swietokrzyskie.info


Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Studniówki 2012: Bal Studniówkowy w I Liceum Ogólnokształcącym w Busku-Zdroju. (video/foto)

Dodane: MC Data: 2012-02-18 13:36:00 (czytane: 35472)  Wersja do druku

W tym roku ponad 250 uczniów z ośmiu klas trzecich bawiło się na Balu Studniówkowym w I Liceum Ogólnokształcącym w Busku-Zdroju.


Bal rozpoczął tradycyjny polonez, a w pierwszej parze szli: dyrektor liceum Tomasz Galant i wicedyrektor Anna Kolarz. Pięknego poloneza tańczyło 16 par, dziewczęta w białych długich sukniach, chłopcy w mundurach z epoki napoleońskiej.

busko_lo_polonez.jpg

 

busko_lo_polonez2.jpg 

 

busko_lo_walc.jpg


Po polonezie nastąpiła część oficjalna. Życzenia udanej matury przekazał maturzystom dyrektor Tomasz Galant, a także zaproszeni goście: starosta buski Jerzy Kolarz i wiceburmistrz Tomasz Mierzwa. Uczniowie podziękowali nauczycielom oraz rodzicom za trud jaki włożyli w ich wychowanie i edukację.

busko_lo.jpg 


Po części oficjalnej maturzyści zatańczyli przepięknego walca, którego publiczność nagrodziła gorącymi brawami. Potem już zaczęła się wspaniała zabawa -  bal na 100 dni przed maturą, który trwał do białego rana. Do tańca przygrywał zespół Kral.

 

Zapraszamy do obejrzenia obszernej relacji video (4. części) z Balu Studniówkowego w I LO w Busku-Zdroju.

studniowka2012_LO_polonez_video.jpg
kliknij i oglądaj

 

 fotoreportaż

Foto: Arek Sierpina.
Video: Studio Vikam


Zobacz relację z innych studniówek 2012   >>>

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (78)
     

-zxcv (2012-02-20 14:28:33)

Do wszystkich tańczących. Nie musicie na każdym kroku podkreślać, ile to pracy Wy i profesorka włożyliście w przygotowanie poloneza. O tym każdy wie, polonez i pozostałe tańce zatańczyliście wspaniale, i wszystkie głosy sprzeciwu zamieszczone w komentarzach nie są skierowane do was, ale do władz szkoły, która uniemożliwiła 80 procentom uczniów zatanczyć poloneza na WŁASNEJ studniówce. Tu nawet nie chodzi o to że każdy mógł się zgłosić i każdy miał takie same szanse że ostatecznie zostanie wybrany do 16 (wiadomo że szanse nie były takie same). Problem w tym, że nie szesnastu, ale zdecydowanej większości osób zależało na tym, aby zatańczyć. I szkoła powinna umożliwić to wszystkim maturzystom. Jeszcze raz podkreślam, zatańczyliście cudownie... ale sami przyznajcie że gdybyście to Wy musieli potem po tak pięknie zatańczonym polonezie wejść na sale, czulibyście się jak bydło. Ot, tyle. Studniówka minęła, wspomnienia zostały, tylko trochę przykre.

-uczennica III (2012-02-20 13:48:19)

Przyznaje racje przedmowcy a dodatkowo napisze ze nie wyobrazam sobie aby 250 osob zatanczylo slicznie poloneza na tej amlej sali skoro juz te 16 par ledwo sie miescilo, Dyrektor nie zgodzil sie na hale wiec odbulo sie jak w pozostalych latach. Nie rozumiem skad te słow akrytyki i wielkie oburzenie tym ze nie tanczyly wszystkie osoby, co moim zdaniem wygladaloby nieestetycznie:) pozdro

-anonim (2012-02-20 13:25:07)

Nie macie pojęcia o czym piszecie... A więc tak... pewnego pięknego tygodnia WSZYSTKIE klasy III miały naukę kroku podstawowego poloneza, którego uczyli nauczyciele wf (więc nie mówcie że tylko wybrani mieli okazję nauki). Następnie chętne osoby/pary przyszły na casting z którego wyłoniono o ile się nie mylę dwadzieścia kilka par. Następnie pary same się eliminowały np. nie mogły ogarnąć jakiejś figury lub miały problem z rytmicznym "tańczeniem" albo zwyczajnie przestały przychodzić. A że nie będą tańczyć wszyscy to każdy doskonale wiedział bo po pierwsze jest 16 par stroi (ale to nie problem bo zawsze można doszyć), przeszkodą natomiast była stara salka gimnastyczna gdyż przy większej ilości tańczących nie dałoby się zaprezentować tam żadnego miłego dla oka układu (dlaczego nie na nowej hali to już pytanie do władz szkoły lub pana starosty ale niestety nie wiem pod kogo należy hala sportowa). A co do 3 prób to MW ma tu rację, a wspomnę także że wiele razy próby były po lekcjach lub przed nimi... Tyle jeśli chodzi o poloneza. Z walcem natomiast po kilku próbach zostało 7 lub 8 par. Wyłoniono 6 i to ona męczyła się miesiąc zostając czasami do godziny 17 (wiem że raz próba była także w SOBOTĘ) aby zatańczyć wcale nie prosty układ. Dodam także że tylko jedna osoba z tańczących miała pojęcie o walcu wiedeńskim/angielskim. Pozostałe 11 osób uczyło się od podstaw (a do tych krytykujących naukę w LO dodam także że na wf także uczono kroku podstawowego walca). Także proszę nie mówić że tylko elita tańczy. To równie dobrze można powiedzieć czemu Smuda powołuje wciąż tych samych grajków skoro równie dobrze mógłby powołać zawodnika z B-klasy. Przecież kopią tą samo okrągłą piłkę. A dodam na koniec na po polonezie "16" reszta szkoły także weszła "polonezowym" krokiem, ale o tym już nikt nie wspomniał.

-**pp (2012-02-20 13:03:38)

Osoba pode mną kompletne brednie rozpowszechnia. Jeżeli ktoś myśli, że wystarczy do tej szkoły pójść i już wszystko ''samo'' się nauczy, to faktycznie ma problem. Jednak wystarczy włożyć odrobinę wysiłku, by bez problemu osiągać w tym liceum całkiem przyzwoite wyniki.
Ludzie, którzy wypisują brednie na temat tej szkoły i straszą nią albo do niej nie chodzili, albo po prostu byli wybitnymi leniami liczącymi na dobre efekty bez jakichkolwiek, choćby najmniejszych starań.

-jw (2012-02-20 12:49:12)

w tej szkole wszystkich nie będą uczyć bo to szkoła dla wybranych ludzi z nazwiskiem a reszta to barachło jak chca to brać lekcje prywatnie i cierpieć,taki jest podział ról od dawna

-yhy (2012-02-20 12:28:26)

Czy to liceum faktycznie reprezentuje taki wysoki poziom? jak tam jest?

-moim zdaniem... (2012-02-20 12:15:08)

... szkoła powinna uczyć wszystkich. Tańczyć poloneza też. Wychodzi, iż nauczyła tylko tych zdolniejszych. Jeżeli te doświadczenia i praktyki przeniesie na inne obszary-przedmioty nauczania to dopiero wtedy będzie...

- (2012-02-20 11:48:30)

Kochana młodzieży teraz możecie ocenić do której szkoły chcecie iść się uczyć,do tej co możecie stać pod ścianami w dzień swojej studniówki i patrzeć jak tańczą koleżanki i koledzy wybrani na castingu-/straszne/ . czy do tej szkoły w której każdego ucznia nauczą tańczyć poloneza i na swojej studniówce będziecie mogli poczuć się wszyscy równi,wszyscy jako równorzędni uczniowie swojej szkoły.

-do do MW (2012-02-20 11:14:28)

no niestety nie wiem, ponieważ nie udało mi się na te próby dostać, mimo, że byłem dyspozycyjny i mogłem oraz bardzo chciałem w nich uczestniczyć, ale cóż nie dla Psa kiełbasa.... za wysokie progi... trochę to przykre

- (2012-02-20 11:05:35)

Ale macie problemy.. Nasza szkoła sie wyróżnia pod tym względem i tyle, taka była koncepcja.

-do "do MW' (2012-02-20 11:03:50)

Widzisz, nawet nie wiesz o jakich trzech próbach mowa, nie jesteś dokońća poinformowany jak to wyglądało także myśle, że Twoj komentarz jest zbędny ; ]

- (2012-02-20 11:03:03)

trzeba zrobić taki układ żeby wszyscy byli w stani go zatańczyć, bo szyuką nie jest stworzenie układu z uczniami zdolnymi, czującymi rytm, sztuką jest nauczyć poloneza i walca uczniów, którzy nie mają o tym pojęcia, i własnie tak się dzieje we wszystkich szkołach w Busku oprócz Ogólniaka, czemu? sami sobie odpowiedzcie na to pytanie

-do MW (2012-02-20 11:01:18)

przecież próby w większości były na lekcjach, to o jakiej zasadzie 3 prób piszesz? jak uczniowie byli zwalniani w większości z lekcji, to każdy mógł przyjść

- (2012-02-20 11:01:16)

Tak wymyślili i tak jest od kilku lat. Przynajmniej ładnie i efektownie to wygląda. Według mnie fajne tradycja i tyle. Każdy ma swoje zdanie ;)

-xya (2012-02-20 10:53:43)

ale o jakiej tradycji mowa??? tradycją zawsze było wspolne wykonaneie poloneza! teraz jakieś castingi wymyslili. po co to ? ma byc na pokaz nie dla mlodzieży wspomnienie! tak myślę

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry