swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 187 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

XV Sesja Rady Miejskiej - retransmisja w Ponidzie.TV

Dodane: AT Data: 2012-02-17 10:43:13 (czytane: 30793)  Wersja do druku

Zgoda na przekształcenie szkół w filie, placówki handlowe i gastronomiczne nie będą zamykane o 22.00 - to dwie najbardziej kontrowersyjne sprawy poruszane podczas XV Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju

XV Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju odbyła się 16 lutego 2012 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, ul. Mickiewicza 10. Przekształcenie kilku okolicznych szkół podstawowych w filie oraz uchwała w sprawie ustalenia dni i godzin otwierania i zamykania placówek handlowych, zakładów usługowych i placówek gastronomicznych na terenie Miasta i Gminy Busko-Zdrój, to tematy, które budziły najwięcej emocji podczas XV Sesji RM.

Proponowany porządek XV sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

Sesja XV - projekty uchwał Rady Miejskiej.
 

Szkoły do przekształcenia w filie.
Radni podczas głosowania wyrazili zgodę na przekształcenie Szkoły Podstawowej w Kamedułach w Szkołę Filialną Zespołu Placówek Oświatowych w Szańcu, Szkoły Podstawowej w Kostkach Dużych w Szkołę Filialną Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach, Szkoły Podstawowej w Słabkowicach w Szkołę Filialną Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Kołaczkowicach i  Szkoły Podstawowej w Szczaworyżu w Szkołę Filialną Zespołu Placówek Oświatowych w Zbludowicach.

 

Lokale otwarte po godzinie 22.
Gorąca dyskusja toczyła się w sprawie ustalenia godzin otwarcia lokali w strefie uzdrowiskowej "A" - w części zdrojowej.  Prace nad nowym projektem uchwały, poważnie ograniczającym godziny pracy placówek [zobacz PDF],  podjęto w związku z licznymi skargami związanymi z problemem zakłócania ciszy nocnej przez klientów lokali gastronomicznych, usytuowanych w uzdrowiskowej strefie „A”. Miało to naruszać przepisy ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych i zapisy Statutu Uzdrowiska Busko-Zdrój.

Szczególnie jaskrawo rysował się konflikt między właścicielami  Pensjonatu "Sanato" i Szpitala Uzdrowiskowego "Słowacki", a najemcą położonej vis a vis  Restauracji "Belwederska".

Ostatecznie przyjęto uchwałę, która nie ogranicza godzin otwarcia lokali, jednocześnie kładąc większy nacisk na wymóg przestrzegania ciszy nocnej w godz. 22 do 6.

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z dyskusji w sprawie ustalenia godzin pracy placówek handlowych, zakładów usługowych i placówek gastronomicznych:

 15Sesja_RM_godziny_otwarcia_placowek500.jpg
kliknij i oglądaj


Posiedzenie Rady Miejskiej retransmitowane będzie w całości w naszej Telewizji Internetowej:

ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

 
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

Godziny emisji:
17.02.2012r. - godz. 11.30, 18.00
18.02.2012r. - godz. 10.30, 16.00

/MC/

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (110)
     

- (2012-02-09 17:56:28)

Nosz k....wa to spotkanie rady ma na celu uchwalenie samych ustaw dobrych dla obywateli, brawo brawo... Popaprańce jedne, nieudaczniki won

-olo (2012-02-09 16:54:54)

odróżniałbym biurokrację / którj pozytywne strony widział M.Weber / od braku pomysłu na Busko. Braku strategii dla miasta i okolicy, choć kwity pod takim tytułem pewnie by się znalazły. Obecna władza strategii realnej raczej nie urodzi, bo po co jej to potrzebne? Zreszta większości busczan także strategia taka jest do d.. czyli do niczego.Ale tu wchodzimy w obszary mentalności chłopskiej o czym debatowaliśmy. Jednak pamiętać należy, że takich radnych busczanie sobie wybrali więc ,, oso się roschozi/,,

-Marconi (2012-02-09 16:29:50)

A to zamykanie lokali gastronomicznych to jest element strategii rozwoju turystyki:)???

-smerf (2012-02-09 16:28:10)

Biurokracja przesłania istotę problemu czyli braku perspektyw życia w mieście Busko-Zdrój. Rynek pracy, rozwój gospodarczy, zachęty dla inwestorów czemu nie obradujecie o prawdziwych problemach czy ktoś z radnych podjął temat biedy i bezrobocia prawdziwych problemów nękających nasze niby uzdrowisko. Jeśli zamknięcie lokale gastronomiczne i zamienicie Busko w skansen starców to zakręcicie sobie kurek i jedyny żyjący fragment miasta. Pytam czy któryś z radnych tam jest po to by zrobić coś dla ludzi??? Czy tylko dla własnych korzyści i układów??? A olo radni młodzieżowi wyjechali już dawno i nowej rady nikt nie wybrał więc dyskusja zbędna... i nie mająca głębszego sensu... Głosowanie nogami to jest naturalne w Busku-Zdroju jak siarka. Od lat 70 jest eksport obywateli w świat oraz do innych bogatszych regionów Polski. Radni czemu wy jesteście tacy bezradni???

-olo (2012-02-09 13:40:51)

czytając program tej sesji głośno się zastanawiam nad filozoficznym prawie dylematem nos i tabakiery. Co do czego?Czy te obrady będą w jakimś stopniu skutkowały poprawie jakośći życia mieszkańców czy, jak podejrzewam niesłusznie, poprawie samopoczucia urzędników magistrackich? Czy radni nie mogą wziąć pod obrady tematów rzeczywiście istotnych dla jakości życia busczan w tymnp bezpieczeństwa socjalnego, perspektyw nowych miejsc pracy, jakości programów wychowawczych wśród młodzieży, aktywności radnych młodzieżowych, trafnośći oferty BSCK?Czy radni są bezsilni wobec krytycznej sytuacji buskiego lecznictwa? A może radni zajęli by się jakościa obsługi petenta przez buskie urzędy? O takich sprawach jak czystość miasta, oferta dla kuracjusza nie wspomnę. Tak się nieraz zastanawiam nieskromnie: a co by było gdyby tej rady nie było? Ciemności wieczne, wichry porwiste i zamknięte na głucho drzwi? Aż dreszce mi po plecach przeleciały jak sobie to wyobraziłem

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry