swietokrzyskie.info


Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Z myślą o mieszkańcach.

Dodane: AT Data: 2012-02-25 12:32:42 (czytane: 16900)  Wersja do druku

„Zagospodarowanie terenu wokół Stawu Niemieckiego" – taką nazwę nosi nowa gminna inwestycja, która zmieni teren przy ul. Kusocińskiego w atrakcyjny pod względem rekreacyjnym obszar.

W postępowaniu przetargowym wyłoniona została już firma, która pracować będzie nad projektem technicznym zagospodarowania obszaru wokół Stawu Niemieckiego.

Teren ten pełnił będzie funkcję wypoczynkowo-rekreacyjną. Zostanie podzielony na dwie strefy: część północno-zachodnią i południowo-wschodnią. W części północno-zachodniej znajdą się miejsca piknikowe, place wypoczynkowe oraz drobne formy architektoniczne.

staw_niemiecki.jpg



Południowo-wschodnia część terenu przeznaczona został przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Wybudowany będzie tam m.in. skate park, tor rowerowy oraz ścieżka zdrowia.

Inwestycja ta będzie znakomitą propozycją spędzenia wolnego czasu zarówno dla dzieci, całych rodzin oraz osób starszych. Udostępni mieszkańcom nową, atrakcyjną do wykorzystania przestrzeń i z pewnością poprawi estetykę miejsca.

Tekst i fot. EHR
Źródło: www.busko.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (59)
     

-Burmistrzu (2012-02-26 12:30:42)

Zobowiąż właścicieli psów do zbierania ich odchodów. Rejon niemieckiego stawu jest najbardziej zasr...m miejscem w Busku

-emil (2012-02-26 12:17:53)

a moze burmistrz przeszedl by sie na ul rzewuskiego i zobaczyl jak ona wylada w rejoni sanat wojskowego chodnik zalany cala szerokoscb kuracjusze klna bo przejsc sie nia udaje trzeba kalosze po kolana ladna wizytowka nie ma co

-Wtyka (2012-02-26 11:35:40)

A może by ktoś pilnował trawników na Kusocińskiego w kierunku nowego parku i samego parku, łażą tam wszyscy z bloków z psami i zasrane są trawniki.Gdzie ta policja siedzą w radiowozie i polują na pieszych.Tak psy srają a dzieci i my patrzymy na to wracają z kościoła.

- (2012-02-26 11:19:08)

Kąpielisko z Stawu Niemieckiego to zły pomysł, i tak będą tam lądowały butelki z wina ...

- (2012-02-26 10:52:55)

jak juz to zrobią to niech monitorują i pilnują, żeby nie było jak w Radzanowie! ledwo oddali Radzanów a już były popalone parasole i pourywane drzwi do przebieralni a na parkingu masa porozbijanych butelek

-do TBU Desany (2012-02-26 10:06:37)

Ścieki od drobnych właścicieli płyną gdy szamba się przepełnią.Kazek złapał karasia co miał tasiemiec.Najpierw trzeba uporządkować teren bo jest zasrany przez psy i dwunogi.Właściciele posesji niech dupy ruszą i pilnują kto szczy,psy wyprowadza na sranie,butelki po libacji napojach wyrzuca.Pomysł ze ścieżka czy torem wyścigowym dla rowerzystów do bani. Podobny dla tego z fontanną,który przepchnęła poprzednia koalicja. Są przecież sciechy do Radzanowa Komendówka do Folwarków i dalej Wąsowiczówka.

-Adaś (2012-02-26 07:33:42)

DObże byb było aby skate park oraz tor rowerowy budowany był wraz z osobami , ktore uprawiaja ten sport.

-:_) (2012-02-26 00:39:25)

Jezeli sketepark ma byc taki jaki widzialem na projekcie 3 lata temu to wezcie sobie go do dup*. 15x15m . Mam nadzieje ze ktos tam mysli a jezeli nie to Stopnica bedzie swietna propozycja dla wymarlego buska...!

-rusek (2012-02-25 22:38:13)

Na pewno będzie hałaśliwy.. w końcu rolki są tak głośne jak tramwaje... :)

- (2012-02-25 22:31:33)

Czy skatepark nie będzie zbyt hałaśliwy dla okolicznych mieszkańców?

-TBU DESANT (2012-02-25 22:14:20)

rewelacja!!! jestem za! ale jak już robić kompleks zagospodarowujący, to niech zrobią coś z samym /stawem niemieckim/ żeby też mogła z niego młodzież korzystać.świetny teren pod kompielisko

-Dziękujemy (2012-02-25 21:50:18)

Nareszcie !!!

- (2012-02-25 20:39:45)

nareszcie ktas pomyslal o potrzebach mlodziezy to sie ceni ale jestem ciekaw kiedy bedzie to wszystko gotowe byle szybko bo jak beda tak robic jak z aleja mickiewicza to zejdzie z 5 lat

- (2012-02-25 17:36:17)

pewnei skate park zamieni sie w swego rodzaju żulernie gdzie mlodzi beda mieli gdzie chlać i palić jointy

- (2012-02-25 17:20:17)

Skatepark jak najbardziej, tylko może gdzieś z boku, żeby młodzież nie zagłuszała spokoju spacerowiczom.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry