swietokrzyskie.info


Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Z myślą o mieszkańcach.

Dodane: AT Data: 2012-02-25 12:32:42 (czytane: 16898)  Wersja do druku

„Zagospodarowanie terenu wokół Stawu Niemieckiego" – taką nazwę nosi nowa gminna inwestycja, która zmieni teren przy ul. Kusocińskiego w atrakcyjny pod względem rekreacyjnym obszar.

W postępowaniu przetargowym wyłoniona została już firma, która pracować będzie nad projektem technicznym zagospodarowania obszaru wokół Stawu Niemieckiego.

Teren ten pełnił będzie funkcję wypoczynkowo-rekreacyjną. Zostanie podzielony na dwie strefy: część północno-zachodnią i południowo-wschodnią. W części północno-zachodniej znajdą się miejsca piknikowe, place wypoczynkowe oraz drobne formy architektoniczne.

staw_niemiecki.jpg



Południowo-wschodnia część terenu przeznaczona został przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Wybudowany będzie tam m.in. skate park, tor rowerowy oraz ścieżka zdrowia.

Inwestycja ta będzie znakomitą propozycją spędzenia wolnego czasu zarówno dla dzieci, całych rodzin oraz osób starszych. Udostępni mieszkańcom nową, atrakcyjną do wykorzystania przestrzeń i z pewnością poprawi estetykę miejsca.

Tekst i fot. EHR
Źródło: www.busko.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (59)
     

-Rodowity (2012-02-28 11:40:11)

Nie ruszajcie tego miejsca.Niech choć kawałek naszego miasta zostanie normalny.Tak normalny.Bo to co zrobiliście z PKSówką to porażka,a o rynku nie wspomnę.Przecież w radzie która to zatwierdzała była "aż"czwórka Busczan.Nie dziwię się pozostałym,ale gdzie Wy mieliście oczy.O wyobrażni przemilczę.Dzieciom skate-park jak najbardziej-glinianki są wielkie oświetlone i zmonitorowane.A o porządek nie tylko na Podemłyniu,ale i w całym Busku dbać powinniśmy wszyscy.Miłego dnia.

- (2012-02-27 23:33:43)

Popieram przedmówców! z tą czystością to prawda, ja zawzięłam się i sprzątam po swoim psie mimo ze ludzie dziwnie na mnie patrzą, nie wspomnę już o tym, że ja sprzątam a wdepnę w to co zostawili inni... okolice stawu niemieckiego to teraz jeden wielki śmietnik, mnóstwo szkieł z porozbijanych butelek na pewno nie polecam na spacer z dzieckiem. Dobrze że jest plan zagospodarowania tego terenu tylko żeby był pilnowany porządek.

-Mieszkaniec Buska (2012-02-27 22:28:12)

Uważam, że kazda inwestycja zmierzająca do poprawy wizerunku miasta zasługuje na uznanie...tylko jeżeli ktoś ma nadzieję, że w niemieckim stawie będzie się kąpał albo pływał na łódkach to może dla przykładu niech wejdzie z całą rodziną do wanny i próbuje pływać...miejscem do pływania i uprawiania sportów wodnych jest Radzanów o który trzeba dbać...NIE NISZCZYĆ przez podpitych szpanerskich wyrostków zajeżdżajacych tam tatusiowymi samochodami...bo to nie ich...ale wykonane za pieniądze z podatków płaconych przez wyrozumiałe mamusie i tatusiów...a póżniej dziwiących się jak "KTOS" zniszczył Radzanów.

-kurde (2012-02-27 21:10:52)

juz wystarczy bałaganu.jak narazie ta cała rewitalizacja nie poprawiła lecz pogorszyła zycie mieszkancom.np swiatyła w busku smieszna sprawa UTRUDNIENIE.PARKU TEZ W RYNKU NIE RUSZAJCIE.....

-a co z Radzanowem? (2012-02-27 17:51:50)

Teraz staw niemiecki? już poprzednicy Sikory miliony złotych utopili w Radzanowie SPA i co? Czy nie są to miliony zmarnowane??

-hasdasd (2012-02-27 17:49:21)

Dokladnie TECHRAMPS.COM najlepsze skate-parki w Polske ;]

- (2012-02-27 13:21:02)

JAK BEDZIECIE ROBIĆ SKATEPARK TO ZRÓBCIE PROFESJONALNY.ZASIĘGNIJCIE PORAD PROFESJONALNEJ FIRMY KTÓRA SPECJALIZUJE SIĘ W TYM.FIRMA TAKA NAZYWA SIĘ TECHRAMPS.COM

-olo (2012-02-27 13:18:25)

nie bardzo widzę teren przy stawie niemieckim jako rekreacyjny. Ten staw to kałuża większa do ktorej stale splywaja nieczystości i dlatego kapiel w tej kałuży jest dla zdrowia mało korzystna. Miejsce wypoczynkowe jest pomysłem dziwnym bo trzeba tam sporo zainwestować, zorganizować potem stały nadzór nad terenem czyli kolejna skarbonka ledwie domykającego się budżetu. Skate park można zrobić w innym miejscu już zagospodarowanym choćby na glimiankach.Nie wiem co to za nowość tam planowana czyli place wypoczynkowe?Są do zagospodarowania skałki, okolica małpiego gaju, lasek mikułowski i parę innych miejsc. Po co tworzyć kolejne skoro nie będzie pieniędzy na utrzymanie? Poza tym warto byłoby ogłosić konkurs na wykorzystanie tego terenu. Warto zapytać mieszkańców a nie uszczęśliwiać ich kolejnym po ścieżce rowerowej pomyłem. Jeszcze kilka takich kosztownych prezentów i zacznie się wyłączanie świateł ulicznych,likwidacja szkół, podniesienie czynszu w lokalach itp

A sprawa psich kup to problem cywilizacyjny. Busko jeszcze cywilizacyjnie nie jest europejskie. Trzeba się o to starać. No ile mandatów nałożyła SM na właścicieli piesków biegających luzem? Bo gadać to sobie możemy i nawoływać do porządku

- (2012-02-27 12:44:57)

dobrze sie stalo ze ktos wreszcie pomyslal o mlodziezy. moze nie do konca , ale lepsze to niz w ogole.
ci co tak nazekaja na psie i ludzkie kupy , butelki i inne badziewie niech zacznie od siebie i swojego podworka. zawsze wygodnie narzekac i nic nie robic

-mieszkanka (2012-02-27 08:29:12)

Właśnie wczoraj przechodziłam dwa razy koło Stawu Niemieckiego. W stawie rozmraża się nie tylko lód, ale i biedny zdechły kot. Wynurzają się butelki po wódce i innych trunkach. A pamiętam jako dziecko pływaliśmy tam pontonami, kąpaliśmy się i było dużo radochy. W Busku brak jest wodnych akwenów i może wypadałoby zadbać chociażby o ten jeden. Pozdrawiam.

-madsen (2012-02-26 23:04:48)

Nic nie poradzi się na to, że w Busku a zwłaszcza w okolicy bydło mieszka niszczycielskie.Takiego idiotycznego dewastowania wszystkiego (zwłaszcza nowego) nigdzie indziej nie widziałem!Czasami dochodze do wniosku,że tu nic nie opłaca się odnawiać,modernizowac i oddawać do uzytku bo i tak zostanie zniszczone...

-busco (2012-02-26 21:34:24)

OJ ten nasz busrmistrz Ptaszek to juz drugiej kadencji nie bedzie cwiekal to byla porazka ten gosc ,oby jak najszybiej sie to skonczylo

-drops (2012-02-26 20:02:20)

frajdę to mogą mieć ale ci co koło stawu mieszkają

-do fajnie (2012-02-26 14:01:30)

Nie obiecujcie piekła nie obiecujcie nieba -pracy i chleba młodym potrzeba

-FAJNIE (2012-02-26 12:39:45)

fajna sprawa niema co narzekac na hałas bo to juz raczej przemysleli i wgl bedzie fajn sprawa czeba tak robic aby mlodziez zostala w busku a nie wyjezdzala za szukaniem rozrywki i jakby niepaczec to da komus prace bo ktos sie tym zajmowac musi wiec fajan sprawa :) jeszcze tylko taki stok zrobic poza miastem jak w kielcach i bedzie fajnie. Mamy BOISKA, KOSZA, ORLIKI, ŁYZWY, KINO MOZE NIE ZA FAJNE ALE JUZ MOZNA COS OGLADNAC, NOWA ALEJA, BYCZOK COS TAM ZAWWSZE PEWNIE CIEKAWEGO BEDZIE, HALE NA KTOREJ COS SIE DZIEJE, RESTAURACJE, BARY, 2 DYSKOTEKI, SILOWNIE SA JESZCZE BY SIE SPRZYDALA JAKAS TAKA NA DWORZE W OKOLICACH WLASNIE SKATEPARKU JAK SA W INYCH KRAJACH A NAWET W POLSKICH WIEKSZYCH MIASTACH, STAWY, KORTY, BASEN, MINI GOLFA I NAPEWNO COS CZEGO JESZCZE NIEWYMIENILEM WIEC JEST JUZ COS ROBIC JEST TEGO TROCHE

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry