swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Ryszard Skrzypek lekarzem roku 2011 w powiecie buskim w plebiscycie Echa Dnia.

Dodane: MC Data: 2012-02-26 14:59:55 (czytane: 30829)  Wersja do druku

Na uroczystej gali z udziałem władz województwa, reprezentantów środowiska medycznego regionu, która odbyła się w piątek 24 lutego w Kielcach, ogłoszone zostały wyniki organizowanego przez regionalny dziennik Echo Dnia - IX plebiscytu „Świętokrzyski Lekarz Roku 2011”.

 W tegorocznej edycji głosami pacjentów Świętokrzyskim Lekarzem Roku 2011 została kardiolog dziecięcy z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach dr Wioletta Korzeluch. Drugie miejsce zajęła dr Marianna Janion i trzecie dr Edward Pietrzyk – oboje ze szpitala wojewódzkiego w Kielcach.

Tuż za „złotą” dziesiątką laureatów wojewódzkich uplasował się głosami 1704 osób dr Ryszard Skrzypek ze szpitala w Busku-Zdroju, były wieloletni dyrektor tej lecznicy, który został  najlepszym lekarzem roku 2011  powiatu buskiego.

 ryszard_skrzypek.jpg

Drugie miejsce w plebiscycie powiatowym zajęła dr Bogusława Maria Adlis z Ośrodka Zdrowia w Brzostkowie i trzecie dr  Maria Gadawska z Ośrodka Zdrowia w Gnojnie. Wraz z plebiscytem na najlepszego lekarza prowadzone było też głosowanie na najlepsze apteki i przychodnie zdrowia w poszczególnych regionach. W powiecie buskim pacjenci wskazali na aptekę przy ulicy Bohaterów Warszawy 106 w Busku-Zdroju i Przychodnię Rejonową nr 1 na ulicy Sądowej także w Busku-Zdroju.

Szczegółową  informację i pełną listę laureatów publikuje na swoich łamach  Echo Dnia.

Gratulujemy naszym laureatom.

/Robert Gwóźdź/

 



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (63)
     

-kto SMS-ował? (2012-02-27 16:23:29)

tylko wdzięczni pacjenci.
Dziękujemy Ci doktorze za zrozumienie i dobrą opiekę.
Wyleczeni (i nie) pacjenci.

-Mac (2012-02-27 16:12:40)

Zamieciemy pod dywan, reszta przyschnie. Metoda znana od lat.

-Emilian DO "--" (2012-02-27 15:41:51)

Może się i wypalił, ale dlaczego nie miał długów? Wolę wypalonego, ale skutecznego niż niewypalonego i nieudolnego. Na co mamy czekać? Na następne 1,6 mln długu? Znam wielu silnych w gębie. Dodam tylko, że Skrzypek i z NFOZ-em sobie radził. Więc w czym problem? Naprawdę w odczekaniu?

-- (2012-02-27 14:38:37)

Starosta to rozważny człowiek i nie wyrzuca porządnych i pracowitych ludzi-podobnie Zarząd Powiatu. Z wyjątkiem jednej osoby, są to ludzie właściwi na właściwych stanowiskach.R S wypalił się i musiał odejść-normalne.Przyszedł nowy należy jeszcze chwile odczekać i nie bić w niego bo to,że NFOZ robi co chce wiadomo jest od dawna.Na nich silnych nie ma.Jako przykład niech służy Buska Górka. Łóżeczka dziecięce stoją puste,drogocenne urządzenia i zaadoptowane do operowania sale na które składały się liczne fundacje i darczyńcy stoją nie wykorzystane.Dzieciaczki czekają setkami na operacje po kilka lat a NFOZ skierowań nie daje.Cóż w przypadku Szpitala dr Gałuszka ma zrobić walczy chłop jak może- odwołał się ale z NFOZ nie łatwo wygrać -może jednak.

- (2012-02-27 14:25:23)

SKRAJNY IDIOTYZMY - niby kto głosował?? Zombi? Ręce opadają jak się czyta coś takiego - jeden plebiscyt Ponidzia na osobowość Ponidzia i zwycięstwo Gądka, a teraz patolog w plebiscycie na lekarza i ponad 1700 dusz na koncie! ŻART MAŁO ŚMIESZNY

-Ygor (2012-02-27 13:57:59)

Również bardzo szanuję dr. Skrzypka. Natomiast przeciwnicy czy tego chcą, czy nie chcą - ON JEST LEKARZEM POWIATU BUSKIEGO. Specjalizacja tu nie ma nic do rzeczy. Zawsze najpierw powinien być człowiek. On jest człowiekiem wrażliwym na problemy ludzkie. Chciałbym przypomnieć, że w ciągu swojego dyrektorowania szpitalowi buskiemu doprowadził do całkowitego wyeliminowania długu, który osiągnął kilkanaście milionów złotych w tamtych latach. Jak trudne było to zadanie, niech świadczy fakt, że nowy dyrektor po pół roku zarządzania wygenerował dług na poziomie 1,6 mln zł (do czego sam się przyznał). Dodam tylko, że właśnie o to - prawdopodobnie - chodziło tym wszystkim, którzy na dr Skrzypka głosowali. Jeżeli niejaki Kolarz nie pomyślał, kiedy pozbywał się Skrzypka, to może niech pomyśli teraz. lepiej podobno późno jak wcale.

- (2012-02-27 12:53:27)

masz racje Marlenko,znam dr.Skrzypka, bardzo go szanuję,i szczerze gratuluję zwycięstwa!!!!nalezy mu sie!!ma tez inną specjalizację i leczył!!!i to dobrze!!!cofnijcie się wstecz!!!!...a moze by tak z powrotem na dyrektora????był DOBRY,a moze i najlepszy....

-Marlena (2012-02-27 11:26:37)

Jestem dumna, że mam takiego ojca. Tatuś jesteś NAJLEPSZY i tak już zostanie!!!!!!!!

-lenkaa (2012-02-27 11:19:22)

Dr.Skrzypek jest NAJlepszy i tak juz zostanie. Chyl czoła P.Kolarz przed takim człowiekiem, który nie ma sobie równych w dziedzinie "zarzadzanie publicznym szpitalem". Wygrał dzięki tym wszystkim, którzy GODNIE mogli się leczyc w placowce buskiej!!!!!

- (2012-02-27 10:48:16)

Gratulacje dla B. Adlis.To kolejne wyróżnienie,wlaśnie taki powinien być lekarz .Slyszałam od pacjentow z okolic N.Korczyna opinie,można porownać Cię do lekarzy z "Leśnej Góry".Tak trzymaj bo lekarz powinien być przyjacielem pacjenta,ludzki i pomocny mu w każdej chwili a czego mają bardzo mało dzisiejsi lekarze.

- (2012-02-27 10:35:30)

Mnie się wydaje że problem powstał z braku jasnego regulaminu.Skoro jest konkurs na kucharza ocenia się go za przygotowaną potrawę.Konkurs na lekarza roku ma wybrać osobę która pracuje z pacjentem ma kontakt z nim i to pacjenci wydaje opinię o lekarzu.Dr. Skrzypek nie ma pacjentów którz mogą się o nim jako o lekarzu wypowiedzieć. Ocena p. Skrzypka jako dyrektora nie mieści się w ramach tego konkursu.

-do Inki (2012-02-27 09:31:33)

Chyba nie napisałaś tego z polecenia swojego szefa? Naprawdę tak myślisz?

-inka (2012-02-27 09:27:51)

jak lekarz ostatniego kontaktu może być lekarzem roku to chyba nie możliwe ,kto go do tego plebiscutu dopuścił ,i chyba nieboszczyk nie ma głosu , a może ma teklefon komórkowy i wysyła sms-y to gratuluję

-Moralis (2012-02-27 09:27:29)

Właśnie samego przekształcenia i sprywatyzowania szpitala obawiam się najmniej. Właściciel, który go kupi nie pozwoli na generowanie długów (abo jak mówi mój przedmówca na braki pokrycia wydatków). Nie pozwoli na zatrudnianie nieudaczników. Nie pozwoli na to, aby szpital nie miał programu rozwojowego. Skutecznego. Może to być tylko z korzyścią dla mieszkańców, bo wreszcie będą mogli się leczyć niedaleko swojego miejsca zamieszkania w dobrych warunkach - mam nadzieję. Ciekawe, czy i kto przy okazji prywatyzacji pokręci swoje lody?

-do Moralisa (2012-02-27 07:29:17)

1,6 mln to braki pokrycia wydatków w tym roku, jak się nie znajdą szpital będzie przekształcony. Dyrektor z Kielc, wielu zatrudnionych przez niego lekarzy spoza Buska. Komu zależy na publicznym szpitalu w Busku ? Jest co ratować ? Może niech już będzie prywatny - bo czy może być jeszcze gorzej ?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry