swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Nowoczesne laboratorium w buskim szpitalu.

Dodane: AT Data: 2012-04-19 14:45:23 (czytane: 17708)  Wersja do druku

W dniu 17 kwietnia 2012r. pomiędzy Zespołem Opieki Zdrowotnej w Busku - Zdroju, reprezentowanym przez dyrektora dr n. med. Grzegorza Gałuszkę, a Przedsiębiorstwem Budownictwa Ogólnego KARTEL S.A. z siedzibą w Jędrzejowie reprezentowanym przez wiceprezesów zarządu, Pawła Karpińskiego i Tomasza Sękiewicza w obecności Jerzego Kolarza - starosty buskiego, podpisano umowę na przebudowę pomieszczeń byłej pralni szpitalnej na potrzeby medycznego laboratorium diagnostycznego.

W ramach realizacji zadania, wykonane zostaną nowe pomieszczenia, dostosowane do obowiązujących przepisów prawnych. Realizacja robót budowlanych będzie obejmowała w pierwszej kolejności działania związane z pracami ogólnobudowlanymi następnie podjęte zostaną działania w branżach instalacji sanitarnych, elektrycznych i wentylacyjno klimatyzacyjnych. Układ funkcjonalny nowo budowanego laboratorium będzie składał się z dwóch części: analitycznej i mikrobiologicznej. Łącznie powierzchnia użytkowa budynku szpitala, która zostanie wyremontowana wynosi 305 m2. Powierzchnia obecnego laboratorium zostanie w całości zaadaptowana na rozbudowę i unowocześnienie izby przyjęć szpitala.

zoz001.jpg

zoz002.jpg

Przedsięwzięcie realizowane będzie przez firmę rzetelną i terminową, od lat świadczącą usługi w dziedzinie budownictwa obiektów użyteczności publicznej, w tym także obiektów służby zdrowia. Zaplanowane prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu, a ich zakończenie nastąpi w miesiącu czerwcu bieżącego roku.


Wartość brutto całego projektu po przeprowadzonym przetargu wynosi: 736 000,00 zł, a jego realizacja finansowana jest z budżetu Powiatu Buskiego.

Autor: GL

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (35)
     

- (2012-04-25 10:51:40)

10 lat pomieszczenia po pralni w ruinie, opuszczone stały. 10 lat!

- (2012-04-24 22:38:24)

a CBA przetargi bada.

- (2012-04-24 22:02:35)

Ten z lewej ma ponad 10 tys miesięcznie to się cieszy....

-Janek (2012-04-24 20:03:41)

... a ten pierwszy z lewej..... z czego on tak się cieszy? Ciekawe co go tak bawi... i te jego oczka ..... typowe dla drobnego cwaniaczka. Oczy powiedzą wszystko. Skąd się ci ludzie, tacy, biorą.

- (2012-04-24 08:58:13)

wszędzie się ludzie kawki napiją w wolnej chwili,Ty na pewno też...a co,chcesz żeby jeszce personel Cię po główce pogłaskał i kołysanke zaśpiewał?robia co do Nich należy i robia dobrze!!nawet za 1000 zł miesięcznie!!!

- (2012-04-24 07:29:33)

chcą prywatyzacji!!ten z Jędrzejowa już ogląda!!

- (2012-04-23 14:18:45)

Pięknie napisane,,Manuel,,zgadzam sie!Liczy się władza pieniądze i ugrupowanie polityczne.Ludzie zróbcie coś z tym.Mam wrażenie od dłuższego czasu,że Pan Kolarz próbuje zrobić wszystko ,aby szpital wpadł w większe długi, dąży do prywatyzacji???????????

-Manuel (2012-04-23 13:29:36)

Kolarz go wyjął z kapelusza, nie zdając sobie zupełnie sprawy, że ten człowiek nigdy nie zarządzał placówką służby zdrowia i nie ma o tym najmniejszego pojęcia. zastanawiam się, czy te nasze władze, to taka dogłębna demoralizacja, czy brak odróżniania dobra społecznego od zła społecznego. Ani jedno, ani drugie nie jest przez nas do przyjęcia. Oni, im bliżej wyborów, tym bardziej będą się komunikowali ze społeczeństwem, aby tuż po wygranych (czego im nie życzę) wyborach robić to samo. Ukształtował się w wolnej już Polsce jakiś taki typ człowieka "homosamorządowus" lekceważący wszystkie moralne zasady. Liczą się tylko zasady im służące.

- (2012-04-23 12:27:12)

Właśnie.Nie było konkursu,Pan Starosta wymyślił Gałuszke,kOLARZ ZAPYTAJ PRACOWNIKA zOZU JAK SIĘ PRACUJE DLA gAŁUSZKI,nie zapytasz bo masz to w nosie.Kto cię wybRAŁ???????????

-Pacjent, ale nigdy tego szpitala (2012-04-23 12:01:22)

Tylko dlaczego było zmieniać dyrektora? Tamten nie generował długów, miał jedną pensję. Ten ma dwie (za siebie i dla poprzedniego dyrektora). Pracuje w kratkę, więcej go nie ma jak jest. Łowca etatów czy kasy?

-Pacjent, ale nigdy tego szpitala (2012-04-23 12:01:01)

Tylko dlaczego było zmieniać dyrektora? Tamten nie generował długów, miał jedną pensję. Ten ma dwie (za siebie i dla poprzedniego dyrektora). Pracuje w kratkę, więcej go nie ma jak jest. Łowca etatów czy kasy?

- (2012-04-23 11:58:27)

Pan Dyrektor Gałuszko niestety to nieodpowiedni człowiek na stanowisko dyrektora szpitala.pANIE KOLARZ PRZEJŻYJ NA OCZY.A może my powinniśmy doprowadzić ,aby czlowiek z wąsem nie był starostą.Skrzypek był zły, a Gałuszko lepszy.To zdanie Kolarza.Pomylił się Pan

-pacjent (2012-04-23 08:34:41)

Szpital by funkcjonował bez długow;odchudzic personel(zmniejszyc etaty)a zwrocić uwage na wydajnośc .Siedzi w gabinetach pełno personelu med. i tylko zajmuje sie kawka i plotami a opieki przy pacjencie nie mozna sie doprosić,no chyba że coś dostana w łapę!

-- (2012-04-23 08:03:22)

Zielony, czerwony, zielony nic takiego. Rządzi czarny z tylnego siedzenia. Woźnica kieruje końmi ten ale ten z tyłu decyduje o celu podróży -pamiętaj o tym

-Ygor (2012-04-22 18:13:36)

Ciekawe, kto będzie rozliczał inwestycję? Dyrektor szpitala, czy starosta. Na zdjęciach nie widać, który z nich ma spocone dłonie.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry