swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

XV Sesja Rady Miejskiej - retransmisja w Ponidzie.TV

Dodane: AT Data: 2012-02-17 10:43:13 (czytane: 30790)  Wersja do druku

Zgoda na przekształcenie szkół w filie, placówki handlowe i gastronomiczne nie będą zamykane o 22.00 - to dwie najbardziej kontrowersyjne sprawy poruszane podczas XV Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju

XV Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju odbyła się 16 lutego 2012 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, ul. Mickiewicza 10. Przekształcenie kilku okolicznych szkół podstawowych w filie oraz uchwała w sprawie ustalenia dni i godzin otwierania i zamykania placówek handlowych, zakładów usługowych i placówek gastronomicznych na terenie Miasta i Gminy Busko-Zdrój, to tematy, które budziły najwięcej emocji podczas XV Sesji RM.

Proponowany porządek XV sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

Sesja XV - projekty uchwał Rady Miejskiej.
 

Szkoły do przekształcenia w filie.
Radni podczas głosowania wyrazili zgodę na przekształcenie Szkoły Podstawowej w Kamedułach w Szkołę Filialną Zespołu Placówek Oświatowych w Szańcu, Szkoły Podstawowej w Kostkach Dużych w Szkołę Filialną Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach, Szkoły Podstawowej w Słabkowicach w Szkołę Filialną Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Kołaczkowicach i  Szkoły Podstawowej w Szczaworyżu w Szkołę Filialną Zespołu Placówek Oświatowych w Zbludowicach.

 

Lokale otwarte po godzinie 22.
Gorąca dyskusja toczyła się w sprawie ustalenia godzin otwarcia lokali w strefie uzdrowiskowej "A" - w części zdrojowej.  Prace nad nowym projektem uchwały, poważnie ograniczającym godziny pracy placówek [zobacz PDF],  podjęto w związku z licznymi skargami związanymi z problemem zakłócania ciszy nocnej przez klientów lokali gastronomicznych, usytuowanych w uzdrowiskowej strefie „A”. Miało to naruszać przepisy ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych i zapisy Statutu Uzdrowiska Busko-Zdrój.

Szczególnie jaskrawo rysował się konflikt między właścicielami  Pensjonatu "Sanato" i Szpitala Uzdrowiskowego "Słowacki", a najemcą położonej vis a vis  Restauracji "Belwederska".

Ostatecznie przyjęto uchwałę, która nie ogranicza godzin otwarcia lokali, jednocześnie kładąc większy nacisk na wymóg przestrzegania ciszy nocnej w godz. 22 do 6.

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z dyskusji w sprawie ustalenia godzin pracy placówek handlowych, zakładów usługowych i placówek gastronomicznych:

 15Sesja_RM_godziny_otwarcia_placowek500.jpg
kliknij i oglądaj


Posiedzenie Rady Miejskiej retransmitowane będzie w całości w naszej Telewizji Internetowej:

ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

 
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

Godziny emisji:
17.02.2012r. - godz. 11.30, 18.00
18.02.2012r. - godz. 10.30, 16.00

/MC/

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (110)
     

-odpowiedz na pytanie odośnie ścieków (2012-02-15 19:09:55)

padło pytanie kto wydał pozwolenie na pozbywaniu się ścieków siarki w taki czy inny sposób.
proponuje przypomnieć sobie zeszłoroczne problemy z fetorem w rejonie uzdrowiska.
Rezultat był taki ze pozwolenie wydał wielmożnie panujący p.burmistrz Wąsowicz a potem wielce interweniował w tej sprawie jako radny bo ponoć ludzie do niego dzwonili ze im śmierdzi.
A jak tam buski TOYTOY w rynku ????Sprawny czy mrozy poraz kolejny spowodowały ze cza robić to i owo cichcem po kryjomu????

- (2012-02-15 18:50:10)

To ty już od 6.00 rano już grzejesz wódę-biedak, na odwyk.Nawet zamknięcie lokali o 22.00 ci nie pomoże

- (2012-02-15 13:10:27)

Jak czytam te wypociny tego gościa z przybudówki to mam już odruch wymiotny.Chłopie- zrozum rozwój Uzdrowiska nie polega na napiciu się piwa po 22,00 w dzierżawionym przez Ciebie lokalu.Problem zaczyna się minimum o szóstej rano.

-= (2012-02-15 08:49:31)

polikwidować wszystko, wynająć lokale bankom które zamykają drzwi po godz. 18, siusiu, paciorek i błogi spokój do rana / bez gwaru i hałasu/ a fe szykuje się zapyziały zaścianek

- (2012-02-14 21:53:44)

na pewno nie proszę państwa bo jak można się rozliczyć z krętactw.zwróćcie uwagę, że po to by zmienić ustawę i ograniczyć działalność lokali w zdroju do 22.00 wystarczył wniosek dwóch osób pani Korczak i pani Gadawskiej poparty pzez Naczelnego lekarza uzdrowiska panią Ś. która pracuje u pani Korczak. Zwróćmy uwagę w czwartek na sesji Rady Miasta jak zagłosują nasi Radni, a może to nie nasi Radni tylko Radni tych dwóch pań.Ponieważ nasi Radni będą głosować za rozwojem miasta, a nie za zamknięciem lokali i stagnacją miasta. Proszę sobie tylko wyobrazić, że latem gorąco a tu wszystkie lokale w zdroju będą zamknięte nie będzie można wyjść usiąść na świeżym powietrzu po 22.00 i napić się chłodnego piwa lub soku, ponieważ to przeszkadza dwóm paniom. To skandal do czego to podobne.Proszę dobrze zrozumieć,nie chodzi o zachowanie ciszy nocnej bo to zrozumiałe ale o ograniczenie działalności gospodarczej. Zobaczmy w czwartek na sesji rady miejskiej jak zagłosują nasi Radni czy zasługiwali na to by ich wybrać.

- (2012-02-14 20:42:20)

czy panstwo korczakowie juz sie rozliczyli z funduszy unijnych a moze temu by sie przyjzec

-do kaca (2012-02-14 13:15:02)

Tak tu masz całkowitą rację. Kto wydał zezwolenie i kto się pod tym podpisał by siarka po kąpielowa wylewana była do ścieków. To się nadaje do prokuratury i natychmiast powinno być zamknięte. A tu teraz Rada Miasta będzie robić następne ustępstwa dla tej pani a na niekorzyść miasta. Ciekawe kto na tym zyskuje i ile?!

- (2012-02-13 22:37:44)

Ciekawe czyj to pomysł by na bajorze wodnym na ul. Stawowej umieścić pływająca fontannę?

- (2012-02-13 19:43:03)

A g...no to za przeproszeniem burmistrza i jego bandę obchodzi o której swój kiosk otworzę. Jest wolność prowadzenia działalności gospodarczej i moja sprawa czy otwieram sklepik czy nie i kiedy to robię. Robię to wtedy kiedy klienci potrzebują. A może by tak Imperium zamknęli w końcu bo to co tam się dzieje to dopiero woła o pomstę do nieba

- (2012-02-13 19:40:04)

Czy czasem w strefie A nie ma zakazu sprzedaży napojów alkoholowych? Jeżeli już ciąć to po całości...

- ja klaudjusz (2012-02-13 15:48:30)

do kac .i dodaj jeszcze ceny za wodę i za ogrzewanie to dopiero będą luksusy w tym skansenie a miało być tak ładnie a co pozostało?? emeryt na pysk padnie (sory za to słowo) ale kurna nie ma słów dla tego ,,pana" i jego kółka adoracyjnego

-/. (2012-02-13 15:41:15)

ludzki egoizm sięgnął zenitu

-kac (2012-02-13 11:55:58)

Bardzo się dziwię,że w Busku jeszcze będzie coś otwarte. Burmistrz i Rada do kólko wzajemnej adoracji, robią co chcą, wycinają drzewa bo po co one rosną, podnoszą ceny za usługi komunalne, nie marytwią się ,że coraz mniej mieszkańców, że niktórzy wydają kapiele siarkowe bez rejestracji zakładu leczniczego, że momo istnienia uchwały ścieki pokąpielowe odbierane sa przez kanalizację sanitarną i będą potrzebne pieniądze na wymianę kolektorów betonowych m,in, od tej Pani co przeszkadza jej restauracja konkurencyjna.Rada i Burmistrzem powinni zamówić duże kropidło poświęcić . ogrodzić i brać opłaty za wejście do skansenu.

-do poniżej (2012-02-12 17:23:30)

A ja nie.

- (2012-02-12 16:38:35)

Ja na pewno będe ,

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry