swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Spotkanie w sprawie szlaków pieszych PTTK na Ponidziu.

Dodane: AT Data: 2012-03-07 11:38:01 (czytane: 12674)  Wersja do druku

Członkowie grupy roboczej ds. szlaków Oddziału PTTK w Busku-Zdroju zapraszają na spotkanie poświęcone znakowaniu turystycznych szlaków pieszych PTTK na Ponidziu. Spotkanie odbędzie się 10 marca (sobota) o godz. 11.00 w "Imosówce" (Park Zdrojowy).

Zapraszamy zarówno członków i sympatyków PTTK chcących pomóc przy pracach znakarskich, którym zapewniamy szkolenie dotyczące technik znakowania jak i wszystkie osoby zainteresowane turystyką pieszą.

Podczas spotkania omówione zostaną: harmonogram i kalendarz prac znakarskich, zestawienie śladów GPS i analiza przeprowadzonych inwentaryzacji terenowych oraz danych do Centralnej Kartoteki Szlaków Turystycznych PTTK, ustalenie ostatecznych przebiegów - odcinków do odnowienia, wyznakowania lub skasowania, uzgodnienia dotyczące przebiegu szlaku niebieskiego SW-7522-n.


Spotkanie odbędzie się 10 marca (sobota) o godz. 11.00 w "Imosówce" (Park Zdrojowy).

Zapraszamy serdecznie.

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (24)
     

-włóczykij (2012-03-08 11:15:31)

Odnówcie szlak do Pińczowa bo ciężko trafić

-olo (2012-03-08 09:27:42)

ale teraz poważnie: czy buskie PTTK ma wizję, projekt a może jakiś dokładniejszy plan przyszłości turystyki w mieście i okolicy? Gdzie można się z takim dokumentem zapoznać? Jeśli jest takie opracowanie, a mocno w to wątpię, moze warto je zamieścić w necie i podyskutowac, teraz przed sezonem? Odnawianie oznakowań szlaków ważna sprawa ale coś więcej trzeba. Mianowicie wysiłku intelektualnego w sprawie turystyki. I tu zderzają się dwie strony które powinny być tematem zainteresowane: magistrat i społecznicy z PTTK. Jak się w tych sprawach dogadują? Jaka jest opinia społeczników o zakupionej za ciężkie pieniądze amatorskiej pracy pn Strategia rozwoju turystyki? Czy buscy społecznicy znaja ten dokument> Akceptuja zawarte tam zapisy czy nicxzym takim się nie interesuja? Nieco przewrotnie napisałem, że mogą kolidować szlaki wyznaczane przez dwa ośrodki dbające o rozwój turystyki. Ale tak jest w rzeczywistości

-ahtung (2012-03-08 09:20:38)

Prosze tylko uwazac na glowki i wiry.

-pik (2012-03-07 23:28:06)

Malwinia ma rację. Szlaki PTTK mają kilkadziesiąt lat, strategia jest bodajże z tego roku, a więc to strategię powinno się raczej dostosować do tego co jest a nie odwrotnie -jeżeli oczywiście uwzględnia ona jakieś prace nad szlakami pieszymi. Istniejące szlaki, mimo że nieodnawiane od wielu lat zostały tak zaprojektowane i wyznaczone żeby przechodziły przez najciekawsze tereny w regionie. Nic nowego już się nie wymyśli - wymagają tylko odnowienia i zmodernizowania, a wesoła twórczość jednego czy drugiego urzędnika może wprowdzić tylko chaos i wtedy zamiast chodzić szlakami będziemy po prostu chodzić i trafiać na różne szlaki.
Poza tym znakowanie szlaków pieszych to nie tylko łażenie z pędzelkiem i farbką i malowanie drzew - to dość spore przedsięwzięcie logistyczne wymagające, prócz masy uzgodnień w instytucjach i urzędach sporej wiedzy krajoznawczej, topograficznej i pewnego wyczucia jak może zachowywać się turysta. W górach uprawnieni znakarze to najlepsi przewodnicy górscy i ratownicy GOPR posiadający potężną wiedzę na temat swojego terenu bo to od ich wiedzy zależy bezpieczeństwo nawet życia turysty.Można oczywiście opracowywać szlaki, nanosić je na mapy siedząc w jakimś biurze czy urzędzie nigdy nie przechodząc trasy przez siebie wyznaczonej. Pytanie tylko czy taki szlak będzie dla turysty czy dla tego opracowującego "pomysłodawcy"

-do olo (2012-03-07 19:42:37)

Imosówka leży na szlaku piwnym. Chyba że coś się zmieniło i nie podają już tam piwa.

-malwinia (2012-03-07 19:35:05)

Jak mogą obowiązywać inne szlaki w PTTK a inne w magistracie. Przecież pttk maluje te szlaki a nie urzędnik w magistracie Zresztą naprawdę podziwiam -latać z pędzlem po krzakach, żeby zaraz chłopstwo zniszczyło całą te ich robotę.

-Grzes (2012-03-07 13:54:30)

Olo zostan naszym lacznikiem,

-olo (2012-03-07 13:26:09)

uzgodnijcie to przedsięwzięcie ze strategia rozwoju turystyki w gminie. Bo okaże się ,że inne szlaki obowiązuja w magistracie a inne w PTTK.Czy zapoznałeś się Grzesiu z tym wspaniałym dokumentem co to go burmistrz za 100 tys zł zakupił dla Ciebie także? Wyznaczcie też szlak piwny, może się tam spotkamy?

-Grzes (2012-03-07 12:40:40)

Olo zapraszamy!!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry