swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Ryszard Skrzypek lekarzem roku 2011 w powiecie buskim w plebiscycie Echa Dnia.

Dodane: MC Data: 2012-02-26 14:59:55 (czytane: 30827)  Wersja do druku

Na uroczystej gali z udziałem władz województwa, reprezentantów środowiska medycznego regionu, która odbyła się w piątek 24 lutego w Kielcach, ogłoszone zostały wyniki organizowanego przez regionalny dziennik Echo Dnia - IX plebiscytu „Świętokrzyski Lekarz Roku 2011”.

 W tegorocznej edycji głosami pacjentów Świętokrzyskim Lekarzem Roku 2011 została kardiolog dziecięcy z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach dr Wioletta Korzeluch. Drugie miejsce zajęła dr Marianna Janion i trzecie dr Edward Pietrzyk – oboje ze szpitala wojewódzkiego w Kielcach.

Tuż za „złotą” dziesiątką laureatów wojewódzkich uplasował się głosami 1704 osób dr Ryszard Skrzypek ze szpitala w Busku-Zdroju, były wieloletni dyrektor tej lecznicy, który został  najlepszym lekarzem roku 2011  powiatu buskiego.

 ryszard_skrzypek.jpg

Drugie miejsce w plebiscycie powiatowym zajęła dr Bogusława Maria Adlis z Ośrodka Zdrowia w Brzostkowie i trzecie dr  Maria Gadawska z Ośrodka Zdrowia w Gnojnie. Wraz z plebiscytem na najlepszego lekarza prowadzone było też głosowanie na najlepsze apteki i przychodnie zdrowia w poszczególnych regionach. W powiecie buskim pacjenci wskazali na aptekę przy ulicy Bohaterów Warszawy 106 w Busku-Zdroju i Przychodnię Rejonową nr 1 na ulicy Sądowej także w Busku-Zdroju.

Szczegółową  informację i pełną listę laureatów publikuje na swoich łamach  Echo Dnia.

Gratulujemy naszym laureatom.

/Robert Gwóźdź/

 



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (63)
     

- (2012-02-28 18:49:36)

nie pare miesięcy tylko rok

-Marlena (2012-02-28 18:33:15)

Krytyka rodzi się tylko z własnych przerośniętych ambicji i zazdrości!!!!. Z dedykacją dla wszystkich krytyków i przeciwników mojego ojca:)pozdrawiam:)

- (2012-02-28 18:31:08)

:)

- (2012-02-28 18:30:07)

Oj Rysiu, Rysiu i wystawili cię na pośmiewisko.

-Manuel (2012-02-28 18:11:42)

Przypomnę rozmowę dwóch samorządowców. Pierwszy pyta. Dlaczego od razu musisz być starostą? Nie mógłbyś, na początek, zostać zastępcą starosty? Drugi odpowiada. Nie, nie mogę, bo zastępca starosty musi mieć wyższe wykształcenie, a starosta nie musi. ...... i wszystko jasne. Pozdrawiam. Manuel

-Izunia (2012-02-28 13:33:32)

To bardzo dziwne, nie było długów i nowy dyrektor w ciagu paru miesiecy taki dług zrobił?! Opamietania ludzie!!!!!!!!!!!!!

-D.G. (2012-02-28 11:45:41)


Gratulacje dla dr.Skrzypka!!!
Pozdro dla Marlenki!

-Pamela (2012-02-28 08:17:51)

nieśmiało przypominam, że nie o partię, a o terapię tu chodzi!!!

więc pytam, [/b]kto głosował[/b]???

-machorkowa do tytoniarzowej (2012-02-28 07:37:10)

Kumo moja już się trochę zestarzałaś a witalność i myślenie komputer Ci wypiera mnie też.Dziś w modzie ACTA i Palikot. "Czerwony Sztandar i Zielone Nam Szumią Sztandary"są wyprowadzone bądź czekają na komendę do wyprowadzenia.Masz kochaniutka kumo rację -patolog gdy zmarłego kroi ,życia nie wróci więc o jakim leczeniu mówimy.Z tym radnym byłbym ostrożniejszy jest bezdyskusyjne ,ze ,że zataił bo czym się miał chwalić. W czasach komuny młodzi chętnie piersi wystawiali po medale służąc Ludowej Ojczyźnie teraz tez wystawiali służąc 4 RP a gdy cofnięto licznik do 3 też służą jej i piersi wystawiają.Zna się takich i w naszym środowisko co to przy każdej zmianie ustroju idą do zwycięskich partii po ordery,apanaże i kasiarkę kasiorkę nade wszystko.Droga kumo nie nazywaj szabru pogorzeliskiem dla niektórych wybrańców sami ich wybraliśmy nastał dzień wesoły. Po poście przyjdą święta zaśpiewamy wspólnie "Wesoły dziś nam dzień nastał " W tej radości wielu zapomni o kalekich dzieciach które na operacje czekają latami a w ich miejsce zapisane na leczenie zostaną poza terminami pacjentki brzęczącą ukradziona ci mamoną.Widzisz moja droga kielich sprawiedliwości jest gorzki ale jego owoce mogą być słodkie pewno ,ze nie dla ciebie czy dla mnie ale dla cierpiących nie winnie skazanych przez los.Reasumując mieliśmy i mamy lekarzy godnych najwyższych tytułów: Starkiewicz,Goryński,Marcin Podesek,Dobrowolski Janusz dopisz kochana następne nazwiska na pewno są takie !

-do Marleny (2012-02-28 07:03:20)

Gratuluję odwagi. Nie znam Cię, ale już lubię. nie przejmuj się janosikami tajnie zu***ącymi.

-janosik (2012-02-28 07:00:10)

Busko uratuje tylko janosik. pozabiro bogatym i rozdo bidnym. same buskowiany se nie dadzo rady. ino bidujo. hej !

-super plebiscyty echa (2012-02-28 06:25:49)

czekamy na najlepszego burmistrza, najlepszego starostę. po co zgadywać. niech echo nam powie kto jest najlepszy.

-Bus (2012-02-27 20:35:43)

Wszyscz tylko o dr.Skrzypku a prxecież mamy lauratkę ktora w calym woj . zajęla 6 miejsce -mowa o aptece Boh.wwy 106, naprawdę warto przyjść i popatrzeć ta te usmiechniete buzie P.mgr.i skorzystac nie tylko z zakupu lekow ale z fachowej porady aby zaoszczędzić czasu w czekaniu w kolejce do lekarzy.No i oczywiście szefowa w tych swoich apaszkach naprawde zachęca do zakupu .Na gali wreczenia nagrod wyglądala jak EWA KASPRZYK w czerwonym szalu .Gratulacje oby tak dalej.

-anna (2012-02-27 17:17:58)

w tym plebiscycie sami zainteresowani wysyłali na siebie smsy. wystarczyło kupić kartę i wysyłać :( a odnośnie apteki to chyba większość się ze mną zgodzi ze najbardziej oblegana apteką i z najniższymi cenami jest ta na Woj.Polskiego.

-Pani tytoniarzowa (2012-02-27 16:34:30)

Bardzo mi zaimponowało niezwykłe poczucie humoru Ponidzian, ludu pracowitego i bogobojnego. Oto z mądrości (choć niektóre zamieszczone tu komentarze na to nie wskazują) i woli mieszkńców, lekarzem roku zostaje patolog, specjalista, po raz ostatni "badający" pacjenta na stole prosektorium, a na człowieka roku, lud wybiera sobie pana radnego, który coś tam - coś tam, wróble na dachu ćwierkają, że nie całkiem bardzo, ale jego koledzy partyjni, twierdzą, że szafa gra!

Czy ktoś oczekuje, że do najbliższych wyborów lokalnych, czy parlamentarnych, uczestnicy plebiscytów pokuszą się o refleksję, odrobinę spoważnieją, wyjdą z oparów absurdu? Ja nie.
Przestańcie więc wreszcie narzekać: Burmistrz niedobry, starosta też nie, ale to przecież WY dokonujecie takich wyborów, więc teraz zamknijcie się, albo przynajmniej bądźcie ciszej nad tym pogorzeliskiem.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry