Dodane: AT Data: 2012-04-11 14:11:46 (czytane: 21855) 
W związku ze wznowieniem prac rewitalizacyjnych w Busku-Zdroju planowana jest zmiana organizacji ruchu. Przewidywany okres zmian w organizacji ruchu to 13-15 kwiecień. Trwają pracę przygotowujące do zapowiadanych robót.
W związku z pracami prowadzonymi w ramach rewitalizacji Buska-Zdroju planowane jest ułożenie warstwy ścieralnej asfaltu w centrum miasta w terminach:
Na czas układania warstwy ścieralnej asfaltu na ul. Bohaterów Warszawy i ul. Poprzecznej tj. 14 i 15 kwietnia przystanki komunikacji zbiorowej z ul. Poprzecznej i Kilińskiego zostaną przeniesione na ul. Kościuszki, tj. na zatokę przystankową przy szkole oraz na przystanek dla wysiadających po drugiej stronie ulicy.
Trwają pracę przygotowujące do zapowiadanych robót.






Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (53) |
-Tooomek (2012-04-13 08:45:09)
Tu wszystko chore, tu wszystko głupie,
Zewsząd odory czuć tylko trupie,
Spróchniałe drzewca, przegniłe belki,
Dawno stąd zniknął rozsądek wszelki.
Tu co dzień goni aferę granda,
Jedna się z drugą naparza banda,
Kocioł garnkowi wytyka błędy,
Jakieś uwagi ma ćwok do mendy.
Zbawcy, mesjasze, pijane głąby
I zaczadzone kasiorą trąby,
Prostaki zwykłe i postrzelone,
Głupki normalne i nieskończone.
Dziś już nie wierzy tu nikt nikomu!
Ale jesteśmy w swym własnym domu,
Gdzie wszędzie kpina i popelina!
I nic nie zmienisz. To taka gmina!
-olo (2012-04-13 08:12:40)
Winnych z Urzędu Miasta , Starostwa , Komunalki powinno się pozamykać za brak nadzoru, nieudolność ,
-goscinnie (2012-04-13 07:40:02)
no tak asfalt położony można robić kanalizacje. bravo.
- (2012-04-12 21:36:29)
pytam czy niema w busku kogos kto by naglosnil ta sprawe w mediach moze ten stan rzeczy nie obchodzi ludnosci naplywowej z okolicznycz wsi mieszkajacej w busku od 20 gora 30 latale rodowitych buszczan napewno powinien by stan buska jako uzdrowiska ulegal poprawie a nie degradacji przez nieudolnosc i bezmyslnosc buskiej wladzy nie mieszkam w busku od bardzo dlugiego czasu ale czuje sie buszczaninem osmego pokolenia jak odwiedzam moje miasto to serce mi sie kraje na widok tego co oni z nim robia to jest masakra i to ma byc gspodarna i demokratyczna polska o dupe to rozbic szkoda slow i nerwow a mam juz swoje lata
-xxx (2012-04-12 17:33:52)
a czy ktos widzial Inspektora nadzoru na budowie!!!! z tego co wiem jest to czlowiek z Kielc i co dziwo jakos chyba z braku wolnych miejs,c ma swoje biuro tam gdzie generalny wykonawca!!!! WIEC CO SIE DZIWICIE, ZE TAK JEST TO WSZYSTKO ZROBIONE!!! na uklady nie ma rady:)
-olo (2012-04-12 16:44:33)
zadziwiający brak skutecznej kontroli poblicznej nad przedsięwzięciem fałszywie okreslanym jako rewitalizacja. Ten brak kontroli świadczy o sporej arogancji buskiej władzy / dowód za chwilę/ słabości przedstawicieli mieszkańców / chodzi o radnych/ braku komunikacji administracji zwanej nie wiadomo dlaczego władza ze społeczeństwem. Ciekawostką jest milczenie urzędników magistrackich wobec poruszanych tu spraw. Nie macie Państwo urzędnicy wiedzy w tej sprawie czy może buscvy internauci nie są godni Waszej uwagi Busko to jedno z tych miasteczek zapyziałych mentalnie gdzie władza nie wykorzystuje internetu do dialogu społecznego do wyjaśniania społecznie ważnych kwestii. Być może władza buska jest internetowo niekumata.?I traktuje internetową stronę dziwacznie zatytułowana ,, umig,, jak słup ogłoszeniowy a nie forum wymiany pogladów. Z taka mentalnością niestety płynąć się nie da
- (2012-04-12 16:38:46)
niedawno pisalem o tych studzienkach ze beda je wyrywac iszukac sprawdzolo sie bo przed 30 laty pracowalem w wodociagach i kanalizacji i wiem jak to jest najpierw podnosi sie studzienki troche wyzej jak warstwa pierszego asfaltu a druga warstwa wyrownuje sie´do poziomu ulicy ale do tego potrzebna jest wiedza jaka grubosc 1 asfaltu i jaka bedzie grubosc 2 asfaltu i jeszcze dobry niwelator a nie kowalek deski i stara waserwaga firma strabag zna zasady budowy drog a nierozumie dlaczego taka fuche odpieprzyli moim zdaniem nie bylo w czasie budowy inspektorow nadzoru kazdy podwykonawca robil jak chcial kto zato zaplaci jak zawsze podatnicy po za tym co to byli za robotnicy jeden rolnik drugi listonasz trzeci byly sprzedawca a reszta znala sie nawszystkim tylko nie na budowie ulic nic dodac nic ujac
-*&* (2012-04-12 14:01:07)
Decydenci, Decydenci pamiętajcie, że z wysokiego krzesła spada się szybko.
***********************************
Wszystkie decyzje odnosnie rewitalizacji tj. wycinka drzew , zrywanie nowego asfaltu, rycie w jezdniach itd,itd. Powinny być sprawdzone przez prokuraturę odnośnie prawidłowości.
-ODDAJCIE BUSKU DRZEWA (2012-04-12 13:55:50)
Wszystko ładnie pieknie, już siódmy asfalt zrywają i kładą kolejny tylko dlaczego przy tym wycinane są drzewa. Czy brakiem pomysłu na nową jakość miasta będzie wycięcie wszystkich drzew, żeby później można było na tym ten wszechobecny asfalt kłaść.
Jak to jest z decyzjami na wycięcie drzew czy urzędnicy to do końca przemyśleli. Szary Kowalski żeby wyciąć śliwkę pod płotem to musi się uchodzić, papierów zdobyć pełno a tu za jednym zamachem wycina się kilkadziesiąt drzew w całym mieście. Taką rewitalizację to ja mam głęboko w du...e. Jak będę chciał życ w betonie to się do warszawy przeprowadzę. Zresztą niebaawem zabiorą Busku status uzdrowiska i będą w Busku - Proszowice.
-Edek z fabryki kredek (2012-04-12 12:33:10)
A po co Wam kanalizacja. Przez tyle lat było dobrze aż nagle ktoś odnalazł zasypane włazy i tyle afery. Do dziś kierownicy mieli spokój aż tu taki prezent i roboty przybyło.
Mamy więcej kanalizacji więc należy podnieść cenę za ścieki bo jest za niska w stosunku do innych miast i wsi.
-O..R..U.. (2012-04-12 11:15:17)
to w Busku nie było kanalizacji ??????? czy może komunalka nie wiedziała że takowa istnieje.
-Tooomek (2012-04-12 10:39:11)
Jak tu jeżdzić po mieście skoro na każdym kroku stoi ekipa z komunalki z różdżką i szukają czegoś pod asfaltem.
-Maria (2012-04-12 10:33:44)
Ciekawa jestem co na to wszystko prokuratura i inne instytucje walczące z nieprawidłowościami.Może należy zgłosić. Przecież to wszystko robione jest z pieniędzy publicznych czyli z naszych.
-edi (2012-04-12 10:26:20)
Za co odpowiedzialny jest Kierownik Działu Eksploatacji w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej. Studzienki kanalizacyjne to nie igła w stogu siana.
-Mariola z Buska (2012-04-12 10:09:58)
Jak to jest możliwe, że teraz pracownicy z MPGK odkopują studzienki. A gdzie byly one wcześniej.Dla mnie jest to niezrozumiałe.
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.