Dodane: MC Data: 2012-02-18 13:36:00 (czytane: 35473) 
W tym roku ponad 250 uczniów z ośmiu klas trzecich bawiło się na Balu Studniówkowym w I Liceum Ogólnokształcącym w Busku-Zdroju.
Bal rozpoczął tradycyjny polonez, a w pierwszej parze szli: dyrektor liceum Tomasz Galant i wicedyrektor Anna Kolarz. Pięknego poloneza tańczyło 16 par, dziewczęta w białych długich sukniach, chłopcy w mundurach z epoki napoleońskiej.


Po polonezie nastąpiła część oficjalna. Życzenia udanej matury przekazał maturzystom dyrektor Tomasz Galant, a także zaproszeni goście: starosta buski Jerzy Kolarz i wiceburmistrz Tomasz Mierzwa. Uczniowie podziękowali nauczycielom oraz rodzicom za trud jaki włożyli w ich wychowanie i edukację.
Po części oficjalnej maturzyści zatańczyli przepięknego walca, którego publiczność nagrodziła gorącymi brawami. Potem już zaczęła się wspaniała zabawa - bal na 100 dni przed maturą, który trwał do białego rana. Do tańca przygrywał zespół Kral.
Zapraszamy do obejrzenia obszernej relacji video (4. części) z Balu Studniówkowego w I LO w Busku-Zdroju.
Foto: Arek Sierpina.
Video: Studio Vikam
Zobacz relację z innych studniówek 2012 >>>
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (78) |
-do tańczacej (2012-02-20 10:51:15)
no własnie nie do końca taka jest tradycja "TEJ" szkoły, wybieranie jest dopiero od kilku lat, a TRADYCJA że tańczą wszyscy była zawsze , dopóki nie zaczęły się castingi, to może zróbmy też nową tradycję, że na studniówkę też pójdą wybrani, a nie cała szkola
-cd (2012-02-20 10:49:13)
A to że jest tylko tyle par zatańczyło to tylko dlatego że jest tyle strojów. Co do walca to na początku przyszło dużo chętnych ok ale po 2-3 próbach zostały tylko z 6-7 par to po prostu sami zostali i tyle. A z tego co rozmawiałam z uczniami to odchodzili dlatego że to nie dla nich taniec i sobie nie poradzą.
-tańcząca (2012-02-20 10:47:12)
nie potrzebnie roztrząsacie sprawe... Taka jest tradycja tej szkoły, tyle jest uszytych stroi i tyle. Każdy mógł wziąć udział w castingach i na tej podstawie były dopierana osoby. Przyznam że na castingu do poloneza było sporo osób, ale już do walca nie. Także nie przesadzajmy...
-MW (2012-02-20 10:45:01)
Bardzo denerwuje mnie to co Państwo piszą w tych komentarzach. Osobiście bywałam na paru próbach i castingach poloneza i widziałam jak pani profesor wybierała. Po pierwsze była umowa że jeśli kogoś nie będzie na 3 próbach odpada (dlaczego? po swoim doświadczeniu wiem że jeśli ktoś jest nie pilny i niesystematyczny to wyjdzie kaszana) po drugie jeśli ktoś nie umie zatańczyć kroku podstawowego do muzyki i nie umie się wyprostować no to psuje cały taniec no niestety tak to jest w tańcu
-:_) (2012-02-20 10:38:02)
Jejku co wy macie z tą Stopnicą? Ludzie tutaj komentujecie fotoreportaż z LO w Busku, takie teksty piszcie sobie na fotoreportażach gdzie jest Studniówka w Stopnicy a nie tutaj.a poza tym to wydaje mi się że to jaka była zabawa i kto się bardziej upił nie jest ważne.
-xya (2012-02-20 07:48:05)
rzeczywiście młodzi ludzie pieknie w tańcu się zaprezentowali. Tylko dlaczego ten tradycyjny studniówkowy taniec jest zarezerwowany dla nielicznych?? jak czują się ci wszyscy pod ściana stojący? czy oni nie będą matury pisali? Pamiętam swoją sutniówkę w tej szkole, Wszyscy zatańczylismy i też było pięknie. Może to zbyt wielki wysiłek nauczc większą ilośc mlodzieży? nie wiem , ale ja się ciesę,że mogłam zatańczyc a nie popatrzec!!
-**pp (2012-02-19 22:33:18)
Dla mnie totalnym nieporozumieniem było urządzenie studniówki w ciasnej hali w starym budynku. Czy nie można było wykorzystać hali sportowej?
-uczennica (2012-02-19 21:53:58)
Rzeczywiście każdy mógł zatańczyć... "Przykro mi, ale jesteś troszeczkę za niska"... No. Mnie również jest przykro...
-do poprzednika (2012-02-19 21:32:51)
Zarówno w przypadku poloneza jak i walca w Liceum Kościuszki, przeprowadzane były castingi, zgłosić się mógł każdy, żeby się załapać nie musiał koniecznie najlepiej tańczyć, lecz być sumiennym i wytrwałym w uczęszczaniu na próby, proszę mi wierzyć, przygotowanie obu przedstawionych tańców nie trwało tydzień ani dwa.
- (2012-02-19 18:47:20)
Ja proponuję zastanowić się nad faktem -jak przykro musiało być tej młodzieży która nie była wybrańcami losu do tego aby zatańczyć poloneza czy walca.Czy nad ich uczuciami naprawdę nikt nie był w stanie się zastanowić.To również była ich studniówka i oni też będą zdawać maturę a nie było im dane zatańczyć poloneza.Czy to było fair,na pewno jest się czym chwalić? W minionych latach poloneza tańczyło 7 klas po 30 osób i wszyscy mieli możliwość zatańczenia poloneza na swojej studniówce.
-olo (2012-02-19 17:34:18)
Jednak można zorganizować prawdziwy bal a może wstęp do balu. Dbając o wizerunek szkoły nie zamieszcza się tych gastronomiczno - knajpianych fotografii z plastikowymi butelkami na planie pierwszym. Słowa uznania przede wszystkim nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie takiego balu.Uczcie się Państwo mgr z innych szkół co to jest klimat, elegancja, ład nawet jeśli tylko na fotografiach był takowy
-- (2012-02-19 17:02:15)
Bo Stopnica to nie podróba.Stopnica to ORYGINAŁ
-~~ (2012-02-19 16:19:46)
LO znów zaskoczyło wszystkich nowością - naprawdę dobrze dopracowanym walcem wiedeńskim z fragmentem angielskiego! brawo brawo :)
-D. (2012-02-19 15:47:43)
Zawsze mnie śmieszy to, jak Stopnica co roku wypowiada się na temat swojego poloneza, jako by był lepszy niż w LO.. Pozwólcie, że każdy oceni to sam ;) ponadto, takie komentarze świadczą tylko i wyłącznie o kompleksie niższości. Nasza szkoła na szczęście nie musi wypowiadać się wszędzie, że jest najlepsza bo rankingi mówią same za siebie ;) ponadto to, że potrafimy się zgrać, zatańczyć i zachować powagę kiedy trzeba świadczy nie o sztywności, ale o dobrym wychowaniu :) wtedy kiedy trzeba to się bawimy, a kiedy trzeba zachowujemy powagę ;) ot co!
-Pani tytoniarzowa. (2012-02-19 11:51:43)
Brawo, brawo, brawo! Obejrzałam tańce maturzystów i nie mogę wyjść z podziwu.
Precyzyjnie zatańczony piekielnie trudny układ choreograficzny poloneza, pięknie zaakcentowany detal: gest, spojrzenie, świetne kostiumy oraz ...fryzury! Z tancerzy wprost emanuje elegancja, powab i czar. Zachwyca też zwiewny, lekko zatańczony walc.
Serdecznie gratuluję młodzieży oraz osobom ją przygotowującym.
Po tak poważnie potraktowanym, rewelacyjnym wykonaniu pierwszego z ważnych w życiu tańców, spodziewam się, że ci zdolni młodzi ludzie odniosą sukces nie tylko na maturze, ale również w całkiem dorosłym życiu, czego serdecznie życzę.
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.