która zostanie wyremontowana wynosi 305 m2. Powierzchnia obecnego laboratorium zostanie w całości zaadaptowana na rozbudowę i unowocześnienie izby przyjęć szpitala.

zoz001.jpg

zoz002.jpg

Przedsięwzięcie realizowane będzie przez firmę rzetelną i terminową, od lat świadczącą usługi w dziedzinie budownictwa obiektów użyteczności publicznej, w tym także obiektów służby zdrowia. Zaplanowane prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu, a ich zakończenie nastąpi w miesiącu czerwcu bieżącego roku.


Wartość brutto całego projektu po przeprowadzonym przetargu wynosi: 736 000,00 zł, a jego realizacja finansowana jest z budżetu Powiatu Buskiego.

Autor: GL

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (35)
     

-Moralis (2012-04-22 18:04:35)

Brak sukcesów w powiecie i w szpitalu, to trzeba było coś wymyślić. No i wymyślili. Parafrazując Prezydenta powiem: jaki intelekt, taki i pomysł. Szkoda tylko, że to się dzieje w naszym Busku. Szkoda.

- (2012-04-21 21:26:57)

Grzesiek jest w porzo,,,,

-zizi do poniżej (2012-04-21 20:57:52)

Jeśli o mnie chodzi to cynizm mną nie owładnął.Nie ma zatem powodów do użalania się nade mną.A poza tym to spoko. Na ukojenie proponuję rachunek sumienia.

- Ciebie też żal (2012-04-21 17:58:45)

Najemnik PSL, czy cuś?

-zizi do psl (2012-04-21 16:00:35)

PSL był przeciwny powiatom./amnezyjka cie dopadła?/To czerwonym i innym śniły się regiony z baronami, powiaty z książętami.Mrzonki prysły.W samorządach pozostali tylko ci którzy pracą zyskuja u prostych uczciwych ludzi szacunek. Atakuj ludzi a nie partie.To oni nie posłuchali ciebie i wybrali Kolarza i innych z PSL . Napewno nie ty Go wybierałeś .Marzą ci się pewnie synekury które rozdawał Tow.Sekretarz jedynie słusznej partii. Co? .Łezka się w oku kręci? Żal mi Cię.

- (2012-04-21 12:02:07)

PSL to już doprowadził szpital do ruiny i nie tylko.

-ia (2012-04-21 10:32:20)

TWA (towarzystwo wzajemnej adoracji)

-Jak tej firmie brakuje sukcesów... (2012-04-21 10:14:44)

...to się byle czym chwalą.
Na zdjęciu ten człowiek po prawej (jak wynika z jego miny) jest szczerze zdziwiony co to za wiocha, że przy zwykłym podpisaniu umowy na usługę budowlaną robi się zdjęcia i newsa na portal regionalny. Facet nie może tego pojąć.
"nowoczesne laboratorium"? A co ma remont pomieszczeń do nowoczesnego laboratorium? Jakieś futurystyczne ustawienie ścian?
No chyba, że kazali firmie budowlanej kupić i dostarczyć sprzęt medyczny zamiast sami kupić bez pośredników.

-psl (2012-04-20 22:33:06)

haha doktor nauk medycznych co wlazł w to gowno przed wyborami.a co on leczy? a kolarz nich spada bo już mam dość jego wrednego uśśmmiechu.Ilu ludzi musi pracować na tą całą bandę urzedu powiatu?a zlikwidować te biurokracje.

-pacjent (2012-04-20 22:20:00)

a ten dyrektor jako doktor nauk to leczy pewnie w specjalności naukowej, czyli swoją kasę.W necie nie znajdziecie nic o jego naukowym dorobku

-oo8 (2012-04-20 22:02:49)

kpina błazenada psl nas do ruiny doprowadzi z tym szpitalem

-1 (2012-04-20 20:40:10)

a kiedy czerwony pogodził się że już nie rządzi?

-EXTRAKORSO O SZPITALU (2012-04-20 16:01:21)

POLECAM DARMOWE WYDANIA

-r (2012-04-20 14:15:08)

a czy ten nowoczesny oddział hemodynamiki juz wystartowal i kto tam sie leczy?

-Obserwator Rzeczy Ulotnych (2012-04-20 12:52:38)

Kiedy będzie video z uroczystego podpisania umowy?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry