swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Nowoczesne laboratorium w buskim szpitalu.

Dodane: AT Data: 2012-04-19 14:45:23 (czytane: 17707)  Wersja do druku

W dniu 17 kwietnia 2012r. pomiędzy Zespołem Opieki Zdrowotnej w Busku - Zdroju, reprezentowanym przez dyrektora dr n. med. Grzegorza Gałuszkę, a Przedsiębiorstwem Budownictwa Ogólnego KARTEL S.A. z siedzibą w Jędrzejowie reprezentowanym przez wiceprezesów zarządu, Pawła Karpińskiego i Tomasza Sękiewicza w obecności Jerzego Kolarza - starosty buskiego, podpisano umowę na przebudowę pomieszczeń byłej pralni szpitalnej na potrzeby medycznego laboratorium diagnostycznego.

W ramach realizacji zadania, wykonane zostaną nowe pomieszczenia, dostosowane do obowiązujących przepisów prawnych. Realizacja robót budowlanych będzie obejmowała w pierwszej kolejności działania związane z pracami ogólnobudowlanymi następnie podjęte zostaną działania w branżach instalacji sanitarnych, elektrycznych i wentylacyjno klimatyzacyjnych. Układ funkcjonalny nowo budowanego laboratorium będzie składał się z dwóch części: analitycznej i mikrobiologicznej. Łącznie powierzchnia użytkowa budynku szpitala, która zostanie wyremontowana wynosi 305 m2. Powierzchnia obecnego laboratorium zostanie w całości zaadaptowana na rozbudowę i unowocześnienie izby przyjęć szpitala.

zoz001.jpg

zoz002.jpg

Przedsięwzięcie realizowane będzie przez firmę rzetelną i terminową, od lat świadczącą usługi w dziedzinie budownictwa obiektów użyteczności publicznej, w tym także obiektów służby zdrowia. Zaplanowane prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu, a ich zakończenie nastąpi w miesiącu czerwcu bieżącego roku.


Wartość brutto całego projektu po przeprowadzonym przetargu wynosi: 736 000,00 zł, a jego realizacja finansowana jest z budżetu Powiatu Buskiego.

Autor: GL

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (35)
     

-dziad z dziada (2012-04-20 07:45:58)

i znowu sukces
inaczej być nie może - świetny starosta i niemniej świetny dyrektor.
to teraz czas na inne ruchy w szpitalu - może coś dla oddziałów...

-SYF (2012-04-19 22:35:45)

i co z tego?

-1 (2012-04-19 17:36:48)

Ogólnie spotkanie przypomina spotkanie starych kolegów "po wódzie" a nie spotkanie biznesowe. Uśmieszki czy brak postawy u jednego z uczestników.
Ale cóż, ktoś miał rację sami głosowaliśmy......

- (2012-04-19 16:51:27)

Pan z lewej niech już zniknie z życia powiatu

-olo (2012-04-19 16:40:15)

wielkie wydarzenie czyli przebudowa pralni.Jaja w Busku nie wyjęte.....

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry