swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

XV Sesja Rady Miejskiej - retransmisja w Ponidzie.TV

Dodane: AT Data: 2012-02-17 10:43:13 (czytane: 30792)  Wersja do druku

Zgoda na przekształcenie szkół w filie, placówki handlowe i gastronomiczne nie będą zamykane o 22.00 - to dwie najbardziej kontrowersyjne sprawy poruszane podczas XV Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju

XV Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju odbyła się 16 lutego 2012 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, ul. Mickiewicza 10. Przekształcenie kilku okolicznych szkół podstawowych w filie oraz uchwała w sprawie ustalenia dni i godzin otwierania i zamykania placówek handlowych, zakładów usługowych i placówek gastronomicznych na terenie Miasta i Gminy Busko-Zdrój, to tematy, które budziły najwięcej emocji podczas XV Sesji RM.

Proponowany porządek XV sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

Sesja XV - projekty uchwał Rady Miejskiej.
 

Szkoły do przekształcenia w filie.
Radni podczas głosowania wyrazili zgodę na przekształcenie Szkoły Podstawowej w Kamedułach w Szkołę Filialną Zespołu Placówek Oświatowych w Szańcu, Szkoły Podstawowej w Kostkach Dużych w Szkołę Filialną Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach, Szkoły Podstawowej w Słabkowicach w Szkołę Filialną Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Kołaczkowicach i  Szkoły Podstawowej w Szczaworyżu w Szkołę Filialną Zespołu Placówek Oświatowych w Zbludowicach.

 

Lokale otwarte po godzinie 22.
Gorąca dyskusja toczyła się w sprawie ustalenia godzin otwarcia lokali w strefie uzdrowiskowej "A" - w części zdrojowej.  Prace nad nowym projektem uchwały, poważnie ograniczającym godziny pracy placówek [zobacz PDF],  podjęto w związku z licznymi skargami związanymi z problemem zakłócania ciszy nocnej przez klientów lokali gastronomicznych, usytuowanych w uzdrowiskowej strefie „A”. Miało to naruszać przepisy ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych i zapisy Statutu Uzdrowiska Busko-Zdrój.

Szczególnie jaskrawo rysował się konflikt między właścicielami  Pensjonatu "Sanato" i Szpitala Uzdrowiskowego "Słowacki", a najemcą położonej vis a vis  Restauracji "Belwederska".

Ostatecznie przyjęto uchwałę, która nie ogranicza godzin otwarcia lokali, jednocześnie kładąc większy nacisk na wymóg przestrzegania ciszy nocnej w godz. 22 do 6.

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z dyskusji w sprawie ustalenia godzin pracy placówek handlowych, zakładów usługowych i placówek gastronomicznych:

 15Sesja_RM_godziny_otwarcia_placowek500.jpg
kliknij i oglądaj


Posiedzenie Rady Miejskiej retransmitowane będzie w całości w naszej Telewizji Internetowej:

ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

 
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

Godziny emisji:
17.02.2012r. - godz. 11.30, 18.00
18.02.2012r. - godz. 10.30, 16.00

/MC/

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (110)
     

- (2012-02-10 22:33:11)

Tak to skandal to ograniczenie swobód przez jednego człowieka,tylko tym razem to chyba nie burmistrz tu zawinił tylko pani K. ze Słowackiego. Z tego co wiem to wszystko jej żyłka na okrągło pisze petycje do ministrów i Urzędu Miasta żeby zamknąć wszystko o 22.00 bo jej się ludzie pętają po jej mieście po 22.00

-załamana (2012-02-10 22:29:20)

Nie wyobrażam sobie tego, często przyjeżdżaja do mnie znajomi zarówno z Polski jak i z zagranicy, zawsze wyskakiwaliśmy do Victorii poszaleć a o 22 to zaczynała sie najlepsza zabawa. Fajna muzyczka, dobre jedzonko, drinki - czy to komuś przeszkadza, przecież to restauracja nie w sanatorium. A teraz co im powiem... idzcie spać bo w Busku jest cisza nocna?! Zdrój zawsze tetnił zyciem aż chciało sie tam iść.

-xyz (2012-02-10 22:15:51)

to prawda, robią z nas skansen, już niewiele brakuje a będzie hospicjum. Cały świat kusi rozrywką a my wprowadzimy strefę ciszy, oburzające

-xyz (2012-02-10 22:11:58)

SKANDAL!!! to mało powiedziane, [b]to ograniczanie wolności obywateli przez jednego czlowieka który dorwal sie do władzy[b]. Czy dojrzali ludzie maja na zyczenie burmistrza chodzić spac o 22? A może mamy siedzieć na ławkach i pić piwo, skoro wszystko pozamykaja!!! Może protest mieszkańców pod UMiG zorganizować żeby wyrazić nasze zdanie...

-Z (2012-02-10 22:06:04)

Tak dokładnie, w Solcu Zdroju przesunięto godziny ciszy z 22.00 na 23.00 po to żeby przyciągnąć bogatych klientów a u nas się robi skansen dla starców.

- (2012-02-10 21:46:14)

Zgrywasz taką cwaną osobę a głupiś/aś jak but. A o kim mówisz zachłanny chłopie o tych wszystkich właścicielach pensjonatów do których nikt nie przyjedzie o tych sklepikarzach którzy nie zarobią na bogatych klientach o właścicielach lokali do których nie będzie miał kto zajrzeć czy o tych którzy z tego powodu stracą pracę.Czy ty wiesz w ogóle co to jest rozwój miasta, praca dla ludzi.Tępota i durnota przemawia w twoim komentarzu, albo prywatny interes jednostki!!!!

-do poniżej (2012-02-10 18:14:45)

O jeden lokal tyla szumu?Wszystkie do 22,00 i basta.Tu chodzi o setki, jak nie tysiące ludzi bez pracy,a nie o twój jeden lokal, zachłanny chłopie.

- (2012-02-10 13:15:14)

Zgadza się, zamykanie lokali o 22 to skandal. Są dostępne metody by lokal wyciszyć, by nie zakłócał ciszy nocnej na zewnątrz. Po drugie można dołożyć jakąś opłatę za lokal który będzie czynny dłużej niż 22 i już jest kasa dla gminnego budżetu - no ale tu trzeba troche omysleć a nie kierować sie ukladami i opinią radnych z których żaden nie odiósł sukcesu na polu prowadzenia biznesu i mają g...ne pojęcie o prowadzeniu biznesu, ilością opłat jakimi obciążony jest przedsiębiorca. Najlepiej siedzieć na stołku państwowym, mieć pensyjkę + dietka i opłacony pełen ZUS i sobie głosować ....

-nie (2012-02-10 11:59:44)

Nie wytrzymam. Burmistrz chce zamykać lokale gastronomiczne w zdroju o 10.00. Ludzie opamiętajcie się. O 10.00 dopiero przychodzą klienci. Z czego mamy utrzymać rodziny, pracowników i zapłacić podatki. Kuracjusze będą omijać Busko szerokim łukiem. Skandal, skandal.Robota pod dyktando koleżanki z Sa...to.

- (2012-02-10 10:37:09)

Najlepiej jakby burmistrz podal sie do dymisji a razem z nim cala obecna rada !!!!!Gołym okiem widac ze sobie nie radzą !!

-Rodowity (2012-02-10 10:02:00)

W Busku dzieje się żle już od dawna,a my zamiast szukać wyjścia z tego impasu szukamy sobie tematów zastępczych.Nie zapominając przy tym o wzajemnym opluwaniu się i próbowaniu załatwienia własnych spraw.Nie płaczmy nad rozlanym mlekiem tylko weżmy za konkretne działania i niech to zacznie iść w dobrą stronę.

-psl przeciw (2012-02-10 08:59:29)

PSL jest przeciw tym zmianom w szkolnictwie i radni z psl mają obowiązek głosować przeciw. Ustalono to na jakimś partyjnym zebraniu. Wiem z pewnego źródła.

-swoje zdanie (2012-02-10 07:22:43)

Czy burmistrz będzie miał swoje zdanie czy posłucha osoby, która nim steruje. Śmiechu warte. Mamy rozumieć, że mądry burmistrz zrobiłby wszystko inaczej tylko mu jacyś ludzie nie pozwalają. Jakaś tajemnicza siła nim steruje. Wiem, wiem pewnie psl. To wszystko wina psl. Siedzi biedaczyna na urzędzie ale nie rządzi, bo mu nie pozwalają. Biedaczek. Jak mi go szkoda.

- (2012-02-09 22:03:39)

Tak pan Sikora pracuje w śród ludzi i dla ludzi- tylko dla których czy będzie miał tym razem swoje zdanie, czy będzie się bał nacisków jednej osoby i jej układów i tak jak ulica została zamknięta tak zostaną zamknięte lokale w zdroju? I tak jak słusznie zauważył smerf zniknie ten jedyny żyjący fragment miasta Busko stanie się skansenem dla starców którzy tu przyjadą tylko do Sanatoriów które mają umowy z funduszem a takich jest tylko kilka , natomiast prywatne pensjonaty będą świecić pustkami bo nikt pełnopłatny tu nie przyjedzie i kasy nie zostawi bo po co? Nie zostawi też w sklepach, nie zostawi w lokalach, bo ci starcy którzy tu będą nawet nie wyjdą na park.I niech Burmistrz i radni pomyślą o mieszkańcach Buska a nie o jednej mieszkance, której wszystko i wszyscy przeszkadzają.Ale to trzeba mieć ja..

- (2012-02-09 20:42:32)

no tak pan sikora wymyslil /nie podejrzewam go o to / aby zrobic szkoly filialne a poznien drodzy wyborcy nie bedzie was pytal o zdanie tylko filie zlikwiduje ze wzgledow ekonomicznych.bo przeciez to jest burmistrz z ludzmi dla ludzi wsrod ludzi hahahaha

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry