Dodane: AT Data: 2012-04-11 14:11:46 (czytane: 21857) 
W związku ze wznowieniem prac rewitalizacyjnych w Busku-Zdroju planowana jest zmiana organizacji ruchu. Przewidywany okres zmian w organizacji ruchu to 13-15 kwiecień. Trwają pracę przygotowujące do zapowiadanych robót.
W związku z pracami prowadzonymi w ramach rewitalizacji Buska-Zdroju planowane jest ułożenie warstwy ścieralnej asfaltu w centrum miasta w terminach:
Na czas układania warstwy ścieralnej asfaltu na ul. Bohaterów Warszawy i ul. Poprzecznej tj. 14 i 15 kwietnia przystanki komunikacji zbiorowej z ul. Poprzecznej i Kilińskiego zostaną przeniesione na ul. Kościuszki, tj. na zatokę przystankową przy szkole oraz na przystanek dla wysiadających po drugiej stronie ulicy.
Trwają pracę przygotowujące do zapowiadanych robót.






Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (53) |
-rolo (2012-04-19 09:50:04)
Tylko marudzicie więc zacznijcie działać. Ewidentnie sprawa gospodarności przy tej dziwnej rewitalizacji to rzecz, którą powinna zająć się prokuratura, a najpierw organ nadrzędny gminy czyli RIO, wojewoda itp.
Kto podpisywał te umowy. Czy dla poprzedniego burmistrza nie powinno się utworzyć Trybunału Stanu. Bądźcie pewni, że nie tak szybko nastąpi koniec z tymi fuszerskimi robotami, jeszcze długo będą dłubać, poprawiać, zrywać kolejne warstwy asfaltu i kostki i tak następne ze 2 lata. Więc każdy może zglosić do prokuratury, że ma podejrzenie że przy podpisywaniu umów samorządu z wykonawcami doszło do niejasności, które ta powinna wyjaśnić. Wszak to środki publiczne czyli wasze.
-anik (2012-04-18 05:44:55)
a dodam jeszcze ze swej strony, że Aleja Mickiewicza wygląda tak że wystarczy tylko postawić na niej burdel.Ileż można robić taki odcinek który i mieszkańcom i kuracjuszom służy swego rodzaju za deptak.
Reklama perfect! Pogratulować burmistrzowi że tak dba.
-anik (2012-04-18 05:39:49)
Rozpacz mnie ogarnia jak widzę to odnawianie,które jak pamięcią sięgam trwa już prawie 2 lata. Trzy ulice na krzyż a ciągle dłubią jedno i to samo. Ale co się dziwić rozkaz idzie z góry od tych pożal się wykształconych inżynierów. Tu czegoś nie dopatrzą tam przeoczą a ty łam nogi i niszcz zawieszenie u samochodu! Wstyd
-Jadwiga (2012-04-16 14:43:02)
A co na to wszystko UCZENI z MPGK czyli naszej ukochanej KOMUNALKI ?????
Czy studzienki i cała infrastruktura nie należy do nich.
-WDL (2012-04-15 21:20:22)
te studzienki to zdaje się w ubiegłym roku w większości były obsadzane?? teraz z nowej puli finansuje się ich podniesienie?
Co do planowanej wycinki przy Mickiewicza i Kopernika to super pomysł - zróbmy sobie uzdrowisko z betonu i kostki! Nie jest łatwo wyciąć bule krzaka na własnej posesji, gdy np. nie zagraża zabudowaniom, ale można wyciąć drzewa przy ulicy przeznaczonej do spacerowania lub przy głównej drodze z centrum do uzdrowiska??
-smerf (2012-04-14 01:02:58)
nie płaczcie:) przepraszam za literówkę%%%%:D
-smerf (2012-04-14 00:59:12)
nie płaćcie już po tych marnych śliwkach co ani wyglądu ani smaku nie mają :) A co do wólki jakieś biniątek to lepiej milczcie przyjedziecie zobaczycie jak miasto wygląda z nowymi pięknymi drzewami :P popieram progres i rozwój no z byczokiem to max wiochę zrobili wystarczyło zagospodarować teren na mały park botaniczny, zwierzyniec ewentualnie świetnie usytuowaną restaurację. Czemu nikt nie kupi tych pomysł w parku powinno być małe zoo za darmo wam geniusz podaję :D
-olo (2012-04-14 00:32:59)
wyjaśniam cierpliwie że ja o studzienkach nic a nic. Pisałem natomiast by tej przebudowy dróg nie nazywać mądrze rewitalizacja. Bo choć pieniądze przeznaczone są na rzeczywistą rewitalizację to komuś się wcale jej robić nie chciało. Takie drobne cwaniactwo. Raz jeszcze wyjaśnie na czym polega fikcja tej rewitalalizacji
- nie uruchomiono lokalnych społeczności do planowanych zamierzeń ograniczając się jedynie do niby konsultacji projektu. Najpierw należało poznać opinie społeczne i na tej podstawie tworzyć projekt a nie odwrotnie
- celem rewitalizacji ma być nowe miejsce a nie realizacja projektu. To sa dwie różne sprawy. O nowy miejscu trzeba pomyśleć, projekt robi się mechanicznie. Nowe miejsce to znaczy wygodniejsze, bardziej przyjazne, estetyczniejsze itp
-nowe miejsca powinny ustalać nowe, lepsze relacje np między handlem detalicznym a tym co się dzieje w przestrzeni publicznej, między funkcja rekreacyjna a innymi itp
-wizja zmian powinna jak wspomniałem wyjśc od lokalnej sppołeczności a nie od magistrackich urzędnikow ani tez od architektów z odległego miasta. Ta społecznośc lokalna wie co zmienić. Problem tylko jak tą wiedzę uzyskac. A to już zawalone zadanie poprzedniej ekipy
- przestrzeń publiczna bo tej dotyczy rewitalizacja to dosc skomplikowana całośc a nie tylko drogi i chodniki. To meble miejskie, to miejsca wypoczynku, miejsca ekspozycji sztuki, nowe ciągi piesze i dziesiątki ulepszeń a nie tylko ułatwienie ruchu kołowego w centrum miasta
- mądra rewitalizacja to usuniecie ruchu kołowego ze ścisłego centrum. To ciekawe ciągi piesze a nie podjazdy autem pod drzwi
W tych kwestiach i podobnych tkwi problem rewitaliazacji. To co się w TBU robi ma się tak do rewitalizacji jak rum do rumaka czy koń do koniaka
-do olo (2012-04-13 20:40:15)
Żeby krytykować, to trzeba mieć wiedzę. Prawda jest taka, że firmę Strabag wybrała poprzednia władza. MPGK nie nadzoruje prac, ani też nie szuka studzienek, ponieważ firma Strabag, bierze za wykonanie pieniądze i powinna to zrobić dobrze. Pracę można odebrać wtedy, jeśli zostanie wykonana i zgłoszona do odbioru. To jak nie należy wykonywać remontów, dzisiaj widzą i wiedzą wszyscy i za to powinniśmy podziękować tym, którzy taką firmę wybrali. Jeśli firma robi remonty zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem to co można jej zrobić? Ci co dzisiaj krytykują najbardziej, sadzę, że są tymi co tą umowę podpisali!
-Wólka Busko pod Biniątkami (2012-04-13 20:11:02)
Studzienki studzienkami -zawsze można poprawić. To tylko Strabag robi sobie antyreklamę, że zatrudnia podwykonawców fuszerów. Ale z drzewami to rzeczywiście przeginają. Już się szykuje nowa wycinka Czyli cała Kopernika pod piłę. Co ciekawsze wytnie się drzewa żeby ....wsadzić nowe. To już zakrawa o prokuraturę. Czyli winikało by z tego, że ma zarobić jakaś firma krzak zajmująca się wycinaniem drzew. Ma i koniec. W grę nie wchodzi przycięcie, pielęgnacja bieżąca. Czy ktoś policzył ile w czasie tej idiotycznej rewitalizacji wycięto w Busku drzew. Pytanie oczywiście za 100 punktów. A ile jeszcze zostanie wyciętych? W cywilizowanych państwach, ale też nawet już w bardziej rozwiniętych miastach w Polsce dba się o stare drzewa tzn pielęgnuje , zagospodarowuje się otoczenie wokół strego drzewa itp. W zapyziałym Busku drzewo jest traktowane po wieśniacku czyli drzewo to kłopot bo trzeba liście grabić. Nie da się niestety na wsi zrobić kurortu i dopóki nie zmieni się mentalności BUsko zawsze będzie zapyziałą pipidówą. Niestety
-ja laik... (2012-04-13 17:28:32)
... no przecież z daleka widzę, że gdyby przy każdym dywaniku podnosić studzienki do poziomu asfaltu, to koszty byłyby dużo większe. To raz.
A dwa , to przecież po to jest ogłaszany przetarg, na wykonanie prac, by wykonawca za wcześniej określoną kasę wykonał zadanie do końca.Każdy trochę gramotny wie, iż są to koszty (zresztą niezbędne) do wykonania w danej technologii tych robót.
Po prostu trochę mniej jadu, a więcej wiedzy..
-emilemil a (2012-04-13 16:24:59)
sstracili koryto i ujadaja jak wsciekle pieski przemawia przez niektorych zupelna niewiedza. taka jest technologia robot .jezeli od razu bylo ustawic studzienki to w jaki sosob mozna by bylo odsniezac itd ale ciemniaki tego nie wiedza im wszystko przeszkadza co za ludzie
-Krzysztof (2012-04-13 13:55:26)
Należałoby zrobić pikietę przeciwko niegospodarności władz miejskich.
Może ktoś podpowie jak skrzyknąć mieszkańców ( może poprzez internet )
-o poniżej (2012-04-13 12:44:49)
przecież tu nie chodzi o te studzienki. Tu chodzi o to że buska władza samorządowa nie realizuje swoich statutowych obowiążków.Min informowania społeczeństwa o sprawach społecznie ważnych.Nie piszę celowo o jakosci tej władzy bo to temat szerszy.
-DOŚĆ TEGO (2012-04-13 10:35:55)
WIĘC MOŻE SIĘ SKRZYKNIEMY I WYJDZIEMY NA ULICĘ. STANIEMY PRZY STUDZIENKACH ALBO PRZED UM I GŁOŚNO ZAPROTESTUJEMY W TEJ SPRAWIE - Co wy na to ????
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.