swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Studniówki 2012: Bal Studniówkowy w I Liceum Ogólnokształcącym w Busku-Zdroju. (video/foto)

Dodane: MC Data: 2012-02-18 13:36:00 (czytane: 35469)  Wersja do druku

W tym roku ponad 250 uczniów z ośmiu klas trzecich bawiło się na Balu Studniówkowym w I Liceum Ogólnokształcącym w Busku-Zdroju.


Bal rozpoczął tradycyjny polonez, a w pierwszej parze szli: dyrektor liceum Tomasz Galant i wicedyrektor Anna Kolarz. Pięknego poloneza tańczyło 16 par, dziewczęta w białych długich sukniach, chłopcy w mundurach z epoki napoleońskiej.

busko_lo_polonez.jpg

 

busko_lo_polonez2.jpg 

 

busko_lo_walc.jpg


Po polonezie nastąpiła część oficjalna. Życzenia udanej matury przekazał maturzystom dyrektor Tomasz Galant, a także zaproszeni goście: starosta buski Jerzy Kolarz i wiceburmistrz Tomasz Mierzwa. Uczniowie podziękowali nauczycielom oraz rodzicom za trud jaki włożyli w ich wychowanie i edukację.

busko_lo.jpg 


Po części oficjalnej maturzyści zatańczyli przepięknego walca, którego publiczność nagrodziła gorącymi brawami. Potem już zaczęła się wspaniała zabawa -  bal na 100 dni przed maturą, który trwał do białego rana. Do tańca przygrywał zespół Kral.

 

Zapraszamy do obejrzenia obszernej relacji video (4. części) z Balu Studniówkowego w I LO w Busku-Zdroju.

studniowka2012_LO_polonez_video.jpg
kliknij i oglądaj

 

 fotoreportaż

Foto: Arek Sierpina.
Video: Studio Vikam


Zobacz relację z innych studniówek 2012   >>>

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (78)
     

-Aga (2012-02-22 12:24:48)

a duzo osob sie zglasza w ogole zeby tanczyc poloneza? z ilu mniej wiecej wybierają?

-kasia (2012-02-22 11:43:31)

aha rozumim,a jesli ktos przyszedl bez partnera to mial szanse przejsc? i jesli ktos nie jest zbyt wysoki? ale niski tez nie? tak po prostu pytam ; )) studniowke mam dopiero za rok,ale chcialabym sie zalapac na poloneza;)

-uczennica ekonomika do "do kasia" (2012-02-22 10:49:01)

dobrze, że u nas tak nie było, bo nikt by dalej nie przeszedł.

na początku prawie nikt ni umiał ładnie zatańczyć podstawowego, ale Pani tak uczyła, że po kilku próbach było super!

kwestia wyuczenia

-do kasia (2012-02-22 10:41:45)

nie.. po prostu wszyscy ustawiali się w pary za sobą w jednym rzędzie i szli krokiem podstawowym wokół sali. Od razu się rzuca jak kto tańczy.

-pp (2012-02-22 07:36:14)

CIEKAWE CO NA TO DYREKCJA I GRONO PEDAGOGICZNE JAKIE OPINIE TAKA KADRA

- (2012-02-21 19:39:38)

'' niemożliwością jest aby tak duża
liczba uczniów w tak małej sali zatańczyła poloneza''

dlaczego niemożliwością?

15 lat temu jak ja kończyłam szkołę, to studniówkę miało 300 osób i wszycy się zmieścili tańcząc poloneza

-kasia (2012-02-21 19:23:55)

a w ogole to jak wyglądał ten caly casting? kazdy tanczyl osobno ten krok podstawowy ? i pani mowila,ze ty tanczysz a ty nie? ...

-pp (2012-02-21 19:04:08)

'' niemożliwością jest aby tak duża
liczba uczniów w tak małej sali zatańczyła poloneza''
A hala sportowa? Dyrekcja boi sie, ze nie daj Boze moglaby zostac rysa na parkiecie?

-..... (2012-02-21 18:41:06)

Ja swoją studniówkę w tej szkole mam za rok i na pewno będzie mi miło jeśli zatańczę poloneza czy też walca, ale jeśli nie to też świat mi się nie zawali, dlatego nie do końca rozumiem tą falę goryczy niektórych, przecież wiadomo, że niemożliwością jest aby tak duża liczba uczniów w tak małej sali zatańczyła poloneza i jeszcze żeby wyszło to "jako tako". Jeśli chodzi o wspomniane 'znajomości' to trochę mnie to bawi, wątpię aby pani profesor, która nie uczy wszystkich klas wybierała ze względu na nazwisko, to ze być może zna rodziców kogoś tam to jeszcze nic nie znaczy tym bardziej, że mieszkamy w Busku nie w NY.

-breedonk (2012-02-21 18:12:06)

Kiedy oglądam te zdjęcia wydaje mi się że pomysł z Polonezem oraz Walcem w wykonaniu kilku wybranych par jest strasznie chybiony. Myślę, że powinni brać w nim udział wszyscy uczniowie. Sam jestem absolwentem Liceum z czasów, kiedy Poloneza tańczyliśmy wszyscy i teraz po X latach to właśnie jego najlepiej pamiętam. Ciesze się, że podobne, z całym szacunkiem idiotyczne pomysły pomysły, nie pozbawiły mnie tych wspomnień. Obecnym uczestnikom studniówki szczerze współczuję.

-, (2012-02-21 17:47:43)

ktoś napisał, że trzeba mieć poczucie rytmu? cieżko go nie mieć grając na wielu instrumentach - a jednak nie zostałem "wybrany" ;]

-anonim (2012-02-21 15:23:33)

do ~Mr X
Jak nie wiesz to się nie odzywaj proszę Cię... B-klasa (nie jak to napisałeś B-liga) to najniższy poziom rozgrywkowy seniorów w większości ZPN. Nie wiem czy pochodzisz z Buska ale powinieneś wiedzieć, że to miasto posiada drużyne rezerw, która występuje w takowej lidze... więc jeśli chciałeś sam siebie ośmieszyć to jestem pełen podziwu :) A jeśli chodzi o dalszą część Twojej wypowiedzi to podlizanie się nauczycielom wf nie wystarczyło. Trzeba było także umieść zatańczyć krok podstawowy poloneza, być systematyczny itd... nie chce mi się już powtarzać gdyż wiele osób już to pisało. A i myślę że teraz znawca "MR X" pogodzisz się ze swą niewiedzą i nie będziesz się odzywał... A i ja również mogę Ci powiedzieć "więc pozdrawiam" :)

- (2012-02-21 14:47:08)

Nie rozumiem jak mozecie oceniac Marcina skoro jemu trzeba dziekować, gdyz w ostatniej chwili zastapił chłopaka który skręcił kostke!!!!!

-Mr X (2012-02-21 14:33:42)

do -anonim
Smuda nie powoła zawodnika z B-ligi bo takiej nie ma, więc pozdrawiam ;]
żeby zatańczyć poloneza wystarczyło podlizać się "nauczycielom" wychowania fizycznego i to wszystko;]

-D (2012-02-21 11:59:33)

Same głupstwa.. ze swojego doświadczenia wiem, że nie trzeba być synem czy córką lekarza czy nauczyciela żeby być kimś w tej szkole. :)

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry