swietokrzyskie.info


Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Zmiana organizacji ruchu w Busku-Zdroju.

Dodane: AT Data: 2012-04-11 14:11:46 (czytane: 21855)  Wersja do druku

W związku ze wznowieniem prac rewitalizacyjnych w Busku-Zdroju planowana jest zmiana organizacji ruchu. Przewidywany okres zmian w organizacji ruchu to 13-15 kwiecień. Trwają pracę przygotowujące do zapowiadanych robót.

W związku z pracami prowadzonymi w ramach rewitalizacji Buska-Zdroju planowane jest ułożenie warstwy ścieralnej asfaltu w centrum miasta w terminach:

  • 13 kwietnia 2012r. (piątek) – ul. Kościuszki od ul. Batorego do ul. Kopernika wraz z fragmentem ul. Kopernika - asfaltowane połówkami;
  • 14 kwietnia 2012r. (sobota) – ul. Bohaterów Warszawy od skrzyżowania z ul. Poprzeczną do ul. Partyzantów wraz z fragmentem ul. Partyzantów - asfaltowana połówkami;
  • 14 kwietnia 2012r. (sobota) – ul. Wojska Polskiego i ul. Staszica (na odcinkach około 30m od skrzyżowania z ul. Bohaterów Warszawy) - asfaltowana na całej szerokości;
  • 15 kwietnia 2012r. (niedziela) – ul. Poprzeczna, ul. Pocztowa i ul. Kilińskiego (na odcinku od ul. Poprzecznej do ul. Pocztowej) - asfaltowane na całej szerokości.


Na czas układania warstwy ścieralnej asfaltu na ul. Bohaterów Warszawy i ul. Poprzecznej tj. 14 i 15 kwietnia przystanki komunikacji zbiorowej z ul. Poprzecznej i Kilińskiego zostaną przeniesione na ul. Kościuszki, tj. na zatokę przystankową przy szkole oraz na przystanek dla wysiadających po drugiej stronie ulicy.

Trwają pracę przygotowujące do zapowiadanych robót.

roboty001.jpg

roboty002.jpg

roboty003.jpg

roboty004.jpg

roboty005.jpg

roboty006.jpg

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (53)
     

-Tooomek (2012-04-13 08:45:09)

Tu wszystko chore, tu wszystko głupie,
Zewsząd odory czuć tylko trupie,
Spróchniałe drzewca, przegniłe belki,
Dawno stąd zniknął rozsądek wszelki.

Tu co dzień goni aferę granda,
Jedna się z drugą naparza banda,
Kocioł garnkowi wytyka błędy,
Jakieś uwagi ma ćwok do mendy.

Zbawcy, mesjasze, pijane głąby
I zaczadzone kasiorą trąby,
Prostaki zwykłe i postrzelone,
Głupki normalne i nieskończone.

Dziś już nie wierzy tu nikt nikomu!
Ale jesteśmy w swym własnym domu,
Gdzie wszędzie kpina i popelina!
I nic nie zmienisz. To taka gmina!

-olo (2012-04-13 08:12:40)

Winnych z Urzędu Miasta , Starostwa , Komunalki powinno się pozamykać za brak nadzoru, nieudolność ,

-goscinnie (2012-04-13 07:40:02)

no tak asfalt położony można robić kanalizacje. bravo.

- (2012-04-12 21:36:29)

pytam czy niema w busku kogos kto by naglosnil ta sprawe w mediach moze ten stan rzeczy nie obchodzi ludnosci naplywowej z okolicznycz wsi mieszkajacej w busku od 20 gora 30 latale rodowitych buszczan napewno powinien by stan buska jako uzdrowiska ulegal poprawie a nie degradacji przez nieudolnosc i bezmyslnosc buskiej wladzy nie mieszkam w busku od bardzo dlugiego czasu ale czuje sie buszczaninem osmego pokolenia jak odwiedzam moje miasto to serce mi sie kraje na widok tego co oni z nim robia to jest masakra i to ma byc gspodarna i demokratyczna polska o dupe to rozbic szkoda slow i nerwow a mam juz swoje lata

-xxx (2012-04-12 17:33:52)

a czy ktos widzial Inspektora nadzoru na budowie!!!! z tego co wiem jest to czlowiek z Kielc i co dziwo jakos chyba z braku wolnych miejs,c ma swoje biuro tam gdzie generalny wykonawca!!!! WIEC CO SIE DZIWICIE, ZE TAK JEST TO WSZYSTKO ZROBIONE!!! na uklady nie ma rady:)

-olo (2012-04-12 16:44:33)

zadziwiający brak skutecznej kontroli poblicznej nad przedsięwzięciem fałszywie okreslanym jako rewitalizacja. Ten brak kontroli świadczy o sporej arogancji buskiej władzy / dowód za chwilę/ słabości przedstawicieli mieszkańców / chodzi o radnych/ braku komunikacji administracji zwanej nie wiadomo dlaczego władza ze społeczeństwem. Ciekawostką jest milczenie urzędników magistrackich wobec poruszanych tu spraw. Nie macie Państwo urzędnicy wiedzy w tej sprawie czy może buscvy internauci nie są godni Waszej uwagi Busko to jedno z tych miasteczek zapyziałych mentalnie gdzie władza nie wykorzystuje internetu do dialogu społecznego do wyjaśniania społecznie ważnych kwestii. Być może władza buska jest internetowo niekumata.?I traktuje internetową stronę dziwacznie zatytułowana ,, umig,, jak słup ogłoszeniowy a nie forum wymiany pogladów. Z taka mentalnością niestety płynąć się nie da

- (2012-04-12 16:38:46)

niedawno pisalem o tych studzienkach ze beda je wyrywac iszukac sprawdzolo sie bo przed 30 laty pracowalem w wodociagach i kanalizacji i wiem jak to jest najpierw podnosi sie studzienki troche wyzej jak warstwa pierszego asfaltu a druga warstwa wyrownuje sie´do poziomu ulicy ale do tego potrzebna jest wiedza jaka grubosc 1 asfaltu i jaka bedzie grubosc 2 asfaltu i jeszcze dobry niwelator a nie kowalek deski i stara waserwaga firma strabag zna zasady budowy drog a nierozumie dlaczego taka fuche odpieprzyli moim zdaniem nie bylo w czasie budowy inspektorow nadzoru kazdy podwykonawca robil jak chcial kto zato zaplaci jak zawsze podatnicy po za tym co to byli za robotnicy jeden rolnik drugi listonasz trzeci byly sprzedawca a reszta znala sie nawszystkim tylko nie na budowie ulic nic dodac nic ujac

-*&* (2012-04-12 14:01:07)

Decydenci, Decydenci pamiętajcie, że z wysokiego krzesła spada się szybko.
***********************************
Wszystkie decyzje odnosnie rewitalizacji tj. wycinka drzew , zrywanie nowego asfaltu, rycie w jezdniach itd,itd. Powinny być sprawdzone przez prokuraturę odnośnie prawidłowości.

-ODDAJCIE BUSKU DRZEWA (2012-04-12 13:55:50)

Wszystko ładnie pieknie, już siódmy asfalt zrywają i kładą kolejny tylko dlaczego przy tym wycinane są drzewa. Czy brakiem pomysłu na nową jakość miasta będzie wycięcie wszystkich drzew, żeby później można było na tym ten wszechobecny asfalt kłaść.
Jak to jest z decyzjami na wycięcie drzew czy urzędnicy to do końca przemyśleli. Szary Kowalski żeby wyciąć śliwkę pod płotem to musi się uchodzić, papierów zdobyć pełno a tu za jednym zamachem wycina się kilkadziesiąt drzew w całym mieście. Taką rewitalizację to ja mam głęboko w du...e. Jak będę chciał życ w betonie to się do warszawy przeprowadzę. Zresztą niebaawem zabiorą Busku status uzdrowiska i będą w Busku - Proszowice.

-Edek z fabryki kredek (2012-04-12 12:33:10)

A po co Wam kanalizacja. Przez tyle lat było dobrze aż nagle ktoś odnalazł zasypane włazy i tyle afery. Do dziś kierownicy mieli spokój aż tu taki prezent i roboty przybyło.
Mamy więcej kanalizacji więc należy podnieść cenę za ścieki bo jest za niska w stosunku do innych miast i wsi.

-O..R..U.. (2012-04-12 11:15:17)

to w Busku nie było kanalizacji ??????? czy może komunalka nie wiedziała że takowa istnieje.

-Tooomek (2012-04-12 10:39:11)

Jak tu jeżdzić po mieście skoro na każdym kroku stoi ekipa z komunalki z różdżką i szukają czegoś pod asfaltem.

-Maria (2012-04-12 10:33:44)

Ciekawa jestem co na to wszystko prokuratura i inne instytucje walczące z nieprawidłowościami.Może należy zgłosić. Przecież to wszystko robione jest z pieniędzy publicznych czyli z naszych.

-edi (2012-04-12 10:26:20)

Za co odpowiedzialny jest Kierownik Działu Eksploatacji w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej. Studzienki kanalizacyjne to nie igła w stogu siana.

-Mariola z Buska (2012-04-12 10:09:58)

Jak to jest możliwe, że teraz pracownicy z MPGK odkopują studzienki. A gdzie byly one wcześniej.Dla mnie jest to niezrozumiałe.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry