swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Zmiana organizacji ruchu w Busku-Zdroju.

Dodane: AT Data: 2012-04-11 14:11:46 (czytane: 21856)  Wersja do druku

W związku ze wznowieniem prac rewitalizacyjnych w Busku-Zdroju planowana jest zmiana organizacji ruchu. Przewidywany okres zmian w organizacji ruchu to 13-15 kwiecień. Trwają pracę przygotowujące do zapowiadanych robót.

W związku z pracami prowadzonymi w ramach rewitalizacji Buska-Zdroju planowane jest ułożenie warstwy ścieralnej asfaltu w centrum miasta w terminach:

  • 13 kwietnia 2012r. (piątek) – ul. Kościuszki od ul. Batorego do ul. Kopernika wraz z fragmentem ul. Kopernika - asfaltowane połówkami;
  • 14 kwietnia 2012r. (sobota) – ul. Bohaterów Warszawy od skrzyżowania z ul. Poprzeczną do ul. Partyzantów wraz z fragmentem ul. Partyzantów - asfaltowana połówkami;
  • 14 kwietnia 2012r. (sobota) – ul. Wojska Polskiego i ul. Staszica (na odcinkach około 30m od skrzyżowania z ul. Bohaterów Warszawy) - asfaltowana na całej szerokości;
  • 15 kwietnia 2012r. (niedziela) – ul. Poprzeczna, ul. Pocztowa i ul. Kilińskiego (na odcinku od ul. Poprzecznej do ul. Pocztowej) - asfaltowane na całej szerokości.


Na czas układania warstwy ścieralnej asfaltu na ul. Bohaterów Warszawy i ul. Poprzecznej tj. 14 i 15 kwietnia przystanki komunikacji zbiorowej z ul. Poprzecznej i Kilińskiego zostaną przeniesione na ul. Kościuszki, tj. na zatokę przystankową przy szkole oraz na przystanek dla wysiadających po drugiej stronie ulicy.

Trwają pracę przygotowujące do zapowiadanych robót.

roboty001.jpg

roboty002.jpg

roboty003.jpg

roboty004.jpg

roboty005.jpg

roboty006.jpg

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (53)
     

-Mefistoteles (2012-04-12 09:58:07)

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

28-100 Busko-Zdrój, ul. Łagiewnicka 25
Intensywnie poszukuje zagubionej infrastruktury kanalizacyjnej na terenie miasta.

-busko (2012-04-12 09:54:48)

Co szukaja pod tym asfaltem ?

-Bohdan (2012-04-12 09:48:31)

Jak to się dzieje, że UCZENI z MPGK nie zauważyli braku studzienek kanalizacyjnych na naszych ulicach.

-Janina (2012-04-12 09:45:01)

PANIE SIKORA !!!
DLACZEGO ZALANO ASFALTEM STUDZIENKI KANALIZACYJNE --- A TERAZ DZIURAWIONA JEST NAWIERZCHNIA CELEM ODNALEZIENIA ZAMASKOWANYCH STUDZIENEK.
CZY NIKT JUŻ NAD TYM NIE PANUJE.
UTRZYMYWANI SĄ ZA NASZE PIENIĄDZE URZĘDNICY KTÓRZY WINNI PONIEŚĆ ZA TAKI STAN ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

-ktos sie pomylil (2012-04-12 00:08:02)

to tylko mendy pisowskie wrzody narodu zniewiesciale na wszystko narzekaja!

- (2012-04-11 22:08:50)

Na alei Mickiewicza zgodnie z planami podjętymi jeszcze przez Piotrusia Pana mają zasiać buraki cukrowe
będzie i zielono i słodko.

- (2012-04-11 21:34:15)

nie chce was zasmucać,ale te remonty będą co rok robione,żebyśmy troche kłopotu mieli,a potem sie za Szaniec wezmą i tam roz......

-olo (2012-04-11 21:26:28)

z upartością muła określa się prebudowę ulic i chodników rewitalizacją miasta. I jest to drobne / albo wielkie/ nieporozumienie. Rewitalizacja to przede wszystkim projekt społeczny a nie tylko inwestycyjny. Bo celem rewitalizacji nie jest to aby było ładnie o to aby sprzyjać rozwojowi średniej i małej przedsiębiorczość, rozwoju kultury, przeciwdziałaniu patologii społecznej, poprawie funkcjonowania obiektów infrastruktury społecznej itp Na to jest kasa z funduszy strukturalnych. I władze samorządowe powinny także o tym myślec a nie zalatwiać tylko kwestii jakości dróg w mieście. W szczegółach rewitalizacja to np budowa placów zabaw, skwerów, parków, poprawa jakości obiektów kulturalnych, oświatowych, opiekuńczych. To te wszystkie świetlice,stołówki, warsztaty zajęciowe itp A nie tylko poprawa stanu dróg. W mojej ocenie zawężono całą sprawę w sposób niedopuszczalny. Dlaczego tak się stało można jedynie przypuszczać? Dlaczego w całe przedsięwzięcie nie włączono mieszkańców też można przypuszczać. Ale jak się ktoś kiedyś zorientuje że buska rewitalizacja jest taka trochę udawana może być kłopot

-felek (2012-04-11 20:53:44)

W Busku jest fajnie:)

-O..R..U.. (2012-04-11 18:52:07)

A jak tak nie zdążą z tą rewitalizacją na Euro 2012 to co będzie?
Kto za to beknie?

-ŁOJ.ŁOJ.ŁOJ (2012-04-11 18:16:24)

Jeszcze taki sie nie urodzil zeby Wam dogodzil,do roboty prózniory nie narzekać ,wkoło swoich posesji i na nich posprzatac.Teraz to wszystkim dawać bo im się nalezy,jakoś po wojnie wszyscy zakasali rękawy i robili bez mlaskania;to nie tak to nie tu ,to zle,to nie dobrze,tego mi nie dali,to zabrali i we łbie nasrali!!!.

-Do NEMO (2012-04-11 13:12:56)

Jak to co się dzieje? Jakiego społeczeństwo wybrało burmistrza i radnych to tak ma. To są Sikorowe przedwyborcze gruszki na wierzbie...

-Nemo (2012-04-10 13:08:22)

A co z odcinkiem drogi obok Kauflandu? Od krzyżówki do samej Mrówki są takie wyrwy, że koła chce pourywać. Kiedyś widziałem jak koleś motocyklem ledwo się tam uratował od wypadku. Znajomy skrzywił tam felgę. CO SIĘ DZIEJE?!

-Buszczanin (2012-04-10 12:45:03)

Witam Państwa. Pisanie opini w tym miejscu nic nie wnosi. Jestem załamany przeprowadzaną rewitalizacją naszego miasta. Zamiast poprawić utrudniono wszystkim życie. Jak tak dalej pójdzie, żaden kuracjusz tu nie przyjedzie. Powinni się za tą całą rewitalizację dobrać komuś do d... Proponuję zrobić akcję medialną, zaprosić tv itp.

- (2012-04-10 10:38:58)

jak zwykle będą robić jedno i to samo, a nic do przodu. mickiewicza nawet przejść się nie da z jednej alejki na drugą, na waryńskiego dziura na dziurze dziure pogania, na objazdówce koleiny gorsze niż na wjeździe do kielc, a na bohaterów warszawy w strone "mrówki" co pare metrów zrobili spowalniacze, ale nie wypukłe tylko wklęsłe, że felgico trzecia osoba krzywi

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry