swietokrzyskie.info


Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Studniówki 2012: Bal Studniówkowy w I Liceum Ogólnokształcącym w Busku-Zdroju. (video/foto)

Dodane: MC Data: 2012-02-18 13:36:00 (czytane: 35471)  Wersja do druku

W tym roku ponad 250 uczniów z ośmiu klas trzecich bawiło się na Balu Studniówkowym w I Liceum Ogólnokształcącym w Busku-Zdroju.


Bal rozpoczął tradycyjny polonez, a w pierwszej parze szli: dyrektor liceum Tomasz Galant i wicedyrektor Anna Kolarz. Pięknego poloneza tańczyło 16 par, dziewczęta w białych długich sukniach, chłopcy w mundurach z epoki napoleońskiej.

busko_lo_polonez.jpg

 

busko_lo_polonez2.jpg 

 

busko_lo_walc.jpg


Po polonezie nastąpiła część oficjalna. Życzenia udanej matury przekazał maturzystom dyrektor Tomasz Galant, a także zaproszeni goście: starosta buski Jerzy Kolarz i wiceburmistrz Tomasz Mierzwa. Uczniowie podziękowali nauczycielom oraz rodzicom za trud jaki włożyli w ich wychowanie i edukację.

busko_lo.jpg 


Po części oficjalnej maturzyści zatańczyli przepięknego walca, którego publiczność nagrodziła gorącymi brawami. Potem już zaczęła się wspaniała zabawa -  bal na 100 dni przed maturą, który trwał do białego rana. Do tańca przygrywał zespół Kral.

 

Zapraszamy do obejrzenia obszernej relacji video (4. części) z Balu Studniówkowego w I LO w Busku-Zdroju.

studniowka2012_LO_polonez_video.jpg
kliknij i oglądaj

 

 fotoreportaż

Foto: Arek Sierpina.
Video: Studio Vikam


Zobacz relację z innych studniówek 2012   >>>

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (78)
     

- (2012-02-21 11:53:17)

I znowu wypowiada się ktoś na temat Marcina, a nie wie jaka jest prawda.. Nie zamierzam jej pisać ale poprostu aż szkoda patrzeć jak niektórzy są złośliwi...

-ktos (2012-02-21 09:49:57)

Pięnie zatanczony polonez i walc.Lezka sie kręci patrzac jak pięknie zatańczyliście.Możecie byc dumni.Brawa dla Was!

- (2012-02-21 09:38:18)

nie wiedziała jak macie na imię? no to jest się czym chwalić

-xxx (2012-02-21 09:27:01)

Prawda jest prawdą, że Marcin K. wkręci się wszędzie bo ma dobre plecy w postaci ... w tej szkole. Do poloneza, do sztandaru do wszystkiego. No sorry wielkie ale gdzie tu wyborność takiej osoby, która przychodzi w za dużej musze, gdzie nikt w takiej nie przyszedł i nie wypada?. Jestem pełen podziwu, że tylko sztandar, myślałem, że jeszcze oprócz sztandaru będzie przewodniczącym szkoły, a w bliskiej przyszłości patrzyłem na niego jako na dyrektora tej szkoły i odwiedzającego Nas starostę w jednej osobie.

-D (2012-02-20 22:57:45)

Nie mam pojęcia kto się wypowiada na temat tego, że nie tańczyli wszyscy - czy te osoby, które nie dostały się do ścisłej 32 czy ludzie, których w ogóle nie było na studniówce? Prawda jest taka, że każdy miał szanse wejść na salę podstawowym krokiem poloneza i pokazać się w pewien sposób. Niestety kiedy były próby po lekcjach dla wszystkich maturzystów, pojawiło się tylko część osób, więc jak widać nie wszystkim zależało na tym żeby nauczyć się nawet kawałka układu. Poza tym nie wybiera się szkoły (tak jak ktoś wcześniej pisał) ze względu na zatańczenie poloneza.. do szkoły idzie się po żeby przygotować się do matury i na studia, to nie jest szkoła tańca. A pani profesor na pewno nie wybierała ludzi po nazwisku, bo do samego końca nie wiedziała jak mam na nazwisko :) I jeszcze jedno, walca miały zatańczyć osoby, które nie tańczą poloneza, jednak pojawiło się tylko kilka osób, większość to uczniowie tańczący poloneza. Nikt nie był zawodowym tancerzem, trzeba było uczyć się wszystkiego od samego początku, i myślę, że każdy dałby sobie radę, ale to zależało od poświęcenia i chęci. Tak więc ludzie, było minęło i na pewno wszyscy, którzy byli na studniówce są zadowoleni, a Ci których nie było mogą tylko pozazdrościć.

-pp (2012-02-20 22:47:14)

Jak zwykle najwięcej do powiedzenia na temat tej szkoły mają osoby, których jedyny kontakt z nią, to spoglądanie w jej kierunku podczas przechadzki aleją Mickiewicza do Biedronki.

- (2012-02-20 22:06:25)

problem w tym, że to nie jest prawda i piszą to Ci, którzy nic o tym nie wiedzą..

- (2012-02-20 21:10:15)

A ja tam XXX przyznaję rację, bo od razu widać,że kogoś to poruszyło,że usłyszał trochę prawdy.

-do xxx (2012-02-20 19:50:31)

Co? Pani profesor nawet nie wiedziała jak mamy na imię a co dopiero nazwisko.. :D Ludzie weźcie się zastanówcie. Nie wiecie nic kompletnie a piszecie bzdury/ nie rozumiem was.

-xxx (2012-02-20 17:03:09)

Pytam jaki casting do studniówki?przecież to zabawa dla maturzystów wszystkich, a nie wybranych po nazwisku i pochodzeniu rodziców -lekarz a rolnik , nauczyciel lub robociarz od łopaty.Rozpoczynając bal studniówkowy , który jest przeznaczony dla młodzieży najpierw się wita Pana Burmistrza, Starostę , a młodzież i rodziców którzy przyłożyli dużo wysiłku i kasy na końcu.Według mnie powinno być odwrotnie.Czy hala sportowa jest wizerunkiem LO Busko ,że ją tylko ma ,czy winna być wykorzystywana dla celów szkoły?

- (2012-02-20 16:01:17)

Casting nie jest na zasadzie "ty sie nie nadajesz ". Kto ma poczucie rytmu ten przeszedł dalej. Fakt był taki, że przeszło ok 20 par a reszta sie sama wykruszyła. Jedynym ograniczeniem było to, że z tych 20 par przeszli w większości ci co na castingach pojawili sie z partnerem. Dużo było ładnie tańczących dziewczyn, ale chłopakow już tak dużo nie było. Nic na ten temat nie wiecie...

-uczennica (2012-02-20 15:58:15)

Hahah rozśmieszacie mnie.. Elitarna szkoła? Za żadną elite sie nie uważam, a do szkoły sie dostałam, każdy mógł sie dostać z przeciętnymi wynikami z gimnazjum. Taką przylepiacie tej szkole plakietke a tak naprawde wszystko opiera sie na micie...

-asdf (2012-02-20 15:54:51)

ja nie miałam studniówki w tym roku, a wcześniej, jednak pamiętam, że wcale nie jest fajnie jak ktoś powie "ty się nie nadajesz" (a uwazam ze wlasnie nie wszyscy tanczący "się nadawali")
jesli chodzi o nauke w tej szkole to powiem tyle: trzeba się uczyć i już, dzięki poziomowi jaki jest w tej szkole świetnie radzę sobie na studiach.
ale 'castingu' też nie pochwalam ;)

-D. (2012-02-20 15:14:35)

Rzeczywiście trzeba przyznać, że jest to duży problem.. Ja sama tańczyłam, bardzo się z tego cieszę bo wiem jak na tym mi zależało, ale pamiętam też łzy niektórych osób którym się nie udało "dostać" do szesnastki... To jest bardzo przykre, jednak niestety chyba nie da się inaczej załatwić tej sprawy, poprzez chociażby małą salę... Polonez był piękny, i to przyzna każdy, pomijając zakompleksionych złośliwców, a to że smutne jest to że nie mogli go zatańczyć wszyscy, to już inna sprawa.

- (2012-02-20 14:30:55)

No rzeczywiście, niech cała szkola stoi pod ścianą i patrzy z zazdrością jak elitarna 16 tańczy... Ależ to jest "estetyczne".

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry