swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Z myślą o mieszkańcach.

Dodane: AT Data: 2012-02-25 12:32:42 (czytane: 16901)  Wersja do druku

„Zagospodarowanie terenu wokół Stawu Niemieckiego" – taką nazwę nosi nowa gminna inwestycja, która zmieni teren przy ul. Kusocińskiego w atrakcyjny pod względem rekreacyjnym obszar.

W postępowaniu przetargowym wyłoniona została już firma, która pracować będzie nad projektem technicznym zagospodarowania obszaru wokół Stawu Niemieckiego.

Teren ten pełnił będzie funkcję wypoczynkowo-rekreacyjną. Zostanie podzielony na dwie strefy: część północno-zachodnią i południowo-wschodnią. W części północno-zachodniej znajdą się miejsca piknikowe, place wypoczynkowe oraz drobne formy architektoniczne.

staw_niemiecki.jpg



Południowo-wschodnia część terenu przeznaczona został przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Wybudowany będzie tam m.in. skate park, tor rowerowy oraz ścieżka zdrowia.

Inwestycja ta będzie znakomitą propozycją spędzenia wolnego czasu zarówno dla dzieci, całych rodzin oraz osób starszych. Udostępni mieszkańcom nową, atrakcyjną do wykorzystania przestrzeń i z pewnością poprawi estetykę miejsca.

Tekst i fot. EHR
Źródło: www.busko.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (59)
     

-Tomek (2012-02-25 17:18:48)

Tylko żeby nie wycięli drzew, a terenów zielonych nie obłożyli obskurną kostką. Im więcej zieleni tym lepiej!

- (2012-02-25 15:53:09)

wytka :<

-gdzie adresy ip (2012-02-25 15:19:42)

gdzie adresy ip , jak mc ujol wolnosc slowa ale adresy ip sa po to aby bylo widac ze ta sama osoba pisze pare razy

-- (2012-02-25 15:04:28)

skate park to mógłby koło Bykolca a tu tylko dla dziadków i bezdomnych pasi !

-No wlasnie ? (2012-02-25 14:59:47)

No wlasnie kiedy ?:D

-ja (2012-02-25 14:58:49)

słyszałem, że mają jeeszcze oczyścić wode i będzie można się kąpać

-hahaha (2012-02-25 14:26:14)

kiedy to bedzie za 5 lat ?

-kobra (2012-02-25 14:16:47)

@ ANNA - piesek będzie robił kupkę tam gdzie zechce, ale ty będziesz wreszcie po piesku sprzątać i zbierac kupkę do woreczka.

-.... (2012-02-25 13:52:59)

Puknac to ty sie mozesz Nigdy wam nic nie pasuje a mlodziesz domagala sie skate parku ponad 5 lat i maja to na co zasluzyli nareszcze .

-- (2012-02-25 13:30:36)

Miejsce wymarzone ale na budowę domków dla ludzi bezdomnych ,których ciągle przybywa.Od wypoczynku dla pełnosprawnych są dwa parki,cielętnik i małpi gaj ,Radzanów,Karboksy,Glinianki,Gadawa,Łowiska Zimne wódy,ścieżka rowerowa,i inne.Puknijcie się w rufę.

- (2012-02-25 13:16:19)

tak doczekamy sie , jak drogi z buska do Kazimierzy Wielkiej ;p

-HABABABA (2012-02-25 13:04:19)

NARESZCZE SKATE PARK w busku brawa !

- (2012-02-25 12:58:02)

BRAWO !!!!! Pani S. zagłosuje na pana po raz 2 !!!

-ANNA (2012-02-25 12:54:01)

A GDZIE MÓJ PIESEK BĘDZIE KUPKLĘ ROBIC ?????

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry