swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Studniówki 2012: Bal Studniówkowy w I Liceum Ogólnokształcącym w Busku-Zdroju. (video/foto)

Dodane: MC Data: 2012-02-18 13:36:00 (czytane: 35473)  Wersja do druku

W tym roku ponad 250 uczniów z ośmiu klas trzecich bawiło się na Balu Studniówkowym w I Liceum Ogólnokształcącym w Busku-Zdroju.


Bal rozpoczął tradycyjny polonez, a w pierwszej parze szli: dyrektor liceum Tomasz Galant i wicedyrektor Anna Kolarz. Pięknego poloneza tańczyło 16 par, dziewczęta w białych długich sukniach, chłopcy w mundurach z epoki napoleońskiej.

busko_lo_polonez.jpg

 

busko_lo_polonez2.jpg 

 

busko_lo_walc.jpg


Po polonezie nastąpiła część oficjalna. Życzenia udanej matury przekazał maturzystom dyrektor Tomasz Galant, a także zaproszeni goście: starosta buski Jerzy Kolarz i wiceburmistrz Tomasz Mierzwa. Uczniowie podziękowali nauczycielom oraz rodzicom za trud jaki włożyli w ich wychowanie i edukację.

busko_lo.jpg 


Po części oficjalnej maturzyści zatańczyli przepięknego walca, którego publiczność nagrodziła gorącymi brawami. Potem już zaczęła się wspaniała zabawa -  bal na 100 dni przed maturą, który trwał do białego rana. Do tańca przygrywał zespół Kral.

 

Zapraszamy do obejrzenia obszernej relacji video (4. części) z Balu Studniówkowego w I LO w Busku-Zdroju.

studniowka2012_LO_polonez_video.jpg
kliknij i oglądaj

 

 fotoreportaż

Foto: Arek Sierpina.
Video: Studio Vikam


Zobacz relację z innych studniówek 2012   >>>

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (78)
     

-do tańczacej (2012-02-20 10:51:15)

no własnie nie do końca taka jest tradycja "TEJ" szkoły, wybieranie jest dopiero od kilku lat, a TRADYCJA że tańczą wszyscy była zawsze , dopóki nie zaczęły się castingi, to może zróbmy też nową tradycję, że na studniówkę też pójdą wybrani, a nie cała szkola

-cd (2012-02-20 10:49:13)

A to że jest tylko tyle par zatańczyło to tylko dlatego że jest tyle strojów. Co do walca to na początku przyszło dużo chętnych ok ale po 2-3 próbach zostały tylko z 6-7 par to po prostu sami zostali i tyle. A z tego co rozmawiałam z uczniami to odchodzili dlatego że to nie dla nich taniec i sobie nie poradzą.

-tańcząca (2012-02-20 10:47:12)

nie potrzebnie roztrząsacie sprawe... Taka jest tradycja tej szkoły, tyle jest uszytych stroi i tyle. Każdy mógł wziąć udział w castingach i na tej podstawie były dopierana osoby. Przyznam że na castingu do poloneza było sporo osób, ale już do walca nie. Także nie przesadzajmy...

-MW (2012-02-20 10:45:01)

Bardzo denerwuje mnie to co Państwo piszą w tych komentarzach. Osobiście bywałam na paru próbach i castingach poloneza i widziałam jak pani profesor wybierała. Po pierwsze była umowa że jeśli kogoś nie będzie na 3 próbach odpada (dlaczego? po swoim doświadczeniu wiem że jeśli ktoś jest nie pilny i niesystematyczny to wyjdzie kaszana) po drugie jeśli ktoś nie umie zatańczyć kroku podstawowego do muzyki i nie umie się wyprostować no to psuje cały taniec no niestety tak to jest w tańcu

-:_) (2012-02-20 10:38:02)

Jejku co wy macie z tą Stopnicą? Ludzie tutaj komentujecie fotoreportaż z LO w Busku, takie teksty piszcie sobie na fotoreportażach gdzie jest Studniówka w Stopnicy a nie tutaj.a poza tym to wydaje mi się że to jaka była zabawa i kto się bardziej upił nie jest ważne.

-xya (2012-02-20 07:48:05)

rzeczywiście młodzi ludzie pieknie w tańcu się zaprezentowali. Tylko dlaczego ten tradycyjny studniówkowy taniec jest zarezerwowany dla nielicznych?? jak czują się ci wszyscy pod ściana stojący? czy oni nie będą matury pisali? Pamiętam swoją sutniówkę w tej szkole, Wszyscy zatańczylismy i też było pięknie. Może to zbyt wielki wysiłek nauczc większą ilośc mlodzieży? nie wiem , ale ja się ciesę,że mogłam zatańczyc a nie popatrzec!!

-**pp (2012-02-19 22:33:18)

Dla mnie totalnym nieporozumieniem było urządzenie studniówki w ciasnej hali w starym budynku. Czy nie można było wykorzystać hali sportowej?

-uczennica (2012-02-19 21:53:58)

Rzeczywiście każdy mógł zatańczyć... "Przykro mi, ale jesteś troszeczkę za niska"... No. Mnie również jest przykro...

-do poprzednika (2012-02-19 21:32:51)

Zarówno w przypadku poloneza jak i walca w Liceum Kościuszki, przeprowadzane były castingi, zgłosić się mógł każdy, żeby się załapać nie musiał koniecznie najlepiej tańczyć, lecz być sumiennym i wytrwałym w uczęszczaniu na próby, proszę mi wierzyć, przygotowanie obu przedstawionych tańców nie trwało tydzień ani dwa.

- (2012-02-19 18:47:20)

Ja proponuję zastanowić się nad faktem -jak przykro musiało być tej młodzieży która nie była wybrańcami losu do tego aby zatańczyć poloneza czy walca.Czy nad ich uczuciami naprawdę nikt nie był w stanie się zastanowić.To również była ich studniówka i oni też będą zdawać maturę a nie było im dane zatańczyć poloneza.Czy to było fair,na pewno jest się czym chwalić? W minionych latach poloneza tańczyło 7 klas po 30 osób i wszyscy mieli możliwość zatańczenia poloneza na swojej studniówce.

-olo (2012-02-19 17:34:18)

Jednak można zorganizować prawdziwy bal a może wstęp do balu. Dbając o wizerunek szkoły nie zamieszcza się tych gastronomiczno - knajpianych fotografii z plastikowymi butelkami na planie pierwszym. Słowa uznania przede wszystkim nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie takiego balu.Uczcie się Państwo mgr z innych szkół co to jest klimat, elegancja, ład nawet jeśli tylko na fotografiach był takowy

-- (2012-02-19 17:02:15)

Bo Stopnica to nie podróba.Stopnica to ORYGINAŁ

-~~ (2012-02-19 16:19:46)

LO znów zaskoczyło wszystkich nowością - naprawdę dobrze dopracowanym walcem wiedeńskim z fragmentem angielskiego! brawo brawo :)

-D. (2012-02-19 15:47:43)

Zawsze mnie śmieszy to, jak Stopnica co roku wypowiada się na temat swojego poloneza, jako by był lepszy niż w LO.. Pozwólcie, że każdy oceni to sam ;) ponadto, takie komentarze świadczą tylko i wyłącznie o kompleksie niższości. Nasza szkoła na szczęście nie musi wypowiadać się wszędzie, że jest najlepsza bo rankingi mówią same za siebie ;) ponadto to, że potrafimy się zgrać, zatańczyć i zachować powagę kiedy trzeba świadczy nie o sztywności, ale o dobrym wychowaniu :) wtedy kiedy trzeba to się bawimy, a kiedy trzeba zachowujemy powagę ;) ot co!

-Pani tytoniarzowa. (2012-02-19 11:51:43)

Brawo, brawo, brawo! Obejrzałam tańce maturzystów i nie mogę wyjść z podziwu.
Precyzyjnie zatańczony piekielnie trudny układ choreograficzny poloneza, pięknie zaakcentowany detal: gest, spojrzenie, świetne kostiumy oraz ...fryzury! Z tancerzy wprost emanuje elegancja, powab i czar. Zachwyca też zwiewny, lekko zatańczony walc.
Serdecznie gratuluję młodzieży oraz osobom ją przygotowującym.

Po tak poważnie potraktowanym, rewelacyjnym wykonaniu pierwszego z ważnych w życiu tańców, spodziewam się, że ci zdolni młodzi ludzie odniosą sukces nie tylko na maturze, ale również w całkiem dorosłym życiu, czego serdecznie życzę.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry